شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۸:۱:۲۱ قبل از ظهر

اخبار برجام

نتایج یک بررسی علمی نشان داد
روند ورود گردشگر به کشور بعد از اجرای برجام منفی شد/ افت شدید رتبه ایران در بازار گردشگری حلال بعد از اجرای برجام+ نمودار

رشد گردشگران بین‌المللی در سال 95 حدود (5.40- درصد) و رشد پنج‌ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته (1.08- درصد) بوده است.

سندی که در اختیار خبرنگار «نود اقتصادی» قرار گرفت
بیمه ساچه ایتالیا: وضعیت اقتصاد ایران در 6 ماه اخیر بدتر شد

بیش از دو سال اجرای توافق برجام گذشته ولی هنوز تاثیرات ملموسی از آن در اقتصاد ایران دیده نمی‌شود. این مسئله را امروز نه تنها منتقدین دولت بلکه حامیان پروپاقرص دولت و برجام هم به زبان می‌آورند و حتی ار لا به لای صحبتهای مذاکره کنندگان هسته‌ای هم می‌توان گوشه‌ای از آن را پیدا کرد.

وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت:
عده‌ای برای زمین زدن روحانی به صنعت خودرو فشار آوردند/ در اواسط دولت روحانی عده‌ای از افراطیون رشد اقتصادی کشور را متوقف کردند

نعمت‌زاده گفت: هنگامی که من به جلسه رفتم برخی از مسئولان دولت دهم نیز برای همفکری حضور داشتند و همگی در حال پیدا کردن راه حل برای شرایط موجود بودند. در این جلسه مشخص شد که موجودی کالاهای اساسی تقریبا صفر است و ارز کافی نیز برای آن وجود ندارد.

بررسی بازار مسکن در ماههای پسابرجام
مسکن بعد از برجام ۳۸ درصد گران شد/ مسکن در تهران متری یک میلیون و ۴۳۷ هزار تومان گران‌تر شد+ نمودار

در دی‌ماه دو سال قبل (۱۳۹۴) یعنی قبل از اجرای برجام، قیمت هر مترمربع مسکن معامله‌شده در سطح تهران ۳ میلیون و ۸۰۴ هزار تومان بود که در دی ماه امسال به ۵ میلیون و ۲۴۱ هزار تومان افزایش یافته است.

اذعان مدیرعامل اسبق بانک صادرات به محدودیتهای بعدِ برجام؛
نقل و انتقال پول هنوز از طریق صرافی‌ها و به صورت غیرعادی انجام می‌شود/ سال آینده سال سختی برای اقتصاد ایران خواهد بود

حاتمی یزد گفت: با گذشت چند سال از برجام هنوز بانک‌های کشور قادر نیستند مراودات بانکی را از سر بگیرند و همچنان نقل و انتقال پول به کشور از طریق صرافی‌ها و به اشکال غیرعادی صورت می‌گیرد.

کنایه دکتر داوود سوری، استاد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به برخی وزرای روحانی در گفتگو با «نود اقتصادی»
شخصی که از جوانی در دولت بوده، چطور می‌تواند ثروتمند شود

در همه جای دنیا افرادی که وارد بخش دولتی می‌شوند، فعالیت تجاری را کنار می‌گذارند، اما در ایران اینطور نیست/ دولت‌ها پول‌پاشی را انتخاب می‌کنند چون ساده‌تر است و نمود بهتری هم دارد. مخالف ایجاد شغل با پول‌پاشی هستم


گزارش «نود اقتصادی» از مسافرت‌های دائمی رئیس کل بیمه مرکزی به کشورهای اروپایی؛
همتی بخش خصوصی صنعت بیمه را به گردهمایی یورومانی نبرد!

پربیننده