پنج شنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۷ ساعت ۶:۳۹:۴۲ قبل از ظهر

اخبار دلار 4200 تومانی

وزیر راه دولت اصلاحات سیاستهای ارزی دولت را به باد انتقاد گرفت:
دلار 4200 تومان موجبات جشن و پایکوبی رانت‌خوران را فراهم کرد/ دولت با سیاستهای ارزی خود گوشت را خیلی راحت به دست گربه داد

احمد خرم گفت: وقتی که شنیدم قرار است ارز ۴۲۰۰ تومانی در بازار عرضه شود اعلام کردم این نرخ باعث جشن و پایکوبی رانت خواران خواهد شد! مشخص بود این افراد به ارز دولتی اعلام شده هجوم خواهند آورد و ارز را به هر شکل و به هر نامی دریافت خواهند کرد و در ادامه به کار خود مشغول خواهد شد.

میثم رادپور تحلیلگر مسائل اقتصادی سیاستهای ارزی دولت را به باد انتقاد گرفت
تصمیمات پی در پی و متناقص مسئولان اقتصادی کشور ضرر زیادی به اقتصاد ایران زده/ دلیل منطقی برای تخصیص ارز 4200 تومانی به 80 درصد از کالاها وجود ندارد

رادپور گفت: متاسفانه تصمیمات پی‌در‌پی و متناقض مسوولان اقتصادی کشور موجب شد تجربه‌های ناموفقی در کارنامه اقتصادی ثبت شود که بر بی‌ثمری تصمیمات غیرعلمی صحه‌گذاری کرده است.

انتقاد رئیس مجمع واردات از بانک مرکزی:
بانک مرکزی لیست کامل وارد کنندگان با دلار 4200 تومانی را دارد/ می‌خواهند تقصیرها را به گردن وزارت صنعت بیندازند/ دولت اصرار دارد که دلار روی 4200 تومان بماند

مناقبی گفت: بانک مرکزی به‌راحتی می‌تواند میزان ارز تخصیص داده شده را به‌طور کامل منتشر کند اما ناقص بودن آن را بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داده که قابل توجیه نیست.

دولت هزینه سفر یک نفر از اعضای یک خانواده سه نفره برای سفر به پاتایا را می‌دهد!
یارانه 6300 میلیارد تومانی دولت برای سفر به خارج از کشور

فرض کنید یک خانواده سه نفره قصد سفر به پاتایا در کشور تایلند را داشته باشند. بر اساس سیاست ارزی دولت، هر فرد می‌تواند 1000 دلار ارز همراه مسافر به قیمت دولتی یعنی 4200 تومان دریافت کند. بنابراین یک خانواده سه نفره در مجموع سه هزار دلار معادل 12 میلیون و 600 هزار تومان ارز دولتی دریافت می‌کنند.

گزارش «نود اقتصادی» از تاثیرات اقدام نسنجیده معاون اول رئیس جمهور در 3 ماه گذشته؛
رانت 37 هزار میلیارد تومانی جهانگیری به واردکنندگان

بنابر اظهارات محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت تدبیر و امید از 21 فروردین ماه تا 27 خرداد ماه امسال 8 میلیارد و 720 میلیون دلار ارز 4200 تومانی در اختیار متقاضیان قرار داده است. یعنی چیزی نزدیک به 37 هزار میلیارد تومان "دلار" بین وارد کنندگان توزیع شده است.

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرو در گفتگو با «نود اقتصادی» دلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد
در دولت روحانی نیروگاه‌های برق کشور را تعمیر و بازسازی نکردند!


گزارش «نود اقتصادی» از عزل و نصب‌های عجیب رئیس یک بنگاه اقتصادی 20 هزار میلیاردتومانی؛
اخراج 16 مدیر در 150 روز!
انتقاد نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین از انحصار دولت در کارتهای بازرگانی:
بیش از 80 درصد از صادرات و واردات کشور دست دولت است/ کسی که به اسم یک پیرزن پورشه وارد می‌کند، چطور نمی‌تواند نمایندگی پورشه را شناسایی کند؟

پربیننده