پنج شنبه ششم تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳:۱ قبل از ظهر

اخبار قرارداد پژو

بازخوانی مواضع خوش‌خیالان داخلی به پژو: از نعمت‌زاده و مدیرعامل ایران‌خودرو تا دنیای اقتصاد

شرکت پژو فرانسه سرانجام اعلام کرد که به علت بازگشت تحریم‌های آمریکا، به همکاری خود با ایران خاتمه خواهد داد. پیش از این، شرکت نفتی توتال هم از قطع همکاری با ایران خبر داده بود. ادامه فروش ایرباس به ایران نیز همچنان مبهم است. یعنی سه قراردادی که دولت روحانی بیشترین تبلیغ رسانه‌ای روی آنها به عنوان دستاورد برجام می‌کرد، به سرنوشت نافرجامی کشیده شده‌اند.

معاون وزیر صنعت:
پژو غرامت لغو قرارداد قبلی خود با ایران را داده است/ هشت بند بابت اخذ غرامت از شرکت پژو در قرارداد جدید گنجانده شده

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه پژو، غرامت قرارداد قبلی خود را به ایران پرداخت، گفت: هنوز تغییری در رفتار خارجی ها ندیده ایم.

بررسی گزارش مالی "پژو" در سال 2017 نشان می‌دهد
کلاهبرداری 150 میلیون یورویی فرانسوی‌ها از ایران خودرو/ پژو و رنو به جای سرمایه‌گذاری بدهی‌های خود را با ایرانی‌ها تهاتر کرد!

پژو رقمی معادل ۱۵۸ میلیون یورو را که باید به‌صورت سرمایه مستقیم وارد کشور می‌کرده، با طلب‌های خود از ناحیه حق لیسانس (رویالیته) تولید محصولاتش در ایران خودرو، تهاتر و بنابراین پولی به طرف ایرانی نداده است.

دفاع تمام‌قد معاون‌ نعمت‌زاده از قرارداد ایران با پژو در گقتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین»:
قرارداد با پژو بهترین توافق تاریخ خودروسازی کشور بود

صالحی‌‎نیا گفت: ساخت داخل محصولات تولیدی در قرارداد پژو از 40 درصد شروع میشود و به 75 درصد میرسد. 30 درصد آن را صادرات میکنند و آر اندی مشترک هم دارند. کدام قراردادی در تاریخ خودروسازی کشور بوده که چنین حالتی را داشته باشد؟

استاد دانشکده خودرو:
محرمانه بودن قرارداد پژو، غیرطبیعی است/ قرارداد با پژو با اقتصاد مقاومتی سازگار نیست

ابوالفضل خلخالی گفت: این‌که از سوی مسئولان اعلام شده مفاد قرارداد باپژو محرمانه است، موضوعی غیرطبیعی بوده و نمی‌توان به آن استناد کرد

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
کاهش 46 درصدی صادرات گاز LPG در دوره بیژن زنگنه


فیلم/ محمد بحرینیان، پژوهشگر اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی:
چین با 320 میلیارد دلار منابع 226 میلیون شغل ایجاد کرد، اما ایران با 2 هزار میلیارد دلار منابع، 30 میلیون شغل هم ایجاد نکرد
فیلم/ حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین:
4 برابر شدن نقدینگی در 6 سال گذشته فاجعه است

پربیننده