پنج شنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۴:۵۲ بعد از ظهر

اخبار نودِ اقتصادی

سید حمید حسینی، عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مشکل گرانی گوجه و پیاز بنابر آمارهای رسمی، کاملا داخلی است و ربطی به افزایش صادرات ندارد!/ متاسفانه وقتی برخی محصولات در ایران گران می‌شود، بدون محاسبه و کار کارشناسی جلوی صادراتش را میگیرند، این اشتباه است

حسینی گفت: متاسفانه وقتی برخی محصولات در ایران گران می‌شود، بدون محاسبه و کار کارشناسی جلوی صادراتش را میگیرند، این اشتباه است.

فیلم/ رضا شیوا،‌ رئیس شورای رقابت:
هزینه‌های خودروسازان شفاف نیست

شیوا گفت: شرکت‌های اقماری،‌ زیانده و بیخودتان را جمع کنید،‌ قیمت خودرو پایین می‌آید!

۴۳۳ هزار گوشی آیفون در انتظار تحریم نمایندگان مجلس/ محصولات اپل ۱۰ درصد بازار موبایل ایران را در دست دارند+ جدول

نمایندگان مجلس اخیرا طرحی دوفوریتی برای تحریم برند اپل داده‌اند که در صورت اجرا شدن آن، رجیستری محصولات این برند، اعطای نمایندگی و هر گونه ارائه خدمات برای محصولات آن، ممنوع خواهد شد.

سید بهاء‌الدین حسینی هاشمی مدیرعامل اسبق بانک صادرات:
تا زمانی که رونقی در اقتصاد وجود ندارد، حذف صفر حتی به شکل اسمی هم نمی‌تواند تاثیرگذار باشد/ در دوره‌ رکودتورمی انتظار می‌رود پس از مدتی کوتاه این صفرها بار دیگر به پول ملی بازگردند

حسینی هاشمی گفت: حذف چهار صفر از پول ملی سیاستی است که از اواسط سال گذشته مطرح شده و روز گذشته به‌طور رسمی بررسی آن در کمیسیون اقتصادی دولت کلید خورد. برای تاثیر این سیاست باید یادآور شد معمولا زمانی دولت‌ها اقدام به حذف صفر از پول ملی می‌کنند دوره طولانی تورم‌های مزمن و شتابان پیش می‌آید.

امرالله امینی کارشناس صنعت خودرو و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی:
خودروسازان آن قدر قدرت پیدا کردند که وزیر صنعت را هم با وقت قبلی به کارخانه‌شان راه می‌دهند/ خودروسازن بعد از اجرای برجام هم کاری نکردند

امینی گفت: طی دهه‌های قبل وزارت صمت بررسی عملکرد خودروسازان را به سازمان‌هایی نظیر ایدرو سپرده بود. اما اکنون این شرکت‌ها چنان قدرتی پیدا کرده‌اند که خود وزارتخانه هم نمی‌تواند چندان بر فعالیت آنها نظارت داشته باشد و گاهی خود وزیر هم باید با وقت قبلی به این کارخانه‌ها برود.

فیلم/ رضا شیوا،‌ رئیس شورای رقابت:
هزینه‌های خودروسازان شفاف نیست

رفته‌اند در جاهایی سرمایه‌گذاری کرده‌اند که اشتباه بوده و حالا زیان کرده‌اند، اما الان زیانش را از مردم می‌گیرند!/ شرکت‌های اقماری،‌ زیانده و بیخودتان را جمع کنید،‌ قیمت خودرو پایین می‌آید!


فیلم/ اعتراض عباس پاپی‌زاده،‌ عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
اگر دوباره وزارت بازرگانی تشکیل شود، واردات افزایش خواهد یافت
«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد
لیست دریافت‌کنندگان ارز ارزش اطلاعاتی ندارد/ چرا موارد مصرف ارز مشخص نیست؟ + جدول

پربیننده