شنبه بیست و نهم دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴:۵۸ بعد از ظهر

اخبار حسن روحانی

چرا بودجه شرکتهای دولتی در مجلس بررسی نمی‌شود؟!
15 شرکت دولتی بیش از 85 درصد بودجه 1200 هزار میلیارد تومانی شرکتهای دولتی را می‌بلعند! + نمودار

از بودجه 1200 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دولتی در لایحه بودجه 98،‌ 15 شرکت دولتی بیش از 85 درصد بودجه را می‌بلعند!

داود سوری اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شریف در گفتگو با «نود اقتصادی»:
روحانی و جهانگیری در زمان انتخابات با مردم صداقت نداشتند

سوری گفت: حدود یک سال و نیم است که از زمان انتخابات گذشته و در زمان انتخابات آقایان روحانی و جهانگیری حرفهایی رو می‌زدند که با صحبتهای امروزشان بسیار متفاوت بود. آنها صحبت از روشهای علمی در اداره اقتصاد آزاد می‌کردند. بعد از یک سال می‌بینم که همه چیز برعکس است. حالا ما آن را باید باور کنیم یا این (وضع فعلی) را؟!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دولت در دو سال اخیر 1000 میلیارد تومان از بانک مرکزی استقراض کرد/ روحانی دریافت خط اعتباری از بانک مرکزی را استقراض نمی‌داند

مصباحی مقدم گفت: رشد نقدینگی 2 دلیل دارد، یکی استقراض و دومی بدهی دولت به بانک مرکزی است. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که آقای روحانی اسم این بدهی دولت به بانک مرکزی را خط اعتباری می داند که هیچ فرقی با استقراض ندارد. اگر دولت بدهی را به بانک مرکزی پرداخت کند اسمش استقراض کوتاه مدت است و اگر پرداخت نکند استقراض دائمی صورت می‌گیرد.

آقای رئیس جمهور به این ابهامات پاسخ دهید!
آقای روحانی پایه پولی در دولت شما به عدد نگران کننده 240 هزار میلیارد تومان رسید!/ همینطور پیش بروید نقدینگی به عدد بیست هزار هزار میلیارد ریال میرسد!/ آیا نمیدانید پایه پولی خروجی منابع، مصارف و ترازنامه بانک مرکزی است؟

امروز رئیس جمهور حسن روحانی، در اظهاراتی گفته است "اصلاح امور بانک ها باید به نحوی باشد که به دولت کمک کنند. نقدینگی موجود فعلی و غول نقدینگی از کجا می آید؟

محمد نصراصفهانی، عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی در گفتگو با «نود اقتصادی» به اظهارات امروز رئیس جمهور در مجلس واکنش نشان داد
تورم 2 رقمی ابرتورم است/اگر قیمت کالاها در یک سال سه بار بیش از 100 درصد افزایش یابد ابر تورم خواهیم داشت/ وقتی رشد اقتصادی منفی یا نزدیک به صفر است،‌ چگونه این همه شغل ایجاد شده است!

نصر اصفهانی بیان کرد: به نظر می‌رسد آقای رئیس جمهور از غیب هم خبر دارد، چون تا آخر سال حداقل 5 ماه دیگر باقی مانده است. من به عنوان کسی که اقتصاد خوانده‌ام، غیب گو نیستم.

پربیننده