دوشنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲:۵۹ بعد از ظهر

اخبار جعفر قادری

10 نکته درباره حمایت از کالای ایرانی

با توجه به افزایش تعداد و محدوه مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و افزایش مصرف کالاها در این مناطق، ضرورت دارد که تبعیضی که علیه مصرف کالاهای ایرانی و بنفع کالاهای خارجی در این مناطق وجود دارد برداشته شود.

نماینده سابق مجلس مطرح کرد:
گزارشهای دیوان محاسبات براساس مستندات قانونی است و نمی‌توان به آنها شک کرد/ دولت حق نداشت به این شکل به دیوان محاسبات اعتراض کند/ حرفهای نوبخت در نوع خودش "نوبر" است

قادری گفت: دیوان محاسبات کشور از دستگاه‌های نظارتی است که نمی‌توان به گزارش‌های داده شده این نهاد شک کرد یا نسبت به آن تردید داشت، چراکه در هر صورت بدون انجام مطالعات و بررسی‌های لازم گزارشی ارائه نمی‌دهد.

اقتصاددان و نماینده سابق مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اظهارات کرباسیان درباره "رونق غیرتورمی" غلط است

قادری گفت: تا زمانی که یک رشد قابل قبول نداشته باشیم و این رشد هم باثبات نباشد نمی‌توانیم ادعا کنیم که وارد دوره رونق شده‌ایم. در حال حاضر وضعیت کسب و کار در اقتصاد کشور وضعیت قابل قبولی نیست و دوره رونق را مشاهده نمی‌کنیم.

واکنش عضو هیات علمی دانشگاه شیراز و نماینده سابق مجلس به رشد 12.5 درصدی اقتصاد در گفتگو با «نسیم آنلاین»:
اتفاقی در کشور رخ نداده که رشد 12.5 درصدی حاصل شود/ اغلب این رشد نفتی است

جعفرقادری در واکنش به خبر رشد اقتصادی 12.5 درصدی به «نسیم آنلاین» گفت: احساس رشد 12.5 درصدی برای اقتصاد سال 95 کشور در جامعه وجود ندارد. هم اکنون اتفاق خاصی در کشور رخ نداده که اقتصاد شاهد چنین رشدی باشد.

اقتصاددان و نماینده سابق مجلس در گفتگو با «نسیم آنلاین»:
افزایش حقوق‌ها در آستانه انتخابات خرید رای و تخلف انتخاباتی است

قادری گفت: چه شده است که در سال پایانی و در آستانه انتخابات برای افزایش حقوق کارمندان سینه چاک داده و از مترهای کیلومتری استفاده می‌کند؟

اعتراض جواد اوجی، مدیرعامل سابق شرکت ملی گاز ایران به خروج بی دردسر توتال از ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
باید در قرارداد با توتال، بندِ غرامت لحاظ می‌شد


تحلیل دبیر دوم کمیسیون صنایع مجلس از دلایل افزایش قیمت خودروهای ایرانی؛‌
11 هزار نیروی مازاد در صنعت خودروسازی وجود دارد که یکی از دلایل گرانی خودرو است/ مواد اولیه برای خودروسازان گران تمام می‌شود
رئیس اتاق بازرگانی ایران و گرجستان بلوکه شدن حساب تجار ایرانی در گرجستان را تایید کرد
در حال بررسی دلایل مسدود شدن حساب تجار ایرانی در گرجستان هستیم/ اجازه افتتاح حساب جدید را هم نمی‌دهند/ قرار شد سفارت پیگیری کند

پربیننده