سه شنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۷ ساعت ۵:۳۴:۳۰ بعد از ظهر

اخبار چالش های نظام بانکی

بخشی دستجردی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان:
چرا در کشورهای پیشرفته نرخ سودی که بانک‌ها به مردم می‌دهند،‌ کم است و یا حتی منفی است؟/ 97 درصد نقدینگی موجود شبه پول است

قسمت عمده‌ای از نقدینگی موجود در اقتصاد در بانک ها خوابیده و به اصطلاح پارک شده است که باید هدایت شود. طبیعتا هدایت اینها نیز به این معنی است که این منابع و پول ها باید از این حساب های بانکی بیرون بیایند. ولی قبل از این کار باید بدانیم اصلا چرا این پول ها در این حساب ها مانده است؟

عضو هیات مدیره بانک ملی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
بخشی از شعب بانک ملی باید ادغام و واگذار شوند/ بیش از 4 هزار میلیارد تومان از املاک مازاد بانک ملی واگذار شد

برات کریمی یادآور شد که در حال حاضر تعداد شرکت های بانک ملی با احتساب گروه توسعه ملی 167 شرکت وکارخانه بوده که جملگی ارزش گذاری شده و درحال حاضر در واگذاری آنها وسواس جدی به خرج داده می شود و با توجه به پیگیری های مستمر در آینده ای نزدیک اغلب املاک مازاد واگذار خواهد شد.

بانک های قرض الحسنه شرکت های بورسی خوبی ازآب در نمی آیند / 900 هزارحساب این بانک غیرفعال است

به گفته مرتضی اکبری، بورسی شدن بانک قرض الحسنه مهر ایران منجر به سود آور شدن آن خواهد شد، بنابراین بیشتر نهادهای عامل المنفعه سهام این بانک را خریداری کرده و می کوشند تا از ظرفیت این بانک برای خدمات عامل المنفعه استفاده کنند که دراینصورت پول جدیدی وارد بانک نمی شود.

برای جبران زیان انباشته "دی" دارایی های مازاد خود را واگذار می کند

محمدرضا قربانی،افزوده که برای واگذاری دارایی های مازاد بانک و شرکت های گروه مالی دی از جمله 97 درصد سهام شرکت تولید نیروی برق دماوند و سهام شرکت سرمایه گذاری بوعلی و سهام سایر شرکت های غیر بورسی و طرح های در جریان ساخت، تدابیر لازم اتخاذ شده است.

رئیس هیات مدیره کارتن سازی مشهد در گفتگو با «نود اقتصادی»:
بانک ملت به زور کارتن سازی مشهد را تعطیل و 500 کارگرش را بیکار کرد/ همین امروز نظام بانکی با ما همراهی کند، تولید را آغاز می‌کنیم

حسین متین راد گفته است که کارخانه متبوع او با داشتن 500 کارگر از مهر ماه سال قبل تعطیل و در حال حاضر این کارخانه به لانه کبوتران تبدیل شده است.

فیلم/ وحید محمودی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مصاحبه مسعود کرباسیان در فروردین 97 بازار ارز را بهم ریخت


پربیننده