پنج شنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲:۳۸:۱۵ قبل از ظهر

اخبار گرانی دلار

رئیس مجمع عالی واردات:
دلار 4200 تومانی هنوز در اختیار وارد کنندگان قرار نگرفته است/ با این وضعیت مردم نباید توقع کاهش قیمت کالاهای وارداتی را داشته باشند

مناقبی گفت: اکنون برخی از مردم بدرستی توقع دارند قیمت کالاهای وارداتی ارزان شود اما هنوز دلار با قیمت 4200 در اختیار تجار قرار نمی‌گیرد و ثبت سفارشی با این رقم انجام نمی‌شود.

ادبیات مشابه رئیس بانک مرکزی دولت دهم و معاون اول روحانی؛
شباهت‌های اسحاق جهانگیری و محمود بهمنی در ماجرای تک نرخی شدن دلار!

در حال حاضر یکی از سوالات این است که آینده تک نرخی شده ارز به کجا خواهد رسید ؟ شواهد اقتصاد ایران نشان داده است که نقدینگی نجومی موجود در اقتصاد ایران در کنار ریسک‌های سیاسی، دو بال پرواز دلار و ارزهای خارجی نسبت به ریال بوده است.

انتقاد عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران از وایز نشدن ارز صادرات به حساب بانکها؛
قانونی که درباره ارز در ایران اجرا نمی‌شود!/ دولت سال‌هاست اشتباه کرده و این بخشنامه را اجرا نکرده است

راه‌اندازی سامانه نیما و موفقیت این سامانه برای کنترل روند ورود و خروج از کشور بستگی مستقیم به عملکرد دولت دارد. اگر دولت یا بانک مرکزی نظارت کافی بر تبادلات ارز داشته باشند، می‌توان امیدوار بود مسئله خروج ارزهای صادراتی از کشور سامان یابد

معاون اقتصادی اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
روحانی در ماجرای ارز عینِ احمدی‌نژاد عمل کرد

الله داد گفت: در مورد نوسانات ارزی بهتر است مسئولان بانک مرکزی با وزارت اقتصاد پاسخ دهند. ولی من به عنوان یک کارشناس می‌گویم که ما قانونی را در برنامه سوم داشتیم که در برنامه چهارم و پنجم هم تکرار شد.

فریبرز رئیس دانا اقتصاددان حامی دولت:
دولت حسن روحانی رکورددار وابستگی اقتصاد کشور به دلار است/ اقتصاددانان درون دولت به دلار بالای 6000 تومان فکر می‌کنند

رئیس دانا گفت: دل دولت به آن 40-30 نفری که اطرافش را قبضه کرده اند خوش است. همین اطرافیان دولت اصلاً به سلطه گری دلار توجه نکردند و همچنان اقتصاد ایران را وابسته به دلار نگاه داشته اند.

گزارش اختصاصی «نوداقتصادی» از جدیدترین گزارش بانک جهانی + جدول
رتبه ایران در 9 شاخص فضای کسب و کار سقوط کرد

ایران در شاخص شروع کسب و کار یک پله، شرایط و مقررات اخذ مجوز ساخت 4 پله، دسترسی به برق 4 پله، ثبت مالکیت یک پله، حمایت از سرمایه گذاران خرد یک پله، سهولت پرداخت مالیات دو پله، تجارت فرامرزی یک پله، اجرای قراردادها 4 پله و ورشکستگی و پرداخت دیون 6 پله با سقوط مواجه شده و تنها رتبه ایران در بخش اخذ اعتبارات یک رتبه بهبود یافته است.


پربیننده