دوشنبه یکم بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۳:۵۳:۱۶ بعد از ظهر

اخبار ایران و عراق

عراق واردات پنج محصول کشاورزی ایرانی را ممنوع کرد

رضا نورانی،درباه آخرین دلایل ممنوعیت صادرات پنج قلم محصول کشاورزی به عراق اظهار کرد:پنج محصول ایرانی همچون سیب زمینی،هندوانه،خربزه،فلفل و کدو را به دلایل نامعلومی ممنوع اعلام شده است.

عراق برای توسعه میادین نفتی مشترک با ایران دست به کار شد

وزارت نفت عراق همچنین در این بیانیه گفته است که مشخصات و نام مناطق مورد نظر در استان های بصره، میسان، المثنی، واسط، دیالی و همچنین نقطه ای در آب های ساحلی عراق (در اروند رود) به زودی اعلام خواهد شد.

حجم تبادل تجاری ایران و عراق رضایت بخش نیست

محمد شریعتمداری، آماری از حجم روابط تجاری دو کشور اعلام نکرد، اما براساس گزارش های رسانه ای، حجم مبادلات غیر نفتی دو کشور در سال گذشته حدود 8 میلیاد دلار بوده است.

وزارت جهاد کشاورزی موافقت‌نامه همکاری با عراق امضا می‌کند

طبق تصمیم هیأت وزیران، وزارت جهاد کشاورزی مجاز است نسبت به انجام مذاکره و امضای موقت موافقت‌نامه‌های همکاری در زمینه‌های حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی و بهداشت دام و دامپزشکی بین ایران و عراق اقدام کند

لایحه موافقت‌نامه بین ایران و عراق برای اجتناب از اخذ مالیات مضاعف تصویب شد

نمایندگان مجلس با لایحه موافقت‌نامه بین ایران و دولت عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات درباره مالیات‌های بر درآمد و سرمایه موافقت کردند

فیلم/ علی خاکساری عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
بازار خودرو دست چند قطعه‌ساز است که عضو شورای سیاست‌گذاری هم هستند!


طبق اطلاعاتی که بدست خبرنگار «نود اقتصادی» رسیده،‌ جایگزین تقی زاده مشخص شده، اما او همچنان حاضر نیست صندلی خود را ترک کند!
لابی رئیس صندوق بازنشستگی برای ماندن!

پربیننده