شنبه سوم فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹:۸ بعد از ظهر

اخبار چالش صنعت بیمه

«نود اقتصادی» در گزارشی تحلیلی بررسی کرد؛‌
چرا اتاق ضد تحریم در بیمه مرکزی تشکیل نشد!

آیا بیمه مرکزی برای اتخاذ آرایش ضد تحریمی و تشکیل اتاق تحریم صنعت بیمه در شرایط فعلی دچار فراموشی شده است؟ هنوز با قطعیت نمیتوان به این سوال مهم پاسخ گفت، اما هر چه که هست با استناد به سخنان رئیس کل بیمه مرکزی میتوان جمع بندی کرد که این مهم، تا اکنون به الویت مهم و اصلی نهاد ناظر تبدیل نشده وصنعت بیمه هم در این بین تا حدودی بلاتکلیف مانده است.

مدیر عامل شرکت بیمه البرز در گفتگو با «نود اقتصادی»:
رانندگانی که بیشترین ریسک را به صنعت بیمه تحمیل می‌کنند افراد طبقه ضعیف هستند!/ مصدوم شدن سالانه 340 هزار نفر در اثر تصادفات رانندگی به دلیل اهمال 8 درصد رانندگان است

سید رسول تاجدار مدعی شد که اغلب رانندگانی که بیشترین ریسک را به صنعت بیمه تحمیل می کنند از جمله افراد با سطح درآمدی طبقات متوسط و متوسط به پایین بوده‌اند که ماشین های ارزان قیمت داشته و زندگی خوبی هم به لحاظ مالی ندارند.

مدیرعامل شرکت بیمه ما در گفتگو با «نود اقتصادی»:
توقف صدور بیمه نامه ما برای خودروسازی سایپا/ درگیری در هیات مدیره واقعیت ندارد

مدیرعامل شرکت بیمه ما تایید کرده است که شرکت متبوع او ازگروه خودروسازی سایپا چند میلیارد تومان بابت صدور بیمه نامه شخص ثالث طلبکار بوده و اکنون هم نزدیک به دو ماه است که بیمه نامه‌ای از ناحیه این شرکت برای خودروهای صفرکیلومتر ساپیا صادر نمی‌کند!

استعفای شیرکانی از مدیریت بیمه سینا پذیرفته شد / بیمه سینا از حالت بحرانی گذشته به حالت خوبی درآمد

"امین شیرکانی" افزوده که پنج سال در این شرکت حضور داشته و جدایی او از سینا هیچ علت خاصی ندارد و ادامه داده که در این مدت پنج سال هرکاری که می توانسته برای شرکت بیمه سینا انجام داده است و شرکت بیمه سینا ازحالت بحرانی گذشته به حالت خوبی درشرایط فعلی درآمده است.

شرکت‌های کوچک بیمه ای با قیمت پایین وخدمات بی کیفیت مشکل سازهستند!

ابراهیم کاردگر گفت: یکی از مشکلات صنعت بیمه ما عدم ریل گذاری درست مسیر از ابتدا است چرا که سندیکای بیمه گران متاسفانه ابزار اجرایی برای قوانین خود ندارد.

عطا بهرامی تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مسکن به عنوان موتور محرک تولید شش سال است که خوابیده

نظام بانکی در خدمت تولید نیست/ تعدد بخشنامه ها صادرکنندگان را گیج کرده/ موتور محرک تولید یعنی بخش مسکن، در شش سال اخیر خوابیده است


پربیننده