پنج شنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۷ ساعت ۴:۵۰:۱۷ قبل از ظهر

اخبار وزارت نفت

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون در گفتگو با «نود اقتصادی»
دلار 4200 تومانی در سامانه نیما قابل دسترس نیست

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون گفت شرکت‌های پتروشیمی در شرایط فعلی مجبور بوده تا مایحتاج ارزی خود را با ارزهای دیگر تهیه کنند زیرا ارز مورد نیاز آنها از سامانه نیما قابل تامین نیست و تاکید کرده صنعت پتروشیمی دنبال دور زدن قانون نیست ولو با وارد آمدن ضرر به این شرکت‌ها!

معاون سابق وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
زنگنه از من شکایت کرد اما خودش محکوم شد

اصغر ابراهیمی اصل در مورد طرح موضوع اخراج گروهبان‌ها و آوردن ژنرال‌ها به صنعت نفت توسط بیژن زنگنه به «نود اقتصادی» گفت که پس از این اظهارات زنگنه، من با رسانه‌ها پیرامون این اظهارات او مصاحبه کرده و واقعیت‌های موجود را گفتم اما زنگنه، از من شکایت و مرا دادگاهی کرد، اما من در دادگاه، لیست افرادی که از صنعت نفت در زمان زنگنه کنار زده شده‌اند به همراه رزومه آنها به دادگاه ارایه کردم، بنابراین دادگاه هم از اظهارات من قانع و برای من، منع تعقیب صادر کرده و در عوض، زنگنه، محکوم شد.

گزارش «نود اقتصادی» از انفعال وزارت نفت در جلسه آتی اوپک؛
آیا با فردی مثل کاظم پور اردبیلی می‌توان توطئه عربستان و آمریکا را خنثی کرد؟

عربستان سعودی با تمام توان خود در جلسه آتی اوپک که یکم تیر ماه است شرکت خواهد کرد. برنامه این است تا با همدستی برخی اعضای اوپک و به دستور آمریکا، میزان تولید نفت افزایش یابد تا در صورت تشدید تحریمهای ایران، بازار احساس کمبود نکند! در این میان نماینده ایران در اوپک کاظم پور اردبیلی است. او که از ابتدای انتصابش توسط زنگنه وقت چندانی برای بررسی مشکلات ایران در اوپک نداشته و از ابتدا هم یک خط در میان درتوسعه سیاستهای این وزارتخانه در اوپک حضور داشته است، آیا میتواند توطئه نفتی عربستان و آمریکا را خن

هیچ محدودیتی در صادرات گاز نداریم / شرکت ملی گاز، پیمانکار خارجی ندارد

حمیدرضا عراقی درباره روند اجرای قراردادهای صادرات گاز و تاثیر خروج آمریکا از برجام بر صادرات گاز کشورمان، افزود: قرارداد بلند مدت صادرات گاز به کشورهای همسایه برقرار است و هیچ محدودیتی در زمینه صادرات نداریم.

مدیرعامل اسبق شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
توتال در 16 سال اخیر روزی 15 میلیون دلار به اقتصاد ایران ضربه زد

به گفته وی، به افرادی که به بازگشت توتال به یه ایران خوش بین بوده وکشور را درحالت انتظار غیرضروری قرارمی دهند باید تذکر داد و امید به سراب را قطع کرد، زیرا برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی نیازی به توتال نیست و باید دور توتال خط کشید.!

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرو در گفتگو با «نود اقتصادی» دلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد
در دولت روحانی نیروگاه‌های برق کشور را تعمیر و بازسازی نکردند!


گزارش «نود اقتصادی» از عزل و نصب‌های عجیب رئیس یک بنگاه اقتصادی 20 هزار میلیاردتومانی؛
اخراج 16 مدیر در 150 روز!
انتقاد نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین از انحصار دولت در کارتهای بازرگانی:
بیش از 80 درصد از صادرات و واردات کشور دست دولت است/ کسی که به اسم یک پیرزن پورشه وارد می‌کند، چطور نمی‌تواند نمایندگی پورشه را شناسایی کند؟

پربیننده