پنج شنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲:۷:۳۸ قبل از ظهر

اخبار سازمان بورس

تعداد نمادهای بسته به کمتر از 15 نمادکاهش یافت/ارزش معاملات بازار سرمایه؛ 247 هزار میلیارد تومان

شاپور محمدی در آیین گشایش یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه، با بیان اینکه پارسال بورس و فرابورس 25 درصد بازدهی داشتند، افزود: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه، فرهنگ سازی و ارتقای سواد مالی در کشورست.

شاخص بورس253 پله سقوط کرد

بازار بورس در آخرین روز کاری هفته، با روندی منفی دنبال شد و بسیاری از فعالان بازار سرمایه، به دنبال فروش سهام خود بودند.

نماگر بورس 113 واحد بالا رفت/ صدرنشین بازار معاملات گروه فرآورده های نفتی بود

گروه خودرو به ارزش 311 میلیارد ریال و فلزات اساسی به ارزش 217 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص داد.

شاخص بورس 334 واحد عقب نشست

نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، کگل (صنعتی و معدنی گل گهر)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، شپنا (پالایش نفت اصفهان)، شتران (پالایش نفت تهران) و کچاد (صنعتی ومعدنی چادرملو) در معاملات امروز، بیشترین تاثیر منفی را بر جای گذاشت، اما تاپیکو (سرمایه گذاری نفت وگاز تامین) با بیشترین تاثیر مثبت، مانع افت بیشتر شاخص شد.

شاخص بورس 481 واحد رشدکرد

نمادهای پارسان (نفت وگاز پارسیان)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، شپنا (پالایش نفت اصفهان)، شتران (پالایش نفت تهران)، شپدیس (پتروشیمی پردیس) ، شخارک (پتروشیمی خارک) و و غدیر (سرمایه گذاری غدیر) در معاملات امروز با رشد خود بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

گزارش اختصاصی «نوداقتصادی» از جدیدترین گزارش بانک جهانی + جدول
رتبه ایران در 9 شاخص فضای کسب و کار سقوط کرد

ایران در شاخص شروع کسب و کار یک پله، شرایط و مقررات اخذ مجوز ساخت 4 پله، دسترسی به برق 4 پله، ثبت مالکیت یک پله، حمایت از سرمایه گذاران خرد یک پله، سهولت پرداخت مالیات دو پله، تجارت فرامرزی یک پله، اجرای قراردادها 4 پله و ورشکستگی و پرداخت دیون 6 پله با سقوط مواجه شده و تنها رتبه ایران در بخش اخذ اعتبارات یک رتبه بهبود یافته است.


پربیننده