پنج شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳:۱۴ بعد از ظهر

اخبار محمد شکرچی زاده

ساخت واحد‌های مسکونی بیش از ۱۲ طبقه ممنوع است

محمد شکرچی زاده، با بیان اینکه تعدادی ضوابط بلند مرتبه‌سازی توسط شورای عالی معماری و شهرسازی مصوب شده است، گفت: ضوابط ساختمان‌های بلند مرتبه باید از سوی شورای عالی معماری و شهرسازی ابلاغ شود و رعایت آن از سوی شهرداری و سازندگان مسکن الزامی است.

سالانه 10 میلیارد دلار یارانه صرف انرژی خانه ها می شود

محمد شکرچی زاده افزود: با بکارگیری روش های نوین ساختمان سازی،­ می توان 30 درصد از 40 درصد انرژی که در ساختمان ها هدر می رود جلوگیری کرد.

۳۰ درصدتلفات پس از زلزله بر اثرآتش‌سوزی است/ برای زلزله بالای هفت ریشتر بیمارستان‌ها پاسخگو نیستند

محمد شکرچی زاده اضافه کرد: در فضای زلزله کشور باید مسائل پس از این حادثه نیز رسیدگی شود تا آمار تلفات بالا نرود و سیستم اطلاع‌رسانی در این مواقع بسیار بااهمیت است و سیستم‌های ارتباطی در تهران پاسخگوی نیاز مردم و مقامات کشور نبودند.

ساخت سه برج بلند مرتبه در معابر شش متری پایتخت!

محمد شکرچی‌ زاده گفت: ساختمانهای بلندمرتبه در عرض معابر شش متری سه برج، در عرض بین ۶ تا ۱۲ متری ۲۷۵ مورد، بیش از ۲۰۰ بلند مرتبه در معابر ۱۲ تا ۲۰ متری و ۳۱۶ بلند مرتبه در معابر ۲۰ تا ۳۵ متری و چهار بلند مرتبه نیز در معابر بیش از ۳۵ متر قرار گرفته‌اند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی: یک دوم ساختمان‌های کشور در مقابل زلزله مقاوم نیستند

شکرچی‌زاده افزود: ۳۰ درصد هزینه ساخت راه‌ها مربوط به قیر است و برنامه داریم قیر امولاسیونی را جایگزین قیر محلول کنیم/ دستورالعمل‌ مقاوم‌سازی سازه‌های شهری در برابر زلزله رونمایی شد

فیلم/ غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل در گفتگو با «نود اقتصادی» توضیح می‌دهد
ایرانی‌های ۲ تابعیتی در آمریکا چه خدماتی باید به دولت آمریکا بدهند؟


پربیننده