جمعه سوم اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹:۱۵ قبل از ظهر

اخبار وزارت صنعت ، معدن و تجارت

واکنش عضو اتحادیه لوازم خانگی کوچک به اظهارات دیروز رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی
او از این حرف‌ها زیاد می‌زند!/ برخی حرف‌ها درباره بازار از سرِ خیرخواهی نیست!/ اظهارنظری بیخود و بیجا باعث بی اعتمادی مردم می‌شود!

او به «نود اقتصادی» گفت: اساسا اظهارنظرهای بیخود و بیجا باعث عدم اطمینان در بازار و بین مردم می‌شود.

دلالان صنعت خودرو 9 هزار میلیارد تومان سود کسب کردند/ قیمت گذاری دستوری مهمترین مشکل صنعت خودروسازی در ایران است!

در ایران صنعت خودروسازی با مشکلات فراوانی در حال فعالیت بوده که مهمترین آن قیمت گذاری دستوری است. این نوع قیمت گذاری هم بر روی رقابت و هم کیفیت محصولات تاثیرگذار است، بنابراین حذف قیمت گذاری و بازگشت قیمت به بازار اولین قدم دراصلاح وضعیت خودروسازان است.

گرانی ۱۵ تا ۳۷۴ درصدی برخی از اقلام مورد نیاز شب یلدا از پارسال تا امسال!

اگر فرض کنیم وزن یک هندوانه متوسط 6 کیلوگرم باشد، برای خرید آن باید 14 هزار و 400 تومان پرداخت شود. علاوه‌بر این، برای خرید یک کیلو انار نیز باید هشت‌هزار و 330 تومان هزینه شود. خرید یک کیلو از هرکدام از میوه‌های مندرج در جدول شامل سیب، پرتقال، نارنگی و موز نیز معادل 36 هزار و 700 تومان نیاز دارد.

مجوز افزایش قیمت 20 درصد محصولات کویر تایر صادر شد!

موافقت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان با افزایش 20 درصدی محصولات تولیدی رادیال شرکت کویر تایر با پیگیریهای انجام شده از طرف انجمن صنفی صنعت تایر و جلسات متعدد برگزار شده در خصوص افزایش نرخ تایر که ناشی از افزایش بی رویه نرخ مواد اولیه بوجود آمده صورت گرفته است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
حضور همزمان معاون وزیر صنعت در هیات مدیره چند شرکت ایران خودرو!/ آیا با این وضعیت او می‌تواند منافع مصرف کننده را پیش ببرد؟

چرا باید سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت صنعت در دو شرکت مهم ایران خودرو عضو باشد، سوالی است که باید مدیریت ایران خودرو به آن پاسخ دهد.

حسین حاجیلو،‌ کارشناس تحریم:
به دروغ ما را از ورود به لیست سیاه FATF می‌ترسانند

به دروغ ما را از ورود به لیست سیاه FATF می‌ترسانند، حتی اگر به لیست سیاه هم برویم،‌ هیچ اتفاقی نمی‌افتد!/ به مردم درباره FATF اطلاعات غلط می‌دهند/ نگران نباشید زیرساخت قطع همکاری با FATF وجود ندارد


خبرنگار «نود اقتصادی» با استناد به آمار گمرک ایران بررسی کرد
واردات 28 تن کلاه‌گیس با دلار 4200 تومانی!
دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مدیریت توزیع گوشت اشتباه است/ دلیل کاهش تجارت ایران و اروپا در ماه‌های اخیر بخشنامه‌های بانک مرکزی است

پربیننده