چهارشنبه یکم آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۰:۳۴ قبل از ظهر

اخبار صندوق بین المللی پول

علی قربانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
نیازی به مشورت با کارشناسان صندوق بین‌المللی پول برای اصلاح ساختار بودجه نداریم/ در شرایط جنگ اقتصادی نباید کوچکترین اطلاعاتی به طرف آمریکایی بدهیم

قربانی گفت: با توجه به جنگ اقتصادی کشور با آمریکا به نظر می‌رسد نباید کوچک‌ترین اطلاعاتی در این باره به طرف‌های آمریکا برسد چون آنها بلافاصله برای ضربه‌زدن به ما در آن بخش سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی خواهند کرد.

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:
حضور یک تیم از صندوق بین المللی پول در ایران برای جمع آوری اطلاعات

هیات ۴ نفره صندوق بین المللی پول به همراه سرپرست معاون این صندوق در امور مالی در سفری دو هفته ای به ایران آمدند تا به مسائل مهم،‌ حساس و استراتژیک این روزهای اقتصاد کشور یعنی اصلاحات ساختاری برنامه و بودجه پرداخته‌اند.

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»
گرفتن وام از صندوق بین المللی پول در دنیا مرسوم است/ اگر از صندوق وام بگیریم مشکلات اشتغال و پروژه‌های عمرانی حل می‌شود

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار «نود اقتصادی» با تایید خبر تقاضای ایران از صندوق بین‌المللی پول برای دریافت وام، اظهار داشت: قبلا صحبت دریافت این وام بوده است؛ این یک وام بین‌المللی است که در تمام دنیا از اینگونه وام‌ها استفاده می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
خبر تقاضای وام از صندوق بین المللی پول صحت دارد/ تاجگردون به همین دلیل به آمریکا رفت

محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره تقاضای وام 18 میلیارد دلاری ایران از صندوق بین المللی و بانک جهانی اظهار داشت: حضور آقای تاجگردون،‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مجمع عمومی صندوق بین‌المللی پول به همین منظور انجام شده است و این خبر صحت دارد.

گزارش«نود اقتصادی»: حتی دلار بالای 4000 تومان هم نتوانست مقامات پولی و مالی را منصرف کند!
سفر بی‌فایده سیف و کرباسیان به آمریکا!

این روزها در گیر و دار گرانی دلار خبری عجیب توجه محافل اقتصادی کشور را به خودش جلب کرد. مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی تصمیم گرفتند برای شرکت در در نشست مشترک صندوق بین المللی پول و بانک جهانی راهی آمریکا شوند.

فیلم/ محمدرضا رنجبر فلاح، اقتصاددان و مدیرعامل اسبق بانک تجارت در گفتگو با «نود اقتصادی» تشریح کرد
4 دلیل ثبات قیمت دلار در محدوده 11500 تومان!

متوقف شدن ثبت سفارش‌ها، کند شدن سرعت گردش پول، کنترل واردات و تشدید رکود ۴ عامل اصلی ثبات قیمت دلار در محدوده ۱۱۵۰۰ تومان است. به نظر می‌رسد مهمترین عامل ثبات قیمت دلار کنترل تقاضا است


پربیننده