جمعه سی ام فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۲:۴۷ بعد از ظهر

اخبار دلار 4200 تومانی

فیلم/ پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دلار ۴۲۰۰ تومانی ۶ خسارت بزرگ به اقتصاد ایران زد/ تک تک شهروندان ایرانی از دلار جهانگیری ضرر دیدند/ بخشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده هنوز به کشور بازنگشته و شاید هیچ وقت هم برنگردد!

سلطانی گفت: بخشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده هنوز به کشور بازنگشته و شاید هیچ وقت هم برنگردد!

وحید شقاقی‌شهری اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی:
نیمی از 13 میلیارد دلار ارزی که برای واردات کالاهای اساسی تخصیص داده شده بود، ناپدید شد/ قوه قضاییه تصمیم گیرندگان دلار 4200 تومانی را محاکمه کند

شقاقی شهری گفت: دلار ۴۲۰۰ تومانی یک فاجعه بود که منجر به تاراج منابع ارزی کشور شد. نیمی از حدود ۱۳ میلیارد دلاری که با نرخ 4200 تومان طی سال گذشته برای واردات کالاهای اساسی تخصیص داده شد، از اقتصاد ایران ناپدید شد و در این راستا، یک ثروت افسانه‌ای را نصیب گروه خاصی کرد که تعدادی از آنها هم از کشور متواری شدند.

غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اگر دولت دلار 4200 تومانی را تعیین نمی‌کرد، قیمت ارز این قدر بالا نمی رفت

مصباحی مقدم گفت: به خیال خودشان 400 تومان به قیمت دلار اضافه کردند، ولی در واقع به بازار پیام گرانی خیلی بیشتر دلار را منتقل کردند.

پویا ناظران، تحلیلگر مسائل اقتصادی:
اگر دلار ۴۲۰۰ تومانی تعیین نشده بود،‌ قدرت خرید مردم بیشتر بود/ دلار ۴۲۰۰ تومانی باعث اختلاس های نجومی در شرکتهای فولادی و پتروشیمی شد

ناظران گفت: یک سال پیش در چنین روزی، آقای حسن روحانی سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی را مثل بختک به جان اقتصاد کشور انداخت. اشکال این سیاست رقم ۴۲۰۰ تومان نبود.

فیلم/ روایت محسن جلال‌پور، رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران از اشتباه بزرگ دولت در ۲۱ فروردین پارسال در گفتگو با «نود اقتصادی»:
بر چه اساسی قیمت دلار در فروردین پارسال ۴۲۰۰ تومان تعیین شد!

جلال پور گفت: آقایان بر چه اساسی قیمت دلار را در فروردین پارسال ۴۲۰۰ تومان تعیین کردند؛ باید حدقل قیمت ۷۰۰۰ تومان تعیین می‌شد.

علیرضا عبدالله زاده،‌ دانش آموخته سیاستگذاری عمومی از دانشگاه هاروارد:
اختلاف دهک یک با 10 در یارانه بنزین 18 برابر است

یارانه پنهان را حذف کنید/ سه دهک اول،‌گوشت چندانی مصرف نمیکنند،‌اغلب گوشت کشور را دهک 10 مصرف میکند، باید این نظام اقتصادی اصلاح شود


فیلم/ رضا شیوا،‌ رئیس شورای رقابت:
هزینه‌های خودروسازان شفاف نیست
فیلم/ اعتراض عباس پاپی‌زاده،‌ عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
اگر دوباره وزارت بازرگانی تشکیل شود، واردات افزایش خواهد یافت

پربیننده