چهارشنبه یکم آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵:۵۷ قبل از ظهر

اخبار تورم نقطه به نقطه

یک تحلیلگر مسائل اقتصادی در واکنش به سخنان روحانی در نشست خبری مطرح کرد:
آقای رئیس جمهور تورم نقطه به نقطه 34 درصدی هم جای خوشحالی ندارد/ وقتی خرید و فروش در کشور از بین برود، معلوم است تورم پایین می‌آید

هوشیار رستمی، تحلیلگر اقتصادی در واکنش به اظهارات دیروز رئیس جمهور در خصوص کاهش نرخ تورم اظهار کرد: با توجه به رکود و کاهش قدرت خرید افراد تورم بر روی کالاهای اساسی همچنان بالا بوده و کالاهای دیگری که مردم پولی برای هزینه‌ آنها ندارند نرخ‌شان کاهش پیدا کرده است. همین امر باعث می‌شود که در یک کل به صورت میانگین نرخ تورم را کاهش دهد.

آیا رئیس جمهور می‌داند تورم سالانه مهمتر از تورم نقطه به نقطه است؟

تورم نقطه‌ به نقطه درحالی بار دیگر در دولت روحانی محبوب شده است که پیش از این و زمانی که مدار آن نجومی بود، سانسور می شد و حال که مدارش حداقل مخالف تورم اصلی است، بعنوان دستاورد دولت در کاهش تورم استفاده می شود!

تورم نقطه به نقطه اجاره‌بهای مسکن در استان تهران به ۳۶ درصد رسید

به گزارش «نود اقتصادی» مطابق داده‌های آماری نرخ تورم نقطه به نقطه اجاره‌بهای مسکن در مناطق شهری کشور در بهار سال جاری به ۲۵/۶ درصد رسیده که این میزان در استان تهران با نرخ ۳۶ درصد، حدود ۱۰ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

دولت قبل در شرایط تحریم کشور را بهتر اداره کرد یا دولت روحانی؟
تورم نقطه به نقطه مواد غذایی در فروردین ۹۸ به رکورد ۸۵ درصد رسید/ میزان تورم اجاره بها ۹ ماه است که بالای ۲۰ درصد باقی مانده+ نمودار

مقایسه فشارهای تورمی که در دو دوره تحریمی اخیر به کشورمان وارد آمد، نشان می‌دهد در تحریم‌های قبلی که در سال ۱۳۹۱ به اوج خود رسید، فشار تورمی کمتری به مردم خصوصا اقشار متوسط و ضعیف آمد.

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد
تورم نقطه به نقطه محصولات شیمیایی رکورد سال ۹۱ و ۹۲ را شکست/ تورم شیمیایی‌ها ۹۰ درصد را هم رد کرد

براساس محاسبات مرکز آمار ایران میانگین تورم محصولات شیمیایی تا پایان پاییز ۹۷ حدود ۴۴ درصد و تورم نقطه به نقطه این محصولات تا پایان پاییز حدود ۸۳ درصد بوده است. بر این اساس به نظر می‌رسد با روند فوق نرخ تورم نقطه به نقطه زمستان سال 97 به حدود ۹۰ درصد و میانگین تورم نیز در زمستان سال گذشته به ۵۰ درصد رسیده است.

فیلم/ محمدرضا رنجبر فلاح، اقتصاددان و مدیرعامل اسبق بانک تجارت در گفتگو با «نود اقتصادی» تشریح کرد
4 دلیل ثبات قیمت دلار در محدوده 11500 تومان!

متوقف شدن ثبت سفارش‌ها، کند شدن سرعت گردش پول، کنترل واردات و تشدید رکود ۴ عامل اصلی ثبات قیمت دلار در محدوده ۱۱۵۰۰ تومان است. به نظر می‌رسد مهمترین عامل ثبات قیمت دلار کنترل تقاضا است


پربیننده