پنج شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۲:۲۲ قبل از ظهر

اخبار رضا رحمانی

رضا رحمانی وزیر صنعت:
روزی که به وزارت صنعت آمدم تولید خودرو در آستانه تعطیلی بود/ با مذاکره و لابی ۴ هزار میلیارد تومان برای صنعت خودرو وام گرفتم

رحمانی گفت: از زمان تصدی پست وزارت و با این‌همه مذاکره و لابی و درخواست، توانستیم ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات از نظام بانکی آن‌هم با سود ۱۸ درصدی برای تامین سرمایه در گردش دو شرکت خودروسازی وام بگیریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد:
تفویض اختیار به انجمن ها در ایجاد ارزش افزوده معادن به شرط پاسخگویی آنها

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر توجه ویژه به انجمن های تخصصی و تفویض اختیار به آن‌ها به شرط پاسخگویی و مسؤولیت پذیری آن‌ها تأکید کرد.

ارز 14 هزار تومانی هم موجب رشد صادرات نشد

«رضا رحمانی با بیان اینکه وظیفه وزارت صنعت، حمایت از تولید است، افزود: باتوجه به شرایط ارزی، صادرات توجیه پذیر و واردات و قاچاق توجیه ناپذیر شده، با این حال انتظار می رفت صادرات در سال گذشته افزایش یابد، اما اینگونه نشد و نیاز به ریشه یابی دارد.

انتقاد رئیس سابق صندوق توسعه ملی به وزیر صنعت:
حفظ بنگاههای اقتصادی زیان ده تحت هر شرایطی منطقی نیست/ مهربانی به بنگاههای اقتصادی از کیسه مردم به زیان منافع عمومی است

دوست حسینی گفت: تعطیل نکردن یک بنگاه در هر شرایطی هرچند که زیان ده باشد، با منطق اقتصادی سازگار نیست و منجر به سرایت بیماری بنگاه به نظام تامین مالی کشور می‌شود که خسارت بار تر است. این موضع که در شرایط کنونی حفظ وضع موجود کارخانه ها یک جهاد است تاکیدی منطقی است ولی باید از خطای ترکیب پرهیز شود.

فرافکنی رحمانی در جلسه اتاق بازرگانی ایران:
نارضایتی فعالان اقتصادی از اظهارات وزیر صنعت در اتاق بازرگانی/ آمدن رضا رحمانی وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی را بدتر کرد

وزیر جدید صنعت هم همانند همه مسوولان این کشور اهل فرافکنی است. صحبت‌های نامفهوم رضا رحمانی در مورد چالش‌های بزرگ اقتصاد کشور نظیر گرانی کالاهای اساسی، روند تخصیص ارز، توقف صادرات، مشکلات تامین مواد اولیه، ثبت سفارش واردات و… روز گذشته جوی را در اتاق بازرگانی حاکم کرد که بسیاری از فعالان اقتصادی به نشانه اعتراض، جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران را حین صحبت‌های وزیر ترک کردند.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
نرخ بیکاری جوانان ایران ۲ برابر جوانان جهان است + جدول


بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
افزایش ۸۴۷ درصدی سرمایه‌گذاری در املاک بانک اقتصادنوین طی سال ۹۷

پربیننده