سه شنبه یکم خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۴:۵۹:۱۱ قبل از ظهر

اخبار محمدرضا جهان بیگلری

واکنش مشاور سابق سازمان سرمایه‌گذاری خارجی به خبر لغو کل فاینانس‌های برجامی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اعطای وام و فاینانس به ایران مشمول جریمه می‌شود

جهان بیگلری گفت: هر بانک خارجی نسبت به تامین مالی پروژه های ایران به هر شکل ممکن بصورت فاینانس یا وامهای تجاری اقدام کند، شامل جرایم سنگین دولت آمریکا و عدم همکاری با شرکتهای آمریکایی می‌شود.

اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
فشار مدیران بانک مرکزی و سازمان مدیریت به وزیر اقتصاد برای انتصاب مدیران بانکی/ انتصاب‌های سفارشی در بانک‌ها جلوی رونق اقتصادی را گرفته است

جهان بیگلری گفت: انتصاب مدیران سفارشی بجای مدیران با صلاحیت در هر جا و کشوری فساد آور است. بالاخص اگر این مدیران در جایگاه قوی پولی وبانکی قرار گیرند آن وقت فساد گسترده فعالیتهای اقتصادی را محدودتر کرده و ایجاد شبکه‌های مافیایی را به همراه دارد.

واکنش اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی به اظهارات دیشب رئیس جمهور در گفتگو با «نود اقتصادی»:
آقای روحانی! دلار به 3800 تومان بازمی‌گردد؟!

جهان بیگلری گفت: قولها و وعده‌های آقای رئیس جمهور که محقق نمی‌شوند. صحبتهای رئیس جمهور با ملت تقریبا در حواشی قولها و وعده های قدیم و جدید اداره شد .تامین نیاز ارزی کشور . ثبات وامنیت و آرامش وآزادی در اقتصاد .پیشرفت در کسب وکار .ایجاد اشتغال .بهبود فضای کسب وکار و بسیاری موارد دیگر از قولهای رئیس جمهور به ملت است که هیچ یک تحقق پیدا نکرد ولی وعده ها همچنان باقی است.

اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی» افشا کرد؛
امتیاز ویژه ایران به شرکت‌های ایتالیایی در فاینانس 5 میلیارد یورویی

سازمان ایتالیایی که قرار است به ایران خط اعتباری 5 میلیارد یورویی بدهد در زیر مجموعه خود شرکت‌هایی دارد که تامین خریدهای خارجی و امور پیمانکاری را عهده دار هستند و در اصل وظیفه این سازمان حمایت از صادرات ایتالیا است.

اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اعتراضات خیابانی "شاخص جهانی اقتصاد ایران" را تنزل میدهد

محمدرضا جهان بیگلری گفت: مطالبات مردمی می‌بایست از مسیر قانونی و ازطریق نهادها ونمایندگان مجلس شورای اسلامی به دفتر مقام معظم رهبری انتقال داده شود تا از جانب حضرت آقا کمیته ای نظارتی تشکیل وبه بررسی وحل مشکلات واوضاع اقتصادی پرداخته شود واصلاح قوانین ومقررات در کمترین زمان صورت پذیرد.

اعتراض جواد اوجی، مدیرعامل سابق شرکت ملی گاز ایران به خروج بی دردسر توتال از ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
باید در قرارداد با توتال، بندِ غرامت لحاظ می‌شد


تحلیل دبیر دوم کمیسیون صنایع مجلس از دلایل افزایش قیمت خودروهای ایرانی؛‌
11 هزار نیروی مازاد در صنعت خودروسازی وجود دارد که یکی از دلایل گرانی خودرو است/ مواد اولیه برای خودروسازان گران تمام می‌شود
رئیس اتاق بازرگانی ایران و گرجستان بلوکه شدن حساب تجار ایرانی در گرجستان را تایید کرد
در حال بررسی دلایل مسدود شدن حساب تجار ایرانی در گرجستان هستیم/ اجازه افتتاح حساب جدید را هم نمی‌دهند/ قرار شد سفارت پیگیری کند

پربیننده