سه شنبه سی ام مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲:۴:۲۵ بعد از ظهر

اخبار محمد نهاوندیان

کلیدِ کلیددارِ برجام نچرخید؛ چرا؟
نیلی و نهاوندیان و برجام!

نقل و انتقال پول همچنان با مشکل مواجه است. هنوز بانک‌های خارجی بزرگ بعد از گذشت 700 روز با ما کار نمی‌کنند و نگرانند تا نکند از سوی آمریکا جریمه شوند. برجام که قرار بود مشکل آب خوردن ایرانی‌ها را هم حل کند، چرا نتوانسته مشکل روابط کارگزاری ایران با بانک‌های متوسط به بالا را با ایران حل کند؟

نگرانی یک میلیون و 300 هزار نفر سپرده گذاربرطرف می شود

محمد نهاوندیان خاطر نشان کرد که این موسسات در زمان فعالیت خود در نظام پولی کشور ایجاد اخلال کردند اما از زمان ساماندهی این موسسات، نرخ سود در بازار بین بانکی از 28 درصد به حدود 18 درصد کاهش یافته و حتی در نرخ سود اوراق منتشره از سوی دولت نیز اثر کرده است.

فارغ‌التحصیل توسعه از دانشگاه کالیفرنیا در گفتگوی تفصیلی با «نود اقتصادی»:
مردم به تورم زیر 10 درصد میخندند

حکیمی‌پور گفت: دولت فعلی اشتباهات بسیار بسیار زیادی دارد. بین سیاستهای پولی و مالی کشور تضاد جدی وجود دارد. در حال حاضر خط مشی گذاران اقتصادی از بافت یک جور و متجانسی برخوردار نیستند.

علی سرزعیم، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه در گفتگوی تفصیلی با «نود اقتصادی»:
سهم دری نجف‌آبادی و پورابراهیمی در تصمیمات اقتصادی بیشتر از نیلی است

سرزعیم گفت: با توجه به این که عمده سیاستهای مالی در سازمان برنامه و بودجه و عمده سیاستهای پولی در بانک مرکزی دنبال می‌شود. تصور من این است که برای وزارت اقتصاد انتخاب یک مدیر قوی بهتر از یک اقتصاددان دارای نظریه باشد.

فیلم:: حریری عضو اتاق بازرگانی: نهاوندیان را به عنوان نماینده بخش خصوصی در دولت حساب نکنید/ او تا به حال یک دکه روزنامه فروشی را هم خودش اداره نکرده است

یک عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی» با انتقاد از کسانی که محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور را نماینده بخش خصوصی در دولت می‌دانند گفت که او تا به حال یک دکه روزنامه فروشی را هم خودش اداره نکرده است.

7 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی» به گرانی‌‎های اخیر کالاهای اساسی مردم اعتراض کردند
ستاد تنظیم بازار عملا تعطیل است


گزارش ویژه «نود اقتصادی» از کارنامه ضعیف وزیر اقتصاد در جذب سرمایه خارجی و فاینانس؛‌
کرباسیان حتی نتوانست یک دلار هم سرمایه خارجی، فاینانس و وام وارد اقتصاد ایران کند/ نماینده ایران را به جلسات هیات مدیره بانک توسعه اسلامی راه ندادند
انتقادات معاون سابق سازمان خصوصی‌سازی از عملکرد ضعیف وزیر اقتصاد در گفتگو با «نود اقتصادی»:
کرباسیان وزیر خوبی برای اقتصاد نیست/ عملکرد وزیر اقتصاد بسیار ضعیف است/ او هیچ کاری برای خصوصی سازی نکرد

پربیننده