چهارشنبه سی ام آبان ۱۳۹۷ ساعت ۸:۵:۱۱ بعد از ظهر

اخبار محمد خوش چهره

محمد خوش چهره، استاد بازنشسته دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
به حضور همتی در بانک مرکزی خوش بین نیستم/ دلار 4200 تومانی، میلیاردها دلار از ذخایر کشور را کاهش داد، با یکی دو تصمیم نمی‌توان آن اشتباه را جبران کرد!

محمد خوش چهره استاد بازنشسته دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در خصوص اظهارات دیروز رئیس بانک مرکزی درباره بسته جدید ارزی دولت به خبرنگار «نود اقتصادی» گفت به این اوضاع و تعویض افراد خوشبین نیستم. بعید است که آقای همتی بتواند شرایط اقتصادی را عادی کند.

محمد خوش چهره:
تفکر گرانی دلار برای رشد صادرات غلط و سفسطه گرایانه است/ اگر دولت فنر ارز را رها کند، دیگر نمی‌تواند آن را کنترل کند

نماینده اسبق مجلس با بیان این که هر ۴ دولت ما با تفکر اشتباه خود ارز را به مثابه یک کالا در نظر گرفتند گفت: این عمل سوداگرایانه در اصل اولین ضررش متوجه خود دولت است چرا که این کار افزایش تورم و افزایش حقوق کارمندان دولتی را به همراه خواهد داشت.

انتقاد محمد خوش چهره اقتصاددان از گرانی دلار؛
دلار در عرض دو ماه 25 درصد گران شده است/ هر ایرانی برای حفظ سطح درآمد خود مجبور است 25 درصد بیشتر از دو ماه قبل خود کار کند

خوشچهره گفت: مدیریت پولی و ارزی کشور بازی خطرناکی را شروع کرده است. اکنون پدیده‌ای در کشور شکل گرفته که تجربه آن را در دولت‌های نهم و دهم داشته‌ایم و استمرار و تکرار آن جای تعجب دارد. دولت باید هرچه سریعتر برای مدیریت تقاضا وارد عمل شود.

یک اقتصاددان از نقاط ضعف و قوت دولت روحانی در حوزه اقتصاد می‌گوید
رشد اقتصادی واقعی نبوده و متصل به خام فروشی است/ اشتغال با موعظه و پند و دعا ایجاد نمی‌شود/ افزایش فروش نفت هیچ ربطی به اقتصاد مقاومتی ندارد

خوش چهره گفت: دولت یازدهم در شرایطی سر کار آمد که رکود تورمی بود. این وضعیت رکود تورمی معالجه را حساس می‌کند. این یک اشتباه استراتژیک است که کسی فقط بر یک وجه متمرکز شود.

روایت عباس شاکری، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه از تبعات چند برابر شدن قیمت دلار در ماه‌های اخیر
هیچ چیز از گرانی دلار عایدمان نشد!


پربیننده