پنج شنبه ششم تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸:۸ قبل از ظهر

اخبار وزارت نفت

رئیس صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
در هیات مدیره شرکت‌های صندوق بازنشستگی نفت، 2 شغله نداریم

رئیس صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت خبر داده است که صورت‌های مالی مربوط به سال مالی 96 صندوق متبوع او بزودی در سایت کدال منتشر می‌شود و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

طی دو ساله ۹۰ تا ۹۲ ظرفیت تصفیه نفت خام پالایشگاه‌های داخلی ۱۰ برابر دوره روحانی توسعه پیدا کرده است

به گزارش «نود اقتصادی» طی دو ساله ۹۰ تا ۹۲ همزمان با تشدید تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران٬ ظرفیت تصفیه نفت خام پالایشگاه‌های داخلی ۹۶ میلیون بشکه توسعه پیدا کرده است. این درحالی است که طی دوره ۹۲ تا ۹۶ ظرفیت مذکور فقط ۹/۸ میلیون بشکه توسعه پیدا کرده است.

ادامه کاهش قیمت‌ در بازار طلای سیاه

امروز نیز با آغاز معاملات نفت خام، قیمت‌ها بیش از پیش پایین آمد. نفت برنت با حدود ۱.۵ درصد کاهش نسبت به قیمت‌های روز جمعه، ۶۱ دلار و ۱۷ سنت قیمت‌گذاری شد که نشان می‌دهد ۸۹ سنت ارزان شده است.

قیمت‌ها در بازار طلای سیاه ثابت ماند

در حالی که بازار نفت تمامی فاکتورهای تقویت کننده قیمت را این روزها داراست اما سایه جنگ تعرفه‌ای بین آمریکا و چین در کنار حضور سفته‌بازان برای پایین نگه‌داشتن قیمت نفت باعث شده تا قیمت‌ها جهشی نداشته باشد.

محمد غرضی، وزیر اسبق نفت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
خروج ایران از اوپک به صلاح نیست

وزیر اسبق نفت ایران گفته است که در حال حاضر ایران در اوپک جایگاهی نداشته و اعضای اوپک هم ایران را اذیت می‌کنند بنابراین خروج ایران از عضویت از اوپک در شرایط فعلی، به عنوان یک عکس العمل به صلاح کشور نیست.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
کاهش 46 درصدی صادرات گاز LPG در دوره بیژن زنگنه


فیلم/ محمد بحرینیان، پژوهشگر اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی:
چین با 320 میلیارد دلار منابع 226 میلیون شغل ایجاد کرد، اما ایران با 2 هزار میلیارد دلار منابع، 30 میلیون شغل هم ایجاد نکرد
فیلم/ حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین:
4 برابر شدن نقدینگی در 6 سال گذشته فاجعه است

پربیننده