چهارشنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳:۱۳ بعد از ظهر

اخبار وزارت تعاون رفاه و تامین اجتماعی

گزارش اختصاصی «نود اقتصادی» از جزئیات افشاگری شریعتمداری در بدو ورود به وزارت تعاون؛
34 چند شغله متخلف در زیرمجموعه وزارت کار!

ناگفته پیداست که آثار پیدا و پنهان انتشار لیست اعضای هیات مدیره شرکت های وابسته به وزارت تعاون تا روزهای آتی ادامه خواهد یافت چرا که با گشت و گذار در فهرست بلند بالای مذکور، ازچهره بسیاری ازمدیران مختلف چند شغله سیاسی و حتی اقتصادی پرده برداری شده است.

معاون فنی صندوق بازنشستگی کشوری در گفتگو با «نود اقتصادی»:
ورودی منابع مالی به صندوق بازنشستگی کشوری به صفر رسید!/ کمک 20 هزارمیلیارد تومانی دولت به صندوق بارنشستگی/ افزایش امید به زندگی برای منابع صندوق تهدید است

معاون فنی صندوق بازنشستگی کشوری هشدار داده است که با توجه به کاهش سن برقراری بازنشستگی از 60 به 51.5 سال، افزایش امید به زندگی در کشور و حرکت منابع استخدامی‌های جدید به سمت سازمان تامین اجتماعی، ورودی‌های صندوق متبوع او به شدت کاهش یافته و حتی به مرز صفر رسیده است.

مدیرعامل شستا در گفتگو با «نود اقتصادی»:
از بانک مرکزی گلایه داریم/ سهام رایتل به سرمایه‌گذار خارجی فروخته می‌شود/ شرکت‌های پالایشی روغنی در تامین قوطی‌های فلزی دچار مشکل شده‌اند

مدیرعامل شستا با ابراز گلایه از بانک مرکزی دایر بر عدم موافقت برای تخصیص ارز صادراتی برای واردات مواد اولیه دارو گفته است که شرکت‌های پتروشیمی شستا یک میلیارد و دویست میلیون یورو ارز صادراتی داشته‌اند، بنابراین شستا در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود از بانک مرکزی برای اختصاص 50 هزار یورو ارز صادراتی با هدف تهیه مواد اولیه دارو درخواست داده که هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

مدیر عامل هلدینگ بانک، بیمه و سهام صندوق بازنشستگی کشوری در گفتگو با «نود اقتصادی»:
وضع کنونی کشور به خاطر اختلاف بین تیم اقتصادی دولت بود/ پیش فروش سکه اشتباه بود

محمود طهماسبی کهیانی گفت: اگر هماهنگی بین تیم اقتصادی دولت وجود داشت بازار پیام های بهتری به نرخ ارز می داد، بنابراین وضعیت کنونی ناشی از عدم هماهنگی بین تیم اقتصادی دولت است.

مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
صندوق بازنشستگی برای افزایش سرمایه "چوکا" سنگ‌اندازی می‌کند/ حمایت از صنایع تولید داخل اصلا وجود ندارد

مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا)، نوسانات شدید نرخ ارز را عامل مهمی در کاهش واردات چوب از خارج کشور دانسته که سبب شده ضمن تشدید مشکلات، واردات چوب ازخارج کشور هم فاقد توجیه اقتصادی باشد.

«نود اقتصادی» به بهانه قرارداد فاینانسی جدید ایران و برزیل، تمام فایناس‌های سالهای اخیر را بررسی کرد؛
همه فاینانس‌های سرکاری دولت روحانی


پربیننده