پنج شنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲:۳۹:۳۰ قبل از ظهر

اخبار وزارت امور اقتصادی ودارایی

در گزارش خزانه داری کل کشور منتشر شد؛‌
پرداخت‌های سخاوتمندانه و میلیاردی به نهاد ریاست جمهوری در یک ماه/نهاد ریاست جمهوری 4 مرتبه از خزانه‌داری کل کشور پول دریافت کرده است

همچنین بر اساس ردیف شماره 87 گزارش خزانه‌داری، نهاد ریاست جمهوری در تاریخ 29 فروردین مبلغ 31 میلیارد ریال از خزانه‌داری کل کشور دریافت کرده است که بابت هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر بوده است.

واردات خودرو 73 درصد کاهش یافت

براساس این گزارش طی 12 ماهه سال 96 تعداد 70 هزار و 75 دستگاه خودرو به ارزش یک میلیارد و 838 میلیون و 851 هزار دلار به کشور وارد شد که نسبت به سال 95 از نظر تعداد 8.66 درصد و از حیث ارزش 8.44 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

تعداد نمادهای بسته به کمتر از 15 نمادکاهش یافت/ارزش معاملات بازار سرمایه؛ 247 هزار میلیارد تومان

شاپور محمدی در آیین گشایش یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه، با بیان اینکه پارسال بورس و فرابورس 25 درصد بازدهی داشتند، افزود: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه، فرهنگ سازی و ارتقای سواد مالی در کشورست.

استاد اقتصاد دانشگاه ویسکانسین آمریکا در گفتگو با «نود اقتصادی» تشریح کرد
5 دلیل گرانی دلار در بازار

عبداله صوفی با اشاره به اینکه بهترین راه دفاع از پول ملی توسط این دولت بازار گرا، افزایش نرخ بهره است که ریال ها را به سبستم بانکی جلب کند گفت اما شیوه دیگر که البته در دراز مدت، مطمئن تر و دارای کار برد بهتری است پیشنهاد ایجاد هیئت مدیره ارزی است.

مهلت استفاده از حق تقدم افزایش سرمایه بیمه سرمد تمدید شد

بر این اساس، حق تقدم سهامدارانی که تا تاریخ مذکور نسبت به تحویل فرم حق تقدم تکمیل شده و فیش واریزی وجه به حساب اعلام شده اقدام ننمایند، از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار به فروش خواهد رسید.

گزارش اختصاصی «نوداقتصادی» از جدیدترین گزارش بانک جهانی + جدول
رتبه ایران در 9 شاخص فضای کسب و کار سقوط کرد

ایران در شاخص شروع کسب و کار یک پله، شرایط و مقررات اخذ مجوز ساخت 4 پله، دسترسی به برق 4 پله، ثبت مالکیت یک پله، حمایت از سرمایه گذاران خرد یک پله، سهولت پرداخت مالیات دو پله، تجارت فرامرزی یک پله، اجرای قراردادها 4 پله و ورشکستگی و پرداخت دیون 6 پله با سقوط مواجه شده و تنها رتبه ایران در بخش اخذ اعتبارات یک رتبه بهبود یافته است.


پربیننده