دوشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۶:۲۹ قبل از ظهر

اخبار صنعت پتروشیمی

اسنادی که بدست خبرنگار «نود اقتصادی» رسیده نشان میدهد پتروشیمی غدیر که متعلق به شستا است، چوب حراج به اموالش زده است!
ارزان‌ فروشی به خارجی‌ها و گرانفروشی به داخلی‌ها!

بررسی‌ها نشان می‌دهد که میانگین هر تن فروش داخلی محصولات شرکت پتروشیمی غدیر بالاتر از نرخ فروش صادراتی در سال‌های 96 و 97 بوده است. بر اساس این گزارش، این شرکت PVC را به شرکت‌های خارجی ارزانتر از شرکت‌های ایرانی داده هر چند که در سالجاری بازار پی وی سی به شدت تحت تاثیر همین اقدامات پتروشیمی‌ها بود .

مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر در گفتگو با «نود اقتصادی»:
یک دلال محصولاتمان را هر کیلو 4800 تومان می‌خرید و در بازار آزاد 17 هزار تومان می‌فروخت!/ در سال‌های 90 تا 94 تخلفات بزرگی در شرکت رخ داده است!/ در زمان احمدی‌نژاد اخراج شدم، بیمه‌ام را هم نریختند!

امین بیانک گفت محصولات پتروشیمی غدیر به اجبار و به صورت سهمیه ای با نرخ 4300 تومان در بورس عرضه شده حال آنکه پتروشیمی غدیر در هرتن کالای تولیدی تمام شده 40 درصد زیان کرده و در عوض، یک فرد دلال در بورس محصولات این شرکت را به ازای هر کیلو 4800 تومان خریداری کرده و در بازار آزاد بین 12 تا 17 هزار تومان فروخته است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون در گفتگو با «نود اقتصادی»
دلار 4200 تومانی در سامانه نیما قابل دسترس نیست

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون گفت شرکت‌های پتروشیمی در شرایط فعلی مجبور بوده تا مایحتاج ارزی خود را با ارزهای دیگر تهیه کنند زیرا ارز مورد نیاز آنها از سامانه نیما قابل تامین نیست و تاکید کرده صنعت پتروشیمی دنبال دور زدن قانون نیست ولو با وارد آمدن ضرر به این شرکت‌ها!

معاون سابق وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
زنگنه از من شکایت کرد اما خودش محکوم شد

اصغر ابراهیمی اصل در مورد طرح موضوع اخراج گروهبان‌ها و آوردن ژنرال‌ها به صنعت نفت توسط بیژن زنگنه به «نود اقتصادی» گفت که پس از این اظهارات زنگنه، من با رسانه‌ها پیرامون این اظهارات او مصاحبه کرده و واقعیت‌های موجود را گفتم اما زنگنه، از من شکایت و مرا دادگاهی کرد، اما من در دادگاه، لیست افرادی که از صنعت نفت در زمان زنگنه کنار زده شده‌اند به همراه رزومه آنها به دادگاه ارایه کردم، بنابراین دادگاه هم از اظهارات من قانع و برای من، منع تعقیب صادر کرده و در عوض، زنگنه، محکوم شد.

وضعیت قیمت خوراک دریافتی مجتمع‌های پتروشیمی مشخص نیست/ تزریق سالانه 13 میلیارد دلار ارز پتروشیمی به اقتصاد کشور

ابراهیم محمود‌زاده درباره رویکرد پتروشیمی‌ها نسبت به نوسان نرخ ارز، گفت: پتروشیمی‌ها باید این آمادگی را داشته باشند که با سیاست‌های اقتصادی کشور و نظام خود را تطبیق داده و مطالبات خود را پیش از تصویب این سیاست‌ها به دولت اعلام کنند.

فیلم/ اظهارات عجیب مجیدرضا حریری عضو اتاق بازرگانی؛
مدیران نباید روزانه بیشتر از 6 ساعت کار کنند!


گزارش «نود اقتصادی» از مبادلات پر نوسان ایران با کشورهای عضو اکو در 8 سال؛
ایران برای دور زدن تحریم‌ها با "اکو" مهربانتر باشد
وحید شقاقی‌شهری اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی:
تشکیل بازار متشکل ارزی تاثیرپذیری قیمت ارز از سلیمانیه و دبی را از بین می برد/ این اقدام بازار پشت پرده را ساماندهی خواهد کرد

پربیننده