پنج شنبه بیست و هفتم دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲:۲۸ قبل از ظهر

اخبار صنعت ساختمان

مدیرعامل شرکت ملی مسکن و صنایع ساختمانی وابسته به بانک ملی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
پولی‌ کردن اتوبان‌هایی که از محل منابع مردمی احداث شدند، درست نیست!/ دادن اوراق سال 1400 به پیمانکاران به جای پول ظلم به آنهاست!

- مدیرعامل شرکت ملی مسکن و صنایع ساختمانی گفته است که مردم مخالف پولی کردن اتوبان‌ها از جمله اتوبان صدر هستند، بنابراین نباید بر این موضوع اصرار کرد.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
بی‌تفاوتی دولت به 3 میلیون و 170 هزار مسکن روستایی غیرمقاوم!

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که درحال حاضر، دستکم سه میلیون و 170 هزار واحد مسکن روستایی غیرمقام در سراسر کشور وجود دارد که این واحدهای روستایی غیرمقاوم درکل 31 استان کشور پراکنده شده اند.

قیمت هر متر مربع مسکن در سال 97 به بالای 8.5 میلیون تومان رسید
قیمت هر متر آپارتمان در دوره وزارت آخوندی 5 میلیون تومان گرانتر شد!/ قیمت هر متر خانه قبل از روی کار آمدن آخوند 3.7 میلیون تومان بود

این آمار گویای آن است که در نتیجه عملکرد همه دولت‌های قبل از دولت روحانی، قیمت مسکن در تهران 3.8 میلیون تومان گران شده بود، اما در دوره آخوندی به تنهایی 5 میلیون تومان دیگر بر قیمت مسکن در تهران اضافه شده است.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
90 درصد مستاجران افراد حقوق بگیر و کارمند هستند/ مستاجران توان پرداخت افزایش بیش از 5 درصد اجاره خانه را ندارند/ کاهش نرخ سود بانکی، مالکان را برای گرفتن اجاره خانه ترغیب کرد

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفته که بسیاری از مستاجران در شرایط فعلی توان پرداختن افزایش بیش از 5 درصد اجاره بها را ندارند، هر چند که مردم احساس می‌کنند رشد اجاره‌بها در شرایط فعلی، بین 40 درصد تا 50 درصد بوده است.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
نمره آخوندی در مسکن ناپلئونی 10 است

عقبایی گفت: با توجه به افزایش شدید قیمت مسکن، بازار مسکن در زمینه خرید، فروش و اجاره در بهار امسال، نسبت به 5 سال گذشته بسیار پرتلاطم بوده است.

سید فرشاد فاطمی، عضو هیات علمی دانشگاه شریف و معاون موسسه نیاوران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، شاید تا پایان 97 برسیم!


پربیننده