جمعه چهارم اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۲:۲۳ قبل از ظهر

اخبار مسعود دانشمند

تحلیل یک عضو اتاق بازرگانی از گرانی دلار:
بانک مرکزی نمی‌تواند ارز کافی به بازار تزریق کند/ دولت دلار مورد نیاز خود را از یکی از همسایگان غربی تهیه می‌کند/ بخشنامه جهانگیری محدودیت ارزی برای کشور ایجاد کرد

دانشمند گفت: قیمت دلار به پنج هزار تومان نزدیک شده است و این افزایش قیمت چند علت مهم دارد. یکی از علت‌ها این است که بانک مرکزی نمی‌تواند به اندازه کافی دلار تهیه و به بازار تزریق کند.

تحلیل یک عضو اتاق بازرگانی از وضعیت تجارت خارجی 9 ماهه:
دولت به دلیل کسری بودجه واردات ار افزایش داد/ گرانی دلار بدون توجه به تاثیر آن در کالاهای صادراتی، صادرات را کاهش می‌دهد

یک عضو اتاق بازرگانی گفت: واردات زمانی صورت می‌پذیرد که تقاضایی برای کالای مورد نظر در بازار وجود داشته باشد، بنابراین اگر واردکنندگان، کالا به ایران آورده‌اند حتما بازاری بوده که شاهد این اتفاق هستیم در غیر این صورت هیچ بازرگانی علاقه‌ای به درگیر کردن دارایی خود ندارد.

واکنش عضو اتاق بازرگانی به اظهارات نادرست اسحاق جهانگیری در گفتگو با «نود اقتصادی»:
آمارهای معاون اول روحانی اشتباه است

دانشمند گفت: آمار آقای جهانگیری ممکن است در بخش نفت و گاز محقق شده باشد، اما سرمایه گذاری خارجی در نفت و گاز به حدی نیست که اثرش در اقتصاد ملی دیده شود و ایجاد شغل کند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات:
تحریمهای جدید آمریکا هزینه تجارت با ایران را افزایش داده است/ امارات حساب شرکتهای ایرانی را یکی یکی می‌بندد!

دانشمند گفت: اقدامات امارات و کشورهای دیگر هرچند در حجم تجارت ایران تأثیر چندانی ندارد، چون به‌هرحال تجار کار خود را می‌کنند، اما هزینه تجارت را افزایش می‌دهد.

انتقاد دبیرکل خانه اقتصاد ایران از شرایط حکم بر تجارت خارجی کشور:
کاهش واردات به دلیل شرایط رکودی کشور است و افتخاری ندارد/ روال تحریم های بانکی بعد از توافق برجام همچنان پابر جا است

مسعود دانشمند گفت: واردات کشور به دلیل شرایط رکود کاهش پیدا کرده و در نتیجه موفق به خرید مواد اولیه برای کارخانجات نشده‌ایم، همین مسئله تراز تجاری کشور را مثبت کرده است.

کنایه دکتر داوود سوری، استاد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به برخی وزرای روحانی در گفتگو با «نود اقتصادی»
شخصی که از جوانی در دولت بوده، چطور می‌تواند ثروتمند شود

در همه جای دنیا افرادی که وارد بخش دولتی می‌شوند، فعالیت تجاری را کنار می‌گذارند، اما در ایران اینطور نیست/ دولت‌ها پول‌پاشی را انتخاب می‌کنند چون ساده‌تر است و نمود بهتری هم دارد. مخالف ایجاد شغل با پول‌پاشی هستم


گزارش «نود اقتصادی» از مسافرت‌های دائمی رئیس کل بیمه مرکزی به کشورهای اروپایی؛
همتی بخش خصوصی صنعت بیمه را به گردهمایی یورومانی نبرد!

پربیننده