سه شنبه یکم مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۰:۳۵ قبل از ظهر

اخبار تورم

پتانسیل افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی سایپا از محل تجدید ارزیابی دارایی ها

طبق آخرین صورتهای مالی ۱۲ ماهه پایان سال ۹۷ شرکت سایپا، شاهد دارایی‌هایی با ارزش دفتری ۱۶۱۹ میلیارد تومان هستیم که با توجه به تورم ارزش بسیار بالایی پیدا کرده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
هفت استانی که بیشترین تورم و بیکاری را دارند + جدول

به گزارش «نود اقتصادی» بررسی اتاق بازرگانی نشان می‌دهد از میان ۳۱ استان کشور، در هفت استان کردستان، چهارمحال بختیاری، لرستان، خوزستان، سیستان بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و گلستان هم نرخ بیکاری در فصل بهار ۱۳۹۸ و هم نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به خرداد همین سال در سطحی بالاتر از متوسط کل کشور قرار داشته است.

مسعود دانشمند عضو اتاق بازرگانی:
ناکارآمدی‌ها اقتصادی کشور ربطی به تحریمها ندارد/ کشورهایی داریم که نه نفت دارند و نه گاز ولی تورمشان زیر نیم درصد است

دانشمند گفت: تحریم را ناتوانایی در فروش نفت تعریف می‌کنند. سوال من این است، آیا تمام کشورهای دنیا نفت دارند؟ ما کشورهایی را داریم که نفت ندارند اما تورم آنها زیر نیم درصد است. حال کشور خود را بررسی کنیم، ما هم نفت داریم و هم گاز، اما تورم‌مان 50 درصد است. بنابراین هر اتفاقی که در کشور رخ می‌دهد نباید بحث تحریم‌ را به میان بکشیم و تنها آن را مقصر تمام اتفاقات نشان دهیم. ما ناکارآمدی‌هایی داریم که ارتباطی به تحریم‌ها ندارد.

۲۸ درصد جوانان مناطق شهری کشور بیکار هستند + جدول

براساس آمارهای مرکز آمار ایران در زمستان ۹۷ میزان بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله مناطق شهری کشور نزدیک به ۲۸ درصد بوده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
نرخ تورم در افغانستان طی ۱۶ سال اخیر از ۳۵ درصد به ۳/. درصد رسیده است+ جدول

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد نرخ تورم در افغانستان طی ۱۶ سال اخیر از ۳۵ درصد در سال ۲۰۰۳ به ۳/. درصد در مارس ۲۰۱۹ رسیده است.

پربیننده