دوشنبه هفتم خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۲:۲۰ قبل از ظهر

اخبار اصغر بالسینی

یادداشت دکتر اصغر بالسینی اقتصاددان برای «نود اقتصادی» پیرامون افزایش تعرفه 7 درصدی آب و برق؛
منطق بربری!

واقعیت این است که تصمیم گیری در سطح حاکمیتی دارای قواعدی است که در صورت بی‌توجهی به آن نه تنها اهداف برنامه‌ریزی شده تحقق نمی‌یابد بلکه موجب سلب اعتماد عمومی به منطق تصمیم‌گیری‌های حاکمیتی خواهدشد. ضرورت تحقق و اجرای یک سیاست اقتصادی یک مساله است و اقناع افکار عمومی مساله‌ای دیگر و البته بسیار مهم‌تر.

دکتر اصغر بالسینی اقتصاددان و مدرس دانشگاه در یادداشتی برای «نود اقتصادی» نوشت
نگران ناترازی حساب سرمایه باشیم!

در شرایطی که آگاهی از آخرین آمارهای رسمی کشور خصوصا آمارهای کلیدی که چشم انداز تصمیم‌گیری‌های فعالان اقتصادی را مشخص می‌کند امری بسیار ضروری می‌باشد متاسفانه روندی ناصواب در کشورمان طی چند سال اخیر شکل گرفته که هرگاه متولیان آماری تشخیص دهند اقدام به سانسور آمارهای ملی و یا انتشار دیرهنگام آن می‌کنند که در هر دو حالت به زیان اقتصاد ملی است.

انتقاد یک اقتصاددان از برخی سیاست‌های ضد تولیدی؛
با دلار 5000 تومانی چگونه می‌توان از تولید ایرانی حمایت کرد؟/ عدم ثبات در سیاست‌های اقتصاد کلان در تضاد با حمایت از تولید داخل است

اصغر بالسینی گفت: اگر می‌خواهیم در سال حمایت از تولید داخل به‌طور جدی به این سمت حرکت کنیم دولت به‌عنوان سیاستگذار اصلی باید ثبات جدی در سیاستگذاری داشته باشد.

یادداشت دکتر اصغر بالسینی اقتصاددان و مدرس دانشگاه برای «نود اقتصادی»
کسری بودجه و گرانی دلار: آیا دولت کسری بودجه ندارد؟

ریاست محترم جمهوری در نشست خبری امروز خود در پاسخ به پرسشی درباره علل افزایش شدید قیمت انواع ارزها و بویژه دلار و یورو در بازار اعلام کردند که دولت به دنبال تامین کسری بودجه از طریق فروش ارز نیست چون کسری بودجه نداریم.

دکتر اصغر بالسینی، پژوهشگر اقتصاد ایران در گفت و گو با «نود اقتصادی»:
دولت در سیاستگذاری ارزی دچار ساده انگاری محض شده است

بازار ارز در چنبره سیاستهای شکست خورده دولتی افزایش افسار گسیخته نرخ ارز در روزهای اخیر بازهم این متغیر کلیدی در اقتصاد را در کانون توجهات قرارداده و نگرانی های زیادی را نیز به دنبال داشته است.

واکنش مدیرعامل سابق شرکت مهندسی و توسعه نفت به خروج توتال از ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
توتال، بخواهد به ایران باز می‌گردد، اما خودش نمی‌خواهد!


پربیننده