دوشنبه یکم بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۴:۴:۵۸ بعد از ظهر

اخبار رکود مسکن

مسکن کماکان در شرایط رکود تورمی قرار دارد؛
قیمت مسکن در تهران یک ساله ۳۰ درصد افزایش داشت/ تعداد معاملات کاهش یافت + جدول و نمودار

در بهمن‌ سال گذشته مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد که برنامه بانک مسکن ۱۴۰۰ برای تثبیت دستاوردهای بانک تهیه شده و چشم‌انداز بانک مسکن در افق 1400 ارائه اثربخش خدمات تامین مالی به فعالیت‌های مسکن و توسعه شهری و تبدیل شدن به یکی از توانمندترین بانک‌های توسعه‌ای تخصصی در منطقه غرب آسیاست.

یک کارشناس حوزه مسکن مطرح کرد:
گرانی دلار ادامه پیدا کند رکود تورمی در بخش مسکن بیشتر خواهد شد/ کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی هیچ کمکی به مردم عادی نکرد

یک کارشناس مسکن گفت: اکنون بازار ارز داغ‌تر از مسکن است. طبیعی است زمانی که نرخ سود بانکی پایین می‌آید، سرمایه به سمت جایی می‌رود که سود بیشتری دارد. در حال حاضر مقدار زیادی از سرمایه‌ها به سمت ارز و پس از آن به بازار مسکن راه پیدا کرده است زیرا بازار جذاب دیگری وجود ندارد.

رئیس سابق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی:
تا اعتماد بازار سرمایه به بخش مسکن جلب نشود، از رکود خارج نمی‌شویم/ رکود در بازار مسکن به رشد بیکاری شتاب بخشیده است/ کاهش ساخت و ساز تعداد مستاجران را افزایش داده

فاطمی عقدا گفت: خروج از رکود مسکن به دلیل ماهیت کاری‌اش و عوامل متعدد تاثیرگذار در این حوزه به‌راحتی امکان‌پذیر نیست. پاسخ به این سوال به‌روشنی مشخص نیست و جواب آن به شرایط اقتصادی کشور بستگی دارد، باید اعتماد بازار سرمایه به بخش مسکن جلب شود و بعید می‌دانم که این اتفاق به سرعت اتفاق بیفتد.

فیلم:: عضو هیات مدیره بانک مسکن در گفتگو با «نود اقتصادی»: مسکن تقریبا از رکود خارج شد، قیمت آپارتمان افزایش نخواهد یافت/ بخش معدن کماکان در رکود است

محمد علی دهقان دهنوی عضو هیات مدیره بانک مسکن در گفتگو با «نود اقتصادی» تحلیل خود از چگونگی خروج بخش مسکن از رکود را گفت.

فیلم:: عضو هیات مدیره انجمن شرکتهای ساختمانی: مسکن را سیاسی کردند/ چه کسی میتواند ماهانه 2 میلیون قسط مسکن بدهد؟

پورشیرازی عضو هیات مدیره انجمن شرکتهای ساختمانی با حضور در میزگرد "چرایی رکود مسکن در چهار سال اخیر" در «نود اقتصادی» به انتقاد از سیاستهای دولت روحانی در حوزه مسکن پرداخت.

فیلم/ علی خاکساری عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
بازار خودرو دست چند قطعه‌ساز است که عضو شورای سیاست‌گذاری هم هستند!


کنایه یک اقتصاددان به افزایش درآمدهای دولت از ناحیه جراسم رانندگی:
مردم امسال بدتر رانندگی کنند تا دولت دچار کسری بودجه نشود!/ رشد 33 درصدی درآمدهای دولت از ناحیه جرایم رانندگی جای سوال دارد
طبق اطلاعاتی که بدست خبرنگار «نود اقتصادی» رسیده،‌ جایگزین تقی زاده مشخص شده، اما او همچنان حاضر نیست صندلی خود را ترک کند!
لابی رئیس صندوق بازنشستگی برای ماندن!

پربیننده