شنبه چهارم خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱:۵۶ قبل از ظهر

اخبار چالش های نظام بانکی

گزارش خبرنگار «نود اقتصادی» از بانک‌های متخلف؛
۱۱ بانک حتی یک ریال هم تسهیلات به تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط نداده‌اند!

بررسی آماری خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد که در ۹ ماهه سالجاری بانک‌های کشور نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصاد مقاومتی پرداخت کرده‌اند.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
حیف و میل چند ده میلیارد تومانی بانک تجارت برای تغییر تم سر درشعب!/ چه ضرورتی دارد بانکی که سال 96، 6 هزار میلیارد تومان زیان شناسایی کرده، دست به چنین اقدامی غیرضروری بزند؟!

گزارش‌ها حاکی از این است که بانک تجارت در اقدامی غیرمنتظره، تم تابلوهای سردر تعدادی از شعب خود را از رنگ آبی به زرد تغییر داده است و این تغییر برایش چند ده میلیارد تومان آب خورده است!

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد + جدول
جابجایی و انتصاب 28 عضو هیات مدیره در لحظات پایانی خداحافظی "خداداد غریب‌پور"!/ در شرکت "سرمایه‌گذاری توسعه ملی" چه خبر است؟

انتصابات این اواخر غریب پور در شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی که اکثراً در اواخر آبان ماه اتفاق افتاده ابهامی است که در عملکرد مدیریتی این شرکت ثبت شده و نامشخص بودن ملاک این انتصابات، سوالی است که باید بدان پاسخ داده شود.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد + جدول
بانک نیمه دولتی صادرات همچنان با 33 بنگاه، بنگاهداری می‌کند

علیرغم تاکید و تذکرات دولت، بانک صادرات که بیش از 50 درصد سهمش به صورت مستقیم تحت مدیریت دولت و سهام عدالت است، کماکان انگیزه‌ای برای فروش و واگذاری بنگاه‌های خود ندارد

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
نباید صندوق توسعه ملی به سرنوشت حساب ذخیره ارزی دچار شود/برخی در شهرستان‌ها به دنبال ایجاد فشار بر روی بانک‌ها هستند تا دلار 4200 تومانی بگیرند

مرتضی شهید زاده، هشدار داد که برخی از مشتریان در شهرستان ها به دنبال ایجاد فشار بر روی بانک ها هستند تا ارز 4200 تومانی دریافت کنند که در این راستا صندوق توسعه ملی هشدار داده که بانک ها زیر بار فشار آنها نروند.

فیلم/ محمد قاسمی، اقتصاددان و معاون مرکز پژوهشهای مجلس:
سیاست گذار اراده‌ای برای کاهش وابستگی به نفت ندارد

کدام کشور روزی ۹ میلیون بشکه نفت به اقتصادش تزریق می‌کند؟


فیلم/ موسی غنی‌نژاد اقتصاددان طرفدار دولت:
مسعود نیلی 5 سال در دولت بود، اما نتوانست تاثیرگذار باشد!
فیلم/ علیرضا عبدالله زاده، دانش آموخته سیاستگذاری عمومی از دانشگاه هاروارد:
در طرح بیمه سلامت فقط 260 پزشک 585 میلیارد نسخه نوشتند!