سه شنبه سی ام مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۵:۷ قبل از ظهر

اخبار اصغر بالسینی

پاسخ دکتر علی اصغر قائمی‌نیا تحلیلگر مسائل اقتصادی به یادداشت بهروز ملکی تحلیلگر بازار مسکن
چرا یادداشت "اقتصاد شهری تهران، دربند گذشته" وجهه علمی و منطقی ندارد؟

دکتر علی اصغر قائمی‌نیا تحلیلگر مسائل اقتصادی در پاسخی کوتاه به بهروز ملکی تحلیلگر بازار مسکن که نوشته‌ای با عنوان "اقتصاد شهری تهران، دربند گذشته" نوشته بود، اثبات کرد که این یادداشت از وجاهت علمی و منطقی برخوردار نیست.

دکتر اصغر بالسینی، اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفت‌وگو با «نوداقتصادی»:
کسانی که بازار ثانویه را با نرخ‌های بالا دنبال می‌کنند، قطعا ارز زیادی دپو کرده‌اند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی رانت‌خواران مقاومت کند

دکتر اصغر بالسینی گفت: یکی از عوامل تاثیرگذار بر بازار عدم عرضه مناسب ارز به ویژه از طرف شرکت‌های پتروشیمی و فولادی است که منجر به تشنه نگه داشتن بازار شده است

اصغر بالسینی، اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
از توسعه انرژی‌های نو و تولید برق پراکنده غفلت کردیم، گرفتار خاموشی‌های بی‌سابقه شدیم/ چرا وزارت نیرو به یکباره نرخ خرید تضمینی برق را کاهش داد؟

بالسینی گفت: خاموشی‌هایی که در سطح کشور اتفاق می‌افتد و این خاموشی‌ها آثار اقتصادی قابل توجهی را بر اقتصاد کشور وارد می‌کند. متوجه نمی‌شوم که چه دلیلی دارد که یکباره دولت و وزارت نیرو قیمت خرید تضمینی برق از نیروگاه‌ها ی تجدیدپذیر را به شدت کم می‌کنند!

دکتر اصغر بالسینی تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگوی تفصیلی با «نود اقتصادی»:
صادرکنندگان به سامانه نیما ارز نمی‌دهند!

بالسینی گفت: همانطور که از قبل نیز قابل پیش‌بینی بود بی‌تحرکی، کم‌کاری و بی‌برنامگی تیم اقتصادی دولت در مواجهه با بحران ارزی که از سال 1395 شروع، سال 1396 گسترش و در 3 ماه اخیر تشدید شده  شرایطی را فراهم‌آورده که دومینو وار سایر بازارهای کشور نیز دچار تلاطم جدی شده است.

انتقاد دکتر اصغر بالسینی، اقتصاددان و پژوهشگر اقتصادی به اظهارت دیشب جهانگیری در گفتگو با «نود اقتصادی»:
شعله ورشدن انتظارات تورمی در ماه‌های اخیر قابل پیش‌بینی بود

اصغر بالسینی گفت: اینکه چرا در موقعیت کنونی انتظارات تورمی در بخش‌های مختلف شعله ور شده،‌ مساله‌ای نیست که قابل پیش بینی نبوده باشد. اینکه دائما کارشناسان اقتصادی خطرات سیاستهای ارزی شکست خورده بانک مرکزی مبنی بر ضرورت تعدیل نرخ ارز با تورم را گوشزد می‌کردند، دقیقا بخاطر نگرانی از شکل گیری همین انتطارات بوده است.

7 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی» به گرانی‌‎های اخیر کالاهای اساسی مردم اعتراض کردند
ستاد تنظیم بازار عملا تعطیل است


گزارش ویژه «نود اقتصادی» از کارنامه ضعیف وزیر اقتصاد در جذب سرمایه خارجی و فاینانس؛‌
کرباسیان حتی نتوانست یک دلار هم سرمایه خارجی، فاینانس و وام وارد اقتصاد ایران کند/ نماینده ایران را به جلسات هیات مدیره بانک توسعه صادرات راه ندادند
مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت در گفتگو با «نود اقتصادی» تشریح کرد
پاسخ رسمی دولت به عدم خرید نفت ایران توسط کره جنوبی

پربیننده