پنج شنبه ششم تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸:۲۱ قبل از ظهر

اخبار ارز 4200 تومانی

با وجود اختصاص 2.5 میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی؛
قیمت کنجاله سویا ۵۷ و ذرت ۴۰ درصد گران شد

دولت طی یکسال اخیر بیش از ۲/۵ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ به واردات خوراک دام و طیور اختصاص داده است، با این حال طی این مدت قیمت کنجاله سویا ۵۷ درصد و قیمت ذرت ۴۰ درصد افزایش یافته است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
خیریه خانواده موسوی اردبیلی همچنان دلار ۴۲۰۰ می‌گیرد + جدول

بررسی آخرین گزارش بانک مرکزی از دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی نشان می‌دهد خیریه مکتب امیرالمومنین تا ۱۴ اردیبهشت در مجموع ۹/۲ میلیون دلار ارز دولتی در قالب دو میلیون و ۲۶۸ هزار یورو و ۶/۶ میلیون دلار آمریکا دریافت کرده بود که در گزارش اخیر بانک مرکزی (۱۸ خرداد) میزان ارز ۴۲۰۰ دریافتی این خیریه به بیش از ۱۰ میلیون دلار رسیده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
واردات ۱۲۶۳ دستگاه خودروی ۲۰۰۰ سی‌سی با ارز ۴۲۰۰ تومانی/ سود ۴۰۰ میلیاردی عاید چه کسانی می‌شود؟

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد طی شش روز در اردیبهشت سال جاری ۱۲۶۳ دستگاه خودروی سواری ۲۰۰۰ سی‌سی (و البته ۶۶ دستگاه خودروی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی) با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده است که مابه‌التفاوت واردات با ارز ۴۲۰۰ و ارز آزاد نزدیک به ۱۵هزار تومان فعلی، چیزی حدود ۴۰۶ میلیارد تومان می‌شود.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
واردات ۵۲ هزار گوشی موبایل در یک روز/ موبایل ارز ۴۲۰۰ می‌گیرد اما چرا قیمت‌ها نجومی است؟

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد در روز سوم اردیبهشت بیش از ۵۲هزار دستگاه گوشی موبایل با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده است. با این حال آنچه طی یکسال اخیر در بازار موبایل کشور رخ داده، افزایش نجومی قیمت بوده است که نشان می‌دهد واردکنندگان موبایل ارز دولتی را دریافت کرده اما به قیمت دلار آزاد در بازار توزیع و به فروش می‌رسانند.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
کاهش 46 درصدی صادرات گاز LPG در دوره بیژن زنگنه


فیلم/ محمد بحرینیان، پژوهشگر اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی:
چین با 320 میلیارد دلار منابع 226 میلیون شغل ایجاد کرد، اما ایران با 2 هزار میلیارد دلار منابع، 30 میلیون شغل هم ایجاد نکرد
فیلم/ حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین:
4 برابر شدن نقدینگی در 6 سال گذشته فاجعه است

پربیننده