چهارشنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱:۳۸ بعد از ظهر

اخبار چالش صنعت بیمه

به مناسبت سالگرد زلزله کرمانشاه؛
لایحه بیمه حوادث طبیعی در فرایند بروکراتیک بین دولت و مجلس گیر کرد!

واقعیت این است که در سال‌های اخیر و پس از وقوع حوادث طبیعی از جمله زلزله در کشور، خبر پیگیری طرح یا همان لایحه بیمه حوادث طبیعی واحدهای مسکونی به شدت در صدر اخبار قرار گرفته اما هربار و پس از بررسی در دولت و یا مجلس شورای اسلامی، روند رسیدگی به آن به دلایل مختلفی متوقف و یا به کلی به فراموشی سپرده می‌شود.

بیمه تعاون موفق به اخذ استانداردهای ISO 10004 و ISO 10002 با ویرایش 2018 شد

شایان ذکر است بیمه تعاون اولین شرکت بیمه‌ای موفق به اخذ استانداردهای ISO 10004 و ISO 10002 با ویرایش 2018 می‌باشد.

ایران در زمینه فعالیت‌های بیمه‌ای جزو کشورهای عقب مانده محسوب می‌شود!

یونس مظلومی اظهار داشت که یکی از راه‌های ایجاد چنین شرکت‌هایی، ریت شدن شرکت‌های بیمه در کشور است، اما متاسفانه ما در بحث بانک و در صنعت بیمه به دنبال ریتینگ نرفته‌ایم و حتی ادبیات ریتینگ را نیز جا افتاده نکردیم تا اگر شرایط فراهم شد بتوانیم در منطقه حرفی برای گفتن داشته باشیم.

یادداشت مدیرسابق بیمه‌های اتومبیل بیمه ملت برای «نود اقتصادی»:
چند شغله بودن در فرهنگ کاری رئیس هیات مدیره بیمه ملت تناقضی با قانون ندارد!

بر کسی پوشیده نیست که روش انتخاب مدیران عامل در شرکت‌های بیمه تاکنون روشی نظام مند و مبتنی بر توانایی نبوده و به طور معمول این انتخاب، براساس شناخت نسبی سهامدار یا نماینده سهامدار انجام می‌شده است.

شرکت های بیمه بازرگانی دنبال گرفتن سود از مردم هستند/ رئیس کل بیمه مرکزی تازه وارد صنعت شده/بیمه های بازرگانی برای جذب پرتفوی 20 درصد به دلالان کارمزد می دهند!

به گفته ریاحی فر،شرکت های بیمه ای بازرگانی به شدت دنبال کسب سود بوده اند، بنابراین چنانچه آنها موفق به بردن پرتفوی3500 میلیارد تومانی آتیه سازان حافظ به سمت شرکت های بازرگانی شوند دستکم با سود حداقلی 10 درصدی 350 میلیارد تومان عاید آنها می شود زیرا شرکت های بیمه بازرگانی فقط دنبال گرفتن سود از مردم هستند.

«نود اقتصادی» به بهانه قرارداد فاینانسی جدید ایران و برزیل، تمام فایناس‌های سالهای اخیر را بررسی کرد؛
همه فاینانس‌های سرکاری دولت روحانی


پربیننده