شنبه چهارم اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۸:۵۰:۴۲ قبل از ظهر

اخبار چالش های نظام بانکی

مدیرعامل شرکت فروش اموال مازاد بانک‌ها در گفتگو با «نود اقتصادی»:
برای فروش اموال مازاد بانکها قراردادهایی بسته بودیم که اغلبشان کنسل شد!/ اغلب خریداران عقب نشینی کردند!

مدیرعامل شرکت فروش اموال مازاد بانک‌ها (فام) گفته است که به دلیل شرایط خاص بازار، سرعت فروش اموال مازاد بانک‌ها کاهش یافته و تمایل به خرید اموال کم شده است.

کنایه داوود سوری، اقتصاددان، به حذف احتمالی 4 صفر از پول ملی
بانک مرکزی از سرِ ناتوانی و یا بی توجهی به شرایط کشور، تمیمات انحرافی میگیرد!/ حذف چند صفر از پول ملی، هیچ تاثیری بر اقتصاد ایران ندارد!

اگر مسئولان بانک مرکزی با استفاده از تجربه کشورهای دیگری که اقدام به حذف صفر از پول ملی خود کرده‌اند، چنین تصمیمی گرفته‌اند، باید بدانند که کشورهای مورد نظر، این اقدام را در کنار سیاست‌های ساختاری دیگری که زمینه حذف صفر از پول ملی را فراهم می‌کند انجام داده‌اند، نه اینکه بدون حل مشکلاتی مانند تورم، نقدینگی، بیکاری و... صفر‌های پول ملی را حذف کنند.

مدیرعامل بانک کشاورزی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
40 شعبه بانک کشاورزی به علت زیان ده بودن تا پایان سال جمع می‌شود/ برای ادغام برخی شعب فاقد بازدهی با برخی نمایندگان مجلس مشکل داریم!

روح اله خدارحمی خبر داده است که روند کاهش شعب بانک متبوع او اجتناب ناپذیر بوده بنابراین تا پایان سالجاری 40 شعبه این بانک در سراسر کشور ادغام و یا جابجا می‌شوند.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
برگزاری مجمع بانک دی منوط به محاسبه ذخیره 1986 میلیارد ریالی شد!

بانک مرکزی یادآور شده که بانک دی باید در مجمع عمومی سالیانه خود مواردی چون"تاکید اکید بر افزایش سرمایه بانک به میزان دستکم دو برابر زیان انباشته برای خارج شدن از ماده 141 قانون تجارت"، تاکید بر وصول مطالبات غیرجاری بانک طبق قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر با هدف تمرکز بیشتر بر عملیات بانکی و واسطه گری مالی،را به اطلاع حاضران در مجمع برساند.

بانک ملت صدور عابر کارت را برای مشتریانش متوقف کرد!

تعدادی از مشتریان بانک ملت برای چندمین بار در روزهای اخیر و با هدف تعویض عابر کارت‌های تاریخ گذشته خود به شعب این بانک در تهران مراجعه کرده‌اند که در جواب، متصدیان شعب بانک ملت به آنها اعلام کرده‌اند که در حال حاضر امکان صدور عابر کارت جدید برای آنها وجود ندارد!

سهیلا جلودارزاده، نماینده اصلاح طلب مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
قاچاق و توزیع نامناسب دلیل گرانی گوشت است


علی دینی ترکمانی، اقتصاددان توضیح می‌دهد:
چرا فعلا نباید قیمت بنزین را افزایش داد؟
حسین حاجیلو،‌ کارشناس تحریم:
به دروغ ما را از ورود به لیست سیاه FATF می‌ترسانند
خبرنگار «نود اقتصادی» با استناد به آمار گمرک ایران بررسی کرد
واردات 28 تن کلاه‌گیس با دلار 4200 تومانی!

پربیننده