پنج شنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۱:۴۹ قبل از ظهر

اخبار تیم اقتصادی روحانی

مسعود روغنی زنجانی رئیس سازمان برنامه و بودجه کابینه هاشمی رفسنجانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
تیم اقتصادی روحانی می‌توانست بهتر از این کار کند

روغنی زنجانی گفت: سلیقه و شرایط اقتصادی و سیاسی زمان آقای روحانی با زمان آقای هاشمی متفاوت است. گرچه ممکن است بیس هر دو تیم اقتصادی یکی باشد، اما شرایط و اوضاع طوری است که آقای روحانی مجبور است به نوعی نیروهایی را انتخاب کند که هم به خودش نزدیک بوده و هم مورد اعتمادش باشد.

فیلم:: فرشاد مومنی اقتصاددان: با همه احترامی که به دولت حسن روحانی میگذارم، باید اذعان کنم دولتش خطاها و غفلتهای زیادی داشته و هیچ برنامه‌ای هم برای اقتصاد ندارد

فرشاد مومنی گفت: با همه احترامی که به دولت حسن روحانی میگذارم، باید اذعان کنم دولتش خطاها و غفلتهای زیادی داشته و هیچ برنامه‌ای هم برای اقتصاد ندارد.

معاون وزیر اسبق صنعت:
دولت هیچ استراتژی و برنامه اقتصادی جدی را دنبال نمی‌کند/ ادبیات اقتصادی رئیس جمهور در سه سال آینده باید تغییر کند

واعظ آشتیانی گفت: به تازگی اظهارنظرهایی مبنی بر تلاش در راستای واگذاری سهام دو شرکت خودروسازی کشور مطرح شده است. این در حالی است که پیشتر بارها اظهار شده بود این دو کارخانه واگذار شده و به شکل خصوصی مدیریت می‌شود. اعتراف اخیر مبنی بر تلاش در راستای خصوصی کردن این کارخانه بیانگر وضعیت اقتصادی دولت است.

تحلیل یک اقتصاددان از شرایط اقتصادی کشور:
وزرا و معاونان رئیس جمهور با هم اختلاف دارند/ با منتفی شدن افزایش قیمت بنزین بودجه اشتغالزایی دولت روی هوا رفت/ تورم دو رقمی و گرانی دلار در سال آینده در کمین ماست

زنوز گفت: اختلاف نظرهای بسیاری درون دولت وجود دارد که هراز چندگاهی اینجا و آنجا نمود می‌یابد؛ تا زمانی که دولت منسجم نیست و بین معاونان رئیس‌جمهور و وزرا اختلاف زیادی وجود دارد، به نحوی که هریک از وزرا به صورت مستقل به نمایندگان مجلس مراجعه می‌کنند تا از بین نمایندگان برای خود و رای دادن به اعتبارات مورد نیازشان حامی جمع کنند! عملکرد دولت قابل دفاع نیست.

گزارش «نود اقتصادی» از واکنش تیم اقتصادی دولت به گرانی دلار؛
سکوت رضایت‌بخش حلقه نیاوران در برابر دلار 4600 تومانی

محمد شریعتمداری هم که این روزها بابت آمار کاهش صادرات غیر نفتی در دولت دوازدهم به شدت در تیررس انتقادات قرار دارد، بدش نمی‌آید که از طریق گرانی دلار به صادرات رونق دهد. فراموش نکنیم محسن بهرامی ارض اقدس عضو اتاق بازرگانی مشاور ارشد شریعتمداری است و محمد هادی رضوی هم داماد اوست و هر دوی آنها از بازرگانان و صادر کنندگانی هستند که بیشترین سود را از گرانی دلار می‌برند.

گزارش اختصاصی «نوداقتصادی» از جدیدترین گزارش بانک جهانی + جدول
رتبه ایران در 9 شاخص فضای کسب و کار سقوط کرد

ایران در شاخص شروع کسب و کار یک پله، شرایط و مقررات اخذ مجوز ساخت 4 پله، دسترسی به برق 4 پله، ثبت مالکیت یک پله، حمایت از سرمایه گذاران خرد یک پله، سهولت پرداخت مالیات دو پله، تجارت فرامرزی یک پله، اجرای قراردادها 4 پله و ورشکستگی و پرداخت دیون 6 پله با سقوط مواجه شده و تنها رتبه ایران در بخش اخذ اعتبارات یک رتبه بهبود یافته است.


پربیننده