چهارشنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۷ ساعت ۶:۲۱:۳۰ بعد از ظهر

اخبار اختصاص بودجه

از 142 هزار میلیارد تومان منابع هدفمندی یارانه ها، 80 هزار میلیارد تومان به جیب شخصی دولت رفت!

همچنین موضوعاتی مانند حمایت از تولید، حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی، توسعه حمل‌ونقل عمومی، توسعه خدمات الکترونیکی، بهینه‌سازی مصرف واحدهای تولیدی، خدماتی و مسکونی و... در این لایحه به کما رفته‌اند.

آیا معیشت خانواده ایرانی به یارانه نقدی بستگی دارد + نمودار
یارانه 45000 تومانی چقدر از هزینه خانوار ایرانی را پوشش می‌دهد؟

همچنین یارانه نقدی پرداختی ماهانه 150 هزار تومانی یک خانوار (با بعد خانوار متوسط 3.3 نفر) حدود 4.4 درصد از هزینه ماهانه دهک هفتم، حدود 3.5 درصد از هزینه ماهانه دهک هشتم، حدود 2.6 درصد از هزینه ماهانه دهک نهم و حدود 1.4 درصد از هزینه ماهانه دهک دهم را شامل می‌شود.

بودجه 33 میلیاردتومانی برای موسسه مشاور اقتصادی روحانی
5.6 میلیاردتومان برای برگزاری 65 نشست و ۴۰ کارگاه آموزشی/ نیلی برای توسعه شبکه مجازی موسسه‌اش، روزی 11 میلیون تومان هزینه میکند!

بودجه ۳۳.۸ میلیارد تومانی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی در سال ۹۷ شامل ۳۳.۱ میلیارد تومان بودجه جاری و ۷۰۰ میلیون تومان بودجه عمرانی است.

5 درصد پست های سازمانی دولت کاهش می یابد / 14 آذر لایحه بودجه سال97 تقدیم مجلس می‌شود

محمد باقر نوبخت گفت: این تخصیص از منابع مختلفی که قانونگذار از جمله مبالغ نفتی و اسناد خزانه در نظر گرفته، صورت گرفته است و امیدواریم تا ماه‌های آینده در حدود 44 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی تخصیص بودجه داشته باشیم.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس:
دولت در ارایه برنامه ششم یک سال تأخیر داشت

در بهترین شرایط تصویب لایحه بودجه 95 به سال آینده موکول می‌شود که اگر تلاش کنیم، می‌توانیم تا پایان سال بررسی لایحه بودجه را در کمیسیون تلفیق نهایی کنیم

سید فرشاد فاطمی، عضو هیات علمی دانشگاه شریف و معاون موسسه نیاوران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، شاید تا پایان 97 برسیم!


پربیننده