پنج شنبه ششم تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷:۱۱ قبل از ظهر

اخبار بابک افقهی

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق تعاون: ادغام وزارت صنعت و بازرگانی از اول اشتباه بود

رئیس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق تعاون با بیان اینکه ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنایع و معادن از ابتدا اشتباه بود ، گفت : از اول هم بسیاری با این موضوع مخالف بودند چرا که مطمئن بودند این تصمیم حوزه بازرگانی را به انزوا کشانده و دچار مشکلات بسیار می کند .

رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات اتاق تعاون:
وزیر جدید صمت عناصر فسیل و فرتوت را از وزارت صنعت بیرون کند/ ظرفیتهای توسعه صادرات بنگاههای کوچک و متوسط با سیاستهای غلط دولت منهدم شده

بابک افقهی ؛رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات اتاق تعاون گفت:در دوره های اخیر متاسفانه رخوت و بی برنامگی و بهم ریختگی در مدیریت کلان توسعه تجارت کشور ؛نفس همه فعالان اقتصادی را بریده است.

تحلیل رئیس سابق سازمان توسعه تجارت از وضعیت تجارت خارجی این کشور:
ترکیب واردات قابل قبول نیست/ بیشتر واردات معطوف به کالاهای مصرفی است/ تولید و رشد اقتصادی کشور در معرض تهدید جدی قرار دارد

افقهی گفت: متاسفانه با توجه به این‌که اقتصاد کشورمان وابسته به درآمدهای نفتی است، ترکیب وارداتی کشورمان ترکیب مناسب و قابل قبولی نیست، به همین دلیل باید نسبت به واردات کالاهای واسطه‌ای یا مصرفی حساسیت بیشتری داشته باشیم که در واقع همان مدیریت واردات است.

رئیس سابق سازمان توسعه تجارت: تولیدکنندگان از مثبت شدن تراز تجاری در شرایط کنونی خوشحال نیستند
مثبت شدن تراز تجاری به دلیل کاهش واردات مواد اولیه کارخانه‌هاست، خوشحالی ندارد!

بابک افقهی که سال‌ها معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه و تجارت بوده درباره مثبت شدن تراز تجاری نظر جالبی دارد." مثبت شدن تراز تجاری صرفاً ناشی از کاهش ارزش کلی واردات است که در شرایط فعلی نمی‌تواند مایه خوشحالی صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی باشد."

معاون وزیر سابق صنعت در گفتگو با «نسیم آنلاین»: یک دلار هم بعد از برجام وارد ایران نشد!
خروجی سفر هیات‌های تجاری به تهران نزدیک به صفر است

بابک افقهی اظهار کرد: تا این لحظه همه رفت و آمدهایی که دولت یازدهم در پسابرجام با اروپایی ها داشته است خروجی نزدیک به صفر داشته است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
کاهش 46 درصدی صادرات گاز LPG در دوره بیژن زنگنه


فیلم/ محمد بحرینیان، پژوهشگر اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی:
چین با 320 میلیارد دلار منابع 226 میلیون شغل ایجاد کرد، اما ایران با 2 هزار میلیارد دلار منابع، 30 میلیون شغل هم ایجاد نکرد
فیلم/ حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین:
4 برابر شدن نقدینگی در 6 سال گذشته فاجعه است

پربیننده