شنبه دوم شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹:۹ قبل از ظهر

اخبار جمشید عدالتیان

جمشید عدالتیان اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی:
با وجود شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی نیازی به ایجاد اتاق فکر تولید نیست/ اظهارات معاون وزیر صنعت تعجب برانگیز بود

عدالتیان گفت: اخیرا معاون امور صنایع وزیر صمت از برگزاری سلسله‌ نشست‌هایی تحت عنوان اتاق فکر تولید خبر داده‌اند که ظاهرا قرار است از تجربیات صاحب نظران عرصه صنعت و اقتصاد بهره گرفته شود. در این باره باید بگویم که اگر تا به امروز اتاق فکری در این خصوص تشکیل نشده، جای تعجب دارد و این پرسش مطرح می‌شود که تاکنون چگونه فعالیت‌ها انجام ‌شده است؟

جمشید عدالتیان اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی:
بخش زیادی از افزایش قیمت خودرو به دلیل سودجویی دلالان است/ بسیاری از خریداران خودرو از ترس ضرر کردن فروشنده شده‌اند/ شوک جدیدی به بازار وارد نشود، روند کاهشی قیمتها ادامه خواهد داشت

یک عضو اتاق بازرگانی ایران معتقد است دلیل اصلی کاهشی شدن قیمت‌ها در بازار خودرو در چند مدت اخیر، تغییر رویکرد دلالان این بازار است.

جمشید عدالتیان عضو اتاق بازرگانی بیان کرد:
بانک مشترک ایران و ترکیه کارکردهای بانک تجاری را ندارد/ باید رابطه لیر و ریال در این روند مشخص شود

عدالتیان گفت: به نظرم بانک مشترک مورد نظر بین ایران و ترکیه به شکل اینستکس است، حالا نام آن بانک یا شرکت باشد کارکرد مبادلات تهاتری را خواهد داشت و عملا کارکردهای بانک تجاری را ندارد به عبارت دیگر تنها مبادلات اقتصادی را سامان خواهد بخشید.

جمشید عدالتیان عضو اتاق بازرگانی بیان کرد:
شرکت‌های کوچک و متوسط اروپایی هیج مشکلی برای مبادله و همکاری با شرکت‌های ایرانی ندارند/ فروشگاههای زنجیبره‌ای باید در خدمت تولید باشند

عدالتیان گفت: سال 98 تحت عنوان «رونق تولید» نامگذاری شده است که در این راستا، اقداماتی طی سال‌های گذشته انجام شده و با برگزاری جلسات متعدد به مشکلات و دغدغه‌های تولیدکنندگان ایرانی اشاره شده است که البته باید در سال جاری نیز کارهایی در این باره صورت گیرد.

انتقاد عضو اتاق بازرگانی از افزایش قیمت ارز:
امسال تورم سنگینی به اقتصاد ایران تحمیل خواهد شد و قدرت خرید مردم بشدت پایین می‌آید/ اثر روانی گرانی دلار روی قیمت کالاها بین 50 تا 100 است

عدالتیان گفت: افزایش نرخ دلار از 3500 تومان تا 5200 تومان در فاصله شش ماه، نوسان نرخ ارز را نشان نمی‌دهد بلکه حکایت از افزایش قیمت آن دارد و زمانی که کاهش یابد نوسان نامگذاری می‌شود که این موضوع را شاهد نیستیم.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
متوسط هزینه ماهانه زندگی در تهران ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان


بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
در دولت روحانی قیمت خانه در منطقه ۲۲ تهران 5 برابر شد
محمدعلی فرخ‌مهر، رئیس اتحادیه هتل داران تهران:
هتلهای تهران 30 درصد کاهش اشتغال داشتند/ هتلهای دولتی 5 ستاره در حد یک هتل دو ستاره خدمات می‌دهند
فیلم/ فرشاد مومنی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه ادعا کرد:
با حذف صفرها از پول ملی، اختلاس‌ها هم بیشتر می‌شود

پربیننده