دوشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۵۰:۳۸ قبل از ظهر

اخبار رضا رحمانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد:
تفویض اختیار به انجمن ها در ایجاد ارزش افزوده معادن به شرط پاسخگویی آنها

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر توجه ویژه به انجمن های تخصصی و تفویض اختیار به آن‌ها به شرط پاسخگویی و مسؤولیت پذیری آن‌ها تأکید کرد.

ارز 14 هزار تومانی هم موجب رشد صادرات نشد

«رضا رحمانی با بیان اینکه وظیفه وزارت صنعت، حمایت از تولید است، افزود: باتوجه به شرایط ارزی، صادرات توجیه پذیر و واردات و قاچاق توجیه ناپذیر شده، با این حال انتظار می رفت صادرات در سال گذشته افزایش یابد، اما اینگونه نشد و نیاز به ریشه یابی دارد.

انتقاد رئیس سابق صندوق توسعه ملی به وزیر صنعت:
حفظ بنگاههای اقتصادی زیان ده تحت هر شرایطی منطقی نیست/ مهربانی به بنگاههای اقتصادی از کیسه مردم به زیان منافع عمومی است

دوست حسینی گفت: تعطیل نکردن یک بنگاه در هر شرایطی هرچند که زیان ده باشد، با منطق اقتصادی سازگار نیست و منجر به سرایت بیماری بنگاه به نظام تامین مالی کشور می‌شود که خسارت بار تر است. این موضع که در شرایط کنونی حفظ وضع موجود کارخانه ها یک جهاد است تاکیدی منطقی است ولی باید از خطای ترکیب پرهیز شود.

فرافکنی رحمانی در جلسه اتاق بازرگانی ایران:
نارضایتی فعالان اقتصادی از اظهارات وزیر صنعت در اتاق بازرگانی/ آمدن رضا رحمانی وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی را بدتر کرد

وزیر جدید صنعت هم همانند همه مسوولان این کشور اهل فرافکنی است. صحبت‌های نامفهوم رضا رحمانی در مورد چالش‌های بزرگ اقتصاد کشور نظیر گرانی کالاهای اساسی، روند تخصیص ارز، توقف صادرات، مشکلات تامین مواد اولیه، ثبت سفارش واردات و… روز گذشته جوی را در اتاق بازرگانی حاکم کرد که بسیاری از فعالان اقتصادی به نشانه اعتراض، جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران را حین صحبت‌های وزیر ترک کردند.

رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات اتاق تعاون:
وزیر جدید صمت عناصر فسیل و فرتوت را از وزارت صنعت بیرون کند/ ظرفیتهای توسعه صادرات بنگاههای کوچک و متوسط با سیاستهای غلط دولت منهدم شده

بابک افقهی ؛رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات اتاق تعاون گفت:در دوره های اخیر متاسفانه رخوت و بی برنامگی و بهم ریختگی در مدیریت کلان توسعه تجارت کشور ؛نفس همه فعالان اقتصادی را بریده است.

فیلم/ اظهارات عجیب مجیدرضا حریری عضو اتاق بازرگانی؛
مدیران نباید روزانه بیشتر از 6 ساعت کار کنند!


گزارش «نود اقتصادی» از مبادلات پر نوسان ایران با کشورهای عضو اکو در 8 سال؛
ایران برای دور زدن تحریم‌ها با "اکو" مهربانتر باشد
وحید شقاقی‌شهری اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی:
تشکیل بازار متشکل ارزی تاثیرپذیری قیمت ارز از سلیمانیه و دبی را از بین می برد/ این اقدام بازار پشت پرده را ساماندهی خواهد کرد

پربیننده