پنج شنبه بیست و هفتم دی ۱۳۹۷ ساعت ۵:۵:۴۴ بعد از ظهر

اخبار مسکن

مسکن کماکان در شرایط رکود تورمی قرار دارد؛
قیمت مسکن در تهران یک ساله ۳۰ درصد افزایش داشت/ تعداد معاملات کاهش یافت + جدول و نمودار

در بهمن‌ سال گذشته مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد که برنامه بانک مسکن ۱۴۰۰ برای تثبیت دستاوردهای بانک تهیه شده و چشم‌انداز بانک مسکن در افق 1400 ارائه اثربخش خدمات تامین مالی به فعالیت‌های مسکن و توسعه شهری و تبدیل شدن به یکی از توانمندترین بانک‌های توسعه‌ای تخصصی در منطقه غرب آسیاست.

یک کارشناس حوزه مسکن مطرح کرد:
گرانی دلار ادامه پیدا کند رکود تورمی در بخش مسکن بیشتر خواهد شد/ کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی هیچ کمکی به مردم عادی نکرد

یک کارشناس مسکن گفت: اکنون بازار ارز داغ‌تر از مسکن است. طبیعی است زمانی که نرخ سود بانکی پایین می‌آید، سرمایه به سمت جایی می‌رود که سود بیشتری دارد. در حال حاضر مقدار زیادی از سرمایه‌ها به سمت ارز و پس از آن به بازار مسکن راه پیدا کرده است زیرا بازار جذاب دیگری وجود ندارد.

طبق آمار رسمی بانک مرکزی
مسکن در نیمه اول امسال 380 هزار تومان گران شد/ متوسط قیمت هر متر مسکن در تهران به 4 میلیون و 756 هزار تومان افزایش پیدا کرد+ نمودار

آمارهای بانک مرکزی از گرانی 380 هزار تومانی هر مترمربع مسکن در تهران در نیمه اول امسال خبر می‌دهد تا اشتباه بودن سیاست‌های عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بیش از گذشته نمایان شود.

یک کارشناس مسکن مطرح کرد:
قیمت مسکن بعد از محرم و صفر افزایش می‌یابد

رفعت‌نژاد گفت: نیمه دوم سال با رشد تقاضا، شاهد افزایش قیمت‌های مسکن خواهیم بود، البته ماه‌های محرم و صفر این افزایش را تعدیل می‌کنند.

نشست تخصصی "چرایی تشدید رکود مسکن در چهار سال اخیر" در «نود اقتصادی»

نشست تخصصی "چرایی تشدید رکود مسکن در چهار سال اخیر" با حضور کارشناسان حوزه مسکن در «نود اقتصادی» برگزار شد.

سید فرشاد فاطمی، عضو هیات علمی دانشگاه شریف و معاون موسسه نیاوران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، شاید تا پایان 97 برسیم!


پربیننده