پنج شنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۷ ساعت ۴:۵۶:۴ قبل از ظهر

اخبار بحران خشکسالی

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
آب استخرها و کارواش‌های مناطق شمالی تهران از این بعد با آب آلوده پر خواهد شد/ شهرداری مجوز دادن احداث استخر را متوقف کند

سیدرسول باقری گفت طبق قانون ابلاغ شده، به زودی برای پرکردن استخرها و حتی مصارف کارواش‌ها در مناطق شمالی پایتخت، انشعاب‌هایی از چاه‌های دارای آب آلوده با نیترات بالا و غیرقابل شرب اختصاص خواهد یافت.

معاون اسبق وزیر نیرو در گفتگو با «نود اقتصادی»:
قطعی‌های برق ناشی از کم‌کاری و بی‌عرضگی دولت است

عبدالحمید ثمره هاشمی،اعلام داشت که در دوره نخست دولت روحانی مشکل خاصی در زمینه بروز شدید خاموشی وجود نداشت حال آنکه بیشترین مشکلات قطعی برق،افت تولید نیروگاهی و صنعت آب مربوط به دور دوم دولت روحانی است.

ذخیره آب ۶۹ سد بزرگ کشور به کمتر از ۴۰ درصد رسید

در این بین از میان 177 سد بزرگ موجود در این 6 حوضه آبریز 39 درصد از آن‌ها و به تعبیری 69 سد بزرگ کشور از جمله سدهای شهید رجایی، زاینده‌ رود، ساوه و ملاصدرا در آستانه تابستان همچنان کمتر از 40 درصد آب ذخیره شده دارند.

قیمت آب نیازمند جهش منطقی است/کاهش ۳۸ درصدی بارش‌های استان تهران

علیرضا نوذری درباره افزایش 7 درصدی قیمت برای مشترکان بد مصرف و پر مصرف گفت: قیمت های قطره چکانی 7 یا 11 درصد پاسخگوی قیمت تمام شده و فروش آب نیست و نیاز به جهش منطقی در قیمت آب داریم.

تامین آب شرب اصفهان، فارس سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خوزستان بحرانی است

محمد حاج رسولی با بیان اینکه خشکسالی امسال فراتر از پیش بینی‌های موجود بوده است، گفت: پیش بینی برای خشکسالی بدین صورت انجام می‌شود که ۱۸ ماه پیش رو، خشک‌ترین ماه آبی در نظر گرفته می‌شود که خشکسالی امسال، فراتر از پیش بینی‌ها است.

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرو در گفتگو با «نود اقتصادی» دلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد
در دولت روحانی نیروگاه‌های برق کشور را تعمیر و بازسازی نکردند!


گزارش «نود اقتصادی» از عزل و نصب‌های عجیب رئیس یک بنگاه اقتصادی 20 هزار میلیاردتومانی؛
اخراج 16 مدیر در 150 روز!
انتقاد نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین از انحصار دولت در کارتهای بازرگانی:
بیش از 80 درصد از صادرات و واردات کشور دست دولت است/ کسی که به اسم یک پیرزن پورشه وارد می‌کند، چطور نمی‌تواند نمایندگی پورشه را شناسایی کند؟

پربیننده