شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۸:۱:۴۶ قبل از ظهر

اخبار وزارت امور اقتصادی ودارایی

شاخص بورس 142 واحد به جلو رفت

گروه های فلزات اساسی و کانی های فلزی که در ماه های اخیر، جزو جذاب ترین صنایع بورسی شناخته می شدند، در معاملات امروز به دلیل ریزش نرخ کامودیتی ها (مواد پایه و معدنی) در بازارهای جهانی با استقبال خریداران مواجه نشدند و بدین ترتیب صحنه را به گروه خودرویی واگذار کردند.

سازمان امور مالیاتی از3000 مودی مشکوک 6300 میلیارد تومان مطالبه کرد

سید کامل تقوی نژاد، رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک را یکی از اقدامات قانونی سازمان برای مبارزه با فرار مالیاتی بیان کرد و گفت: اگر چه در ابتدا اجرای این قانون با فشارهای زیادی از جانب افراد و صاحبان نفوذ و قدرت روبرو شدیم، اما ما زیر بار این فشارها نرفتیم.

تورم دی ماه در محدوده 10 درصد ثابت ماند

تورم در این ماه نسبت به دی ماه پارسال در گروه «خوراکی ها و آشامیدنی ها» 13.7 درصد، «دخانیات» 1.1 درصد، «پوشاک و کفش» 4.9 درصد، «مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت ها» 8.8 درصد و «کالا و خدمات متفرقه» 11.6 درصد افزایش یافت.

شاخص بورس 596 پله ریخت

نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، شپنا (پالایش نفت اصفهان) ،کگل (صنعتی و معدنی گل گهر)، وبملت بانک ملت) خودرو (ایران خودرو) و شنبدر (پالایش نفت بندرعباس) در معاملات امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشت، اما فارس (هلدینگ خلیج فارس)، جم (پتروشیم جم)، شخارک پتروشیمی خارک) دارای بیشترین تاثیر مثبت بودند.

شاخص بورس با 829 پله رشد به جایگاه 98 هزار واحد رسید

نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، فملی (ملی صنایع مس)، فارس (هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس)، وغدیر (سرمایه گذاری غدیر)، کگل (صنعتی و معدنی گل گهر) و شتران (پالایش نفت تهران) در معاملات امروز با رشد خود بیشترین سهم را در رشد شاخص داشتند.

کنایه دکتر داوود سوری، استاد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به برخی وزرای روحانی در گفتگو با «نود اقتصادی»
شخصی که از جوانی در دولت بوده، چطور می‌تواند ثروتمند شود

در همه جای دنیا افرادی که وارد بخش دولتی می‌شوند، فعالیت تجاری را کنار می‌گذارند، اما در ایران اینطور نیست/ دولت‌ها پول‌پاشی را انتخاب می‌کنند چون ساده‌تر است و نمود بهتری هم دارد. مخالف ایجاد شغل با پول‌پاشی هستم


گزارش «نود اقتصادی» از مسافرت‌های دائمی رئیس کل بیمه مرکزی به کشورهای اروپایی؛
همتی بخش خصوصی صنعت بیمه را به گردهمایی یورومانی نبرد!

پربیننده