جمعه چهارم اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۳:۴۲ قبل از ظهر

اخبار محمد نهاوندیان

کلیدِ کلیددارِ برجام نچرخید؛ چرا؟
نیلی و نهاوندیان و برجام!

نقل و انتقال پول همچنان با مشکل مواجه است. هنوز بانک‌های خارجی بزرگ بعد از گذشت 700 روز با ما کار نمی‌کنند و نگرانند تا نکند از سوی آمریکا جریمه شوند. برجام که قرار بود مشکل آب خوردن ایرانی‌ها را هم حل کند، چرا نتوانسته مشکل روابط کارگزاری ایران با بانک‌های متوسط به بالا را با ایران حل کند؟

نگرانی یک میلیون و 300 هزار نفر سپرده گذاربرطرف می شود

محمد نهاوندیان خاطر نشان کرد که این موسسات در زمان فعالیت خود در نظام پولی کشور ایجاد اخلال کردند اما از زمان ساماندهی این موسسات، نرخ سود در بازار بین بانکی از 28 درصد به حدود 18 درصد کاهش یافته و حتی در نرخ سود اوراق منتشره از سوی دولت نیز اثر کرده است.

فارغ‌التحصیل توسعه از دانشگاه کالیفرنیا در گفتگوی تفصیلی با «نود اقتصادی»:
مردم به تورم زیر 10 درصد میخندند

حکیمی‌پور گفت: دولت فعلی اشتباهات بسیار بسیار زیادی دارد. بین سیاستهای پولی و مالی کشور تضاد جدی وجود دارد. در حال حاضر خط مشی گذاران اقتصادی از بافت یک جور و متجانسی برخوردار نیستند.

علی سرزعیم، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه در گفتگوی تفصیلی با «نود اقتصادی»:
سهم دری نجف‌آبادی و پورابراهیمی در تصمیمات اقتصادی بیشتر از نیلی است

سرزعیم گفت: با توجه به این که عمده سیاستهای مالی در سازمان برنامه و بودجه و عمده سیاستهای پولی در بانک مرکزی دنبال می‌شود. تصور من این است که برای وزارت اقتصاد انتخاب یک مدیر قوی بهتر از یک اقتصاددان دارای نظریه باشد.

فیلم:: حریری عضو اتاق بازرگانی: نهاوندیان را به عنوان نماینده بخش خصوصی در دولت حساب نکنید/ او تا به حال یک دکه روزنامه فروشی را هم خودش اداره نکرده است

یک عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی» با انتقاد از کسانی که محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور را نماینده بخش خصوصی در دولت می‌دانند گفت که او تا به حال یک دکه روزنامه فروشی را هم خودش اداره نکرده است.

کنایه دکتر داوود سوری، استاد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به برخی وزرای روحانی در گفتگو با «نود اقتصادی»
شخصی که از جوانی در دولت بوده، چطور می‌تواند ثروتمند شود

در همه جای دنیا افرادی که وارد بخش دولتی می‌شوند، فعالیت تجاری را کنار می‌گذارند، اما در ایران اینطور نیست/ دولت‌ها پول‌پاشی را انتخاب می‌کنند چون ساده‌تر است و نمود بهتری هم دارد. مخالف ایجاد شغل با پول‌پاشی هستم


گزارش «نود اقتصادی» از مسافرت‌های دائمی رئیس کل بیمه مرکزی به کشورهای اروپایی؛
همتی بخش خصوصی صنعت بیمه را به گردهمایی یورومانی نبرد!

پربیننده