پنج شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۹:۷ بعد از ظهر

اخبار مسعود دانشمند

مسعود دانشمند عضو اتاق بازرگانی:
کاهش بودجه عمرانی اشتغال و تولید ناخالص ملی کشور را کاهش می‌دهد/ از سرگیری پروژه‌های نیمه تمام اشتغال 750 هزار نفری ایجاد می‌کند

عضو اتاق بازرگانی گفت: بودجه جاری مربوط به امور جاری کشور است. برای مثال حقوق کارکنان دولت از طریق بودجه جاری پرداخت می‌شود. دولت برای جبران این کسری درآمد و برای اینکه بتواند حقوق کارکنانش را بپردازد، بودجه عمرانی را کم می‌کند.

فیلم/ مسعود دانشمند عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
آمریکایی‌ها در مذاکرات برجام با دانشگاه MIT و هاروارد برای بررسی مسائل هسته‌ای، حقوقی و اقتصادی قرارداد بستند و از آنها مشاوره می‌گرفتند، اما آیا ما از ظرفیت دانشگاه‌های خودمان به عنوان مشاور استفاده کردیم؟!

دانشمند گفت: می‌توانستیم با کار کارشناسی جلوی تحریم یوترن را در خلال مذاکرات بگیریم، اما اشتباه کردیم!

مسعود دانشمند دبیرکل خانه اقتصاد ایران:
گرانی کالاهای اساسی مردم نتیجه مدیریت ضعیف دولت است/ حتی خریدن میوه و تره‌بار هم به دغدغه مردم تبدیل شده

دانشمند گفت: آنچه بازار کالاهای اساسی را دچار مشکل کرده، مدیریت ضعیف و خواب دستگاه‌های نظارتی است‌.

مسعود دانشمند عضو اتاق بازرگانی:
حجم صادرات به عراق به راحتی می‌تواند به 20 میلیارد دلار برسد/ با کیفیت بالا، قیمت مناسب و تحویل کالا در موعد مقرر می‌توان ترکیه را در بازار عراق پشت سر گذاشت

دانشمند گفت: نیم‌نگاهی به آمار تجارت عراق نشان می‌دهد که این کشور جدا از تجارت هشت‌میلیارد دلاری با ایران، سطح روابط بازرگانی خود با ترکیه را به 20‌میلیارد دلار رسانده است. بنابراین افزایش 12‌میلیارد دلاری سطح تجارت با عراق چندان دور از دسترس نیست و می‌توان ظرفیت آن را ایجاد کرد؛ چراکه بازار عراق کشش پذیرش این حجم از واردات را دارد.

فیلم/ مسعود دانشمند،‌ عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
کانال مالی ایران و اروپا جامع نیست و فقط برای واردات غذا و دارو به درد می‌خورد/ چرا بجای استفاده از spv و اتکا به اروپا از پیمان‌های دو جانیه مانند "آ سه آن ، اکو و روسیه" استفاده نمی‌کنیم!؟

دانشمند گفت: چرا بجای استفاده از spv و اتکا به اروپا از پیمان‌های دو جانیه مانند "آ سه آن ، اکو و روسیه" استفاده نمی‌کنیم!؟

فیلم/ غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل در گفتگو با «نود اقتصادی» توضیح می‌دهد
ایرانی‌های ۲ تابعیتی در آمریکا چه خدماتی باید به دولت آمریکا بدهند؟


پربیننده