چهارشنبه هفتم فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۴۷:۵۲ قبل از ظهر

اخبار حسین عبده تبریزی

فیلم/ حسین عبده تبریزی، اقتصاددان نزدیک به دولت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
در پایان سال 97 با تورم 2 رقمی خیلی بزرگی مواجه خواهیم شد!

عبده تبریزی گفت: دولت در سال‌های 92 به بعد، برای مدتی توانست به صورت مصنوعی تورم را کنترل کند!/ در پایان سال 97 با تورم 2 رقمی خیلی بزرگی مواجه خواهیم شد!

حسین عبده تبریزی، اقتصاددان نزدیک به دولت:
وقتی سال 92 شد، نفسی کشیدیم که بالاخره میتوانیم از این به بعد تصویری از اقتصاد ایران داشته باشیم،‌ اما متاسفانه دولت فعلی آمد ولی نتوانست کار را پیش ببرد!

عبده تبریزی گفت: وقتی سال 92 شد، نفسی کشیدیم که بالاخره میتوانیم از این به بعد تصویری از اقتصاد ایران داشته باشیم،‌ اما متاسفانه دولت فعلی آمد ولی نتوانست کار را پیش ببرد!

خداحافظی دسته جمعی مشاوران آخوندی از وزارت راه و شهرسازی

برکنار از استعفای نفرات قبلی، گفته می‌شود که استعفای سید رضا هاشمی مشاور معماری وشهرسازی وزیرسابق راه وشهرسازی،"اصغر فخریه کاشان" مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی در امور بین‌الملل و حسین عبده تبریزی مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی در امور مدیریت و تامین مالی که همین چند وقت قبل رخ داده ارتباط چندانی با آمدن وزیر جدید راه وشهرسازی نداشته است.

نقدهای حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی به ایجاد بازار ثانویه ارز:
دولت می‌خواهد دلار را 4 نرخی‌کند/ بازار ثانویه ارز فسادزاست/ کالاهای اساسی، پتروشیمی‌ها و تولیدکنندگان بزرگ، کالاهای سنتی و قاچاقچیان هر کدام یک نرخ ارز خواهند داشت

عبده تبریزی گفت: در شرایط فعلی امکان تک‌نرخی‌کردن ارز فراهم نیست. بنابراین باید تلاش کرد تا فقط دو نرخ آزاد و دولتی که فاصله کمی هم از یکدیگر داشته باشند، اعمال شود. اما متاسفانه به نظر می‌رسد در طراحی دولت برای تعیین نرخ ارز، احتمالا سه یا چهار نرخ وجود داشته باشد.

انتقاد حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی از مسکن مهر:
مسکن مهر چوپانها را به شهر کشاند

عبده تبریزی گفت: طرح مسکن مهر شرایطی را به وجود آورد تا مردم از روستاها به شهر بیایند. این طرح مناسبات جمعیتی را بر هم زد. افراد 45 هزار تومان را گرفتند و چوپانی را رها کردند و آمدند در شهر ساکن شدند

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» از آمار گمرک نشان می‌دهد
واردات ۷/۱ میلیون دلار غذای سگ و گربه با دلار دولتی


در گفتگو با «نود اقتصادی» مطرح شد
ارزیابی ۵ اقتصاددان و فعال اقتصادی از عملکرد اقتصادی دولت در سال ۹۷- (6)
یادداشتی اختصاصی مقداد همتی، کارشناس مسائل اقتصادی برای «نود اقتصادی»
حذف معاونت آبخیزداری؛ خیانت دوم ساختاری در بخش کشاورزی

پربیننده