پنج شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۶:۳۰ بعد از ظهر

اخبار واردات

بررسی آمارهای بانک مرکزی ایران نشان می‌دهد
۵۵۳ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ برای بازپرداخت بدهی/ ارز ۴۲۰۰ برای واردات است یا گوشت قربانی در دست خیریه‌‌ها و شرکت‌های هواپیمایی؟

بررسی آمارهای بانک مرکزی ایران نشان می‌دهد طی یکسال اخیر در شرایط محدودیت ارزی، بانک مرکزی نزدیک به ۵۵۳ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای بازپراخت بدهی برخی شرکت‌ها داده است که فلسفه تخصیص ارز دولتی را به زیر سوال می‌برد.

فرشاد مومنی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه:
رکورد واردات در دولت روحانی شکسته شد/ چه کسانی گفتند اگر قیمت ارز افزایش پیدا کند ایران گلستان می‌شود؟ این افراد چرا از زیر بار مسئولیت فرار می‌کنند؟

مومنی گفت: با کمال تأسف در دوره آقای روحانی رکورد واردات شکسته شد و شاهد این هستیم که متوسط واردات سالانه در دوره اخیر از مرز 82 میلیارد دلار هم عبور کرده است.

افزایش ۴۹۱ درصدی واردات از سودان
10 کشور اول از لحاظ رشد صادرات کالا به ایران در فروردین ۱۳۹۷را بشناسید/ قرقیزستان، کرواسی، روسیه و سودان بیشترین واردات را به ایران انجام دادند

واردات کالای ایران از سودان در فروردین ماه امسال ۴۹۱ درصد افزایش پیدا کرد.

روند افزایشی واردات از آلمان بعد از اجرای برجام
لیست برخی از اقلام غیر ضروری وارداتی از آلمان در سال 96/ از واردات کنتور گاز و آبجو تا واردات نان خشک+ جدول و نمودار

بررسی داده‌های گمرک ایران نشان می‌دهد پس از امضای توافقنامه هسته‌ای بین ایران و کشورهای گروه 1+5 میزان صادرات آلمان به کشورمان رشد قابل‌توجهی داشته است.

فیلم:: مجتبی خسروتاج معاون وزیر صنعت در گفتگو با «نود اقتصادی»: تولید داخل جوابگوی نیازمان را نمی‌دهد، بنابراین باید واردات کرد/ واردات قانونی خیلی بهتر از قاچاق است

معاون وزیر صنعت گفت: تولید داخل جوابگوی نیازمان را نمی‌دهد، بنابراین باید واردات کرد.

فیلم/ غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل در گفتگو با «نود اقتصادی» توضیح می‌دهد
ایرانی‌های ۲ تابعیتی در آمریکا چه خدماتی باید به دولت آمریکا بدهند؟


پربیننده