سه شنبه بیستم آذر ۱۳۹۷ ساعت ۴:۲۲:۳۳ قبل از ظهر

اخبار جعفر قادری

اقتصاددان و نماینده سابق مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
افزایش نقدینگی به دلیل جبران سپرده‌های موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز است که از بانک مرکزی همین دولت مجور گرفته‌اند

قادری گفت: افزایش حجم نقدینگی یک قسمتش مربوط به افزایش پایه پولی است  که ناشی از جبران سپرده های موسسات مالی و اعتباری صورت می‌گیرد و این موسسات  توسط بانک مرکزی دارای اعتبار شدند. اما قسمت دیگری از رشد نقدینگی مربوط به افزایش سرعت گردش پول است و در این دوره شاهد افزایش پایه پولی بودیم.

نماینده سابق مجلس و عضو هیات علمی دانشگاه شیراز در گفتگو با «نود اقتصادی»:
کشورهایی که از 13 آبان نفتِ ما را نخرند، ما هم از آنها کالا نمی‌خریم/ واردات کالاهای مصرفی را از کشورهای تحریم کننده نفت ایران قطع کنیم

قادری گفت: اگر برخی از کشورها از تحریمهای آمریکا تبعیت کنند و از 13 آبان ماه از خرید نفت ما خودداری کنند، قطعا ما هم واردات کالاهای مصرفی را از آنها قطع می‌کنیم.

جعفر قادری اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شیراز در گفتگو با «نود اقتصادی»:
رشد چاپ پول در دولت روحانی ارزش پولی را به شدت کاهش داده/ نقدینگی 1500 هزار میلیاردی، مشکلات زیادی ایجاد کرده/ در زمان احمدی‌نژاد می‌گفتند، مسکن مهر پایه پولی را افزایش داده، الان که وضع بدتر شده!

قادری گفت: در دولت آقای احمدی‌نژاد منتقدین می‌گفتند که تسهیلات دولت برای مسکن مهر پایه پولی را افزایش داده است. اما متاسفانه در این دوره هم نقدینگی و پایه پولی افزایش یافته است و حتی این افزایش از دوره گذشته بیشتر است.

10 نکته درباره حمایت از کالای ایرانی

با توجه به افزایش تعداد و محدوه مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و افزایش مصرف کالاها در این مناطق، ضرورت دارد که تبعیضی که علیه مصرف کالاهای ایرانی و بنفع کالاهای خارجی در این مناطق وجود دارد برداشته شود.

نماینده سابق مجلس مطرح کرد:
گزارشهای دیوان محاسبات براساس مستندات قانونی است و نمی‌توان به آنها شک کرد/ دولت حق نداشت به این شکل به دیوان محاسبات اعتراض کند/ حرفهای نوبخت در نوع خودش "نوبر" است

قادری گفت: دیوان محاسبات کشور از دستگاه‌های نظارتی است که نمی‌توان به گزارش‌های داده شده این نهاد شک کرد یا نسبت به آن تردید داشت، چراکه در هر صورت بدون انجام مطالعات و بررسی‌های لازم گزارشی ارائه نمی‌دهد.

فیلم/ روایت محمدقلی یوسفی،‌ اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه از تعبیر نرخ بیکاری 12 درصدی؛
52 میلیون ایرانی کار مشخصی ندارند و فقط مصرف کننده‌اند!


در زیرمجموعه‌های شستا چه خبر است؟
انتصابات دقیقه نودی در هلدینگ تاپیکو / دهن کجی مدیر عامل تاپیکو به وزیر کار! + سند
اقتصاددان شوید(قسمت سوم/ تبعات افزایش شبه پول در اقتصاد ایران)
چرا باید نگران افزایش سهم شبه پول در نقدینگی باشیم؟

پربیننده