چهارشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸:۱ قبل از ظهر

اخبار جعفر قادری

نماینده سابق مجلس و عضو هیات علمی دانشگاه شیراز در گفتگو با «نود اقتصادی»:
کشورهایی که از 13 آبان نفتِ ما را نخرند، ما هم از آنها کالا نمی‌خریم/ واردات کالاهای مصرفی را از کشورهای تحریم کننده نفت ایران قطع کنیم

قادری گفت: اگر برخی از کشورها از تحریمهای آمریکا تبعیت کنند و از 13 آبان ماه از خرید نفت ما خودداری کنند، قطعا ما هم واردات کالاهای مصرفی را از آنها قطع می‌کنیم.

جعفر قادری اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شیراز در گفتگو با «نود اقتصادی»:
رشد چاپ پول در دولت روحانی ارزش پولی را به شدت کاهش داده/ نقدینگی 1500 هزار میلیاردی، مشکلات زیادی ایجاد کرده/ در زمان احمدی‌نژاد می‌گفتند، مسکن مهر پایه پولی را افزایش داده، الان که وضع بدتر شده!

قادری گفت: در دولت آقای احمدی‌نژاد منتقدین می‌گفتند که تسهیلات دولت برای مسکن مهر پایه پولی را افزایش داده است. اما متاسفانه در این دوره هم نقدینگی و پایه پولی افزایش یافته است و حتی این افزایش از دوره گذشته بیشتر است.

10 نکته درباره حمایت از کالای ایرانی

با توجه به افزایش تعداد و محدوه مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و افزایش مصرف کالاها در این مناطق، ضرورت دارد که تبعیضی که علیه مصرف کالاهای ایرانی و بنفع کالاهای خارجی در این مناطق وجود دارد برداشته شود.

نماینده سابق مجلس مطرح کرد:
گزارشهای دیوان محاسبات براساس مستندات قانونی است و نمی‌توان به آنها شک کرد/ دولت حق نداشت به این شکل به دیوان محاسبات اعتراض کند/ حرفهای نوبخت در نوع خودش "نوبر" است

قادری گفت: دیوان محاسبات کشور از دستگاه‌های نظارتی است که نمی‌توان به گزارش‌های داده شده این نهاد شک کرد یا نسبت به آن تردید داشت، چراکه در هر صورت بدون انجام مطالعات و بررسی‌های لازم گزارشی ارائه نمی‌دهد.

اقتصاددان و نماینده سابق مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اظهارات کرباسیان درباره "رونق غیرتورمی" غلط است

قادری گفت: تا زمانی که یک رشد قابل قبول نداشته باشیم و این رشد هم باثبات نباشد نمی‌توانیم ادعا کنیم که وارد دوره رونق شده‌ایم. در حال حاضر وضعیت کسب و کار در اقتصاد کشور وضعیت قابل قبولی نیست و دوره رونق را مشاهده نمی‌کنیم.

شهنازی زاده، مدیرعامل اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
حذف کارت سوخت از ابتدا اشتباه بود


پربیننده