سه شنبه یکم خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۴:۵۹:۳۰ قبل از ظهر

اخبار بازار سرمایه

فرهادحنیفی،اقتصاددان در گفتگو با «نود اقتصادی»:
هیچ بانکی نتوانسته مصوبه ترک بنگاه داری را اجرایی کند

دکتر فرهاد حنیفی در میزگرد نود اقتصادی پیرامون چالش های نظام بانکی و آینده همکاری اقتصادی اتحادیه اروپا با ایران سخن گفت.

دکتر فرهاد حنیفی، اقتصاددان و کارشناس بازار سرمایه در یادداشتی برای «نود اقتصادی» نوشت:
5 اشکال مهم و فراموش شده در سیاست جدید ارزی بانک مرکزی

در همین مدت کوتاه که از اجرای سیاست ارزی جدید می‌گذرد حدود ده درصد از ارزش سهام شرکت‌های صادرات محور در بورس تهران کاسته شده است.

قرض الحسنه مهر ایران در حال گرفتن مجوزبرای ورود به بازار سرمایه است

مرتضی اکبری، درباره علت تاخیر در ورود این بانک به بازار سرمایه نیز توضیح داد: سرمایه اولیه تاسیس این بانک 15 هزار میلیارد ریال بود که برای تبدیل شدن به شرکت سهامی نیاز به تکمیل سرمایه داشت و تا سال 95 محقق نشد.

دکتر اصغر بالسینی اقتصاددان و مدرس دانشگاه در یادداشتی برای «نود اقتصادی» نوشت
نگران ناترازی حساب سرمایه باشیم!

در شرایطی که آگاهی از آخرین آمارهای رسمی کشور خصوصا آمارهای کلیدی که چشم انداز تصمیم‌گیری‌های فعالان اقتصادی را مشخص می‌کند امری بسیار ضروری می‌باشد متاسفانه روندی ناصواب در کشورمان طی چند سال اخیر شکل گرفته که هرگاه متولیان آماری تشخیص دهند اقدام به سانسور آمارهای ملی و یا انتشار دیرهنگام آن می‌کنند که در هر دو حالت به زیان اقتصاد ملی است.

تعداد سرمایه گذاران خارجی فعال در بورس به ۱۴۰۰ کد معاملاتی رسید/ارزش بازار اوراق بدهی از ۱۱۰ هزار میلیارد ریال فراتر رفت

حسن قالیباف اصل گفت که در سال گذشته،عرضه اولیه ۷ شرکت محقق شد و ارزش بازار به بیش از ۳۸۰ هزار میلیارد تومان رسید وافزود که در سال قبل تعداد ۷ شرکت در بورس تهران درج شدند که امیدواریم در سال ۹۷ عرضه اولیه شوند.

اعتراض جواد اوجی، مدیرعامل سابق شرکت ملی گاز ایران به خروج بی دردسر توتال از ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
باید در قرارداد با توتال، بندِ غرامت لحاظ می‌شد


تحلیل دبیر دوم کمیسیون صنایع مجلس از دلایل افزایش قیمت خودروهای ایرانی؛‌
11 هزار نیروی مازاد در صنعت خودروسازی وجود دارد که یکی از دلایل گرانی خودرو است/ مواد اولیه برای خودروسازان گران تمام می‌شود
رئیس اتاق بازرگانی ایران و گرجستان بلوکه شدن حساب تجار ایرانی در گرجستان را تایید کرد
در حال بررسی دلایل مسدود شدن حساب تجار ایرانی در گرجستان هستیم/ اجازه افتتاح حساب جدید را هم نمی‌دهند/ قرار شد سفارت پیگیری کند

پربیننده