یکشنبه چهارم فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱:۴۹ قبل از ظهر

اخبار بانک مرکزی

بررسی‌های «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
۵۳ درصد از چک‌های برگشتی کشور مربوط به استان تهران است+ نمودار

براساس داده‌های آماری بانک مرکزی ایران در دیماه سال جاری ۷۶۱هزار فقره چک در کشور برگشت خورده است که بیش از ۴۰۷ هزار فقره آن مربوط به استان تهران است. همچنین ارزش چک‌های برگشتی دیماه در کشور ۸/۹هزار میلیارد تومان و ارزش چک‌های برگشتی تهران ۴/۷هزار میلیارد تومان است. بر این اساس بیش از ۵۳ درصد چکهای برگشتی کشور بلحاظ مبلغ مربوط استان تهران است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد:
۳۰ هزار میلیارد تومان از درآمد مالیاتی دولت محقق نشد

بررسی آخرین گزارش بانک مرکزی توسط خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد در ۹ ماهه سال ۹۷ از ۱۰۷هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی پیش‌بینی شده در قانون بودجه، بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان آن محقق نشده است!

گزارش «نود اقتصادی» از صورتهای مالی 12 بانک غیردولتی
بدهی بانکهای خصوصی به بانک مرکزی به 165هزار میلیارد تومان رسید

بررسی آماری خبرنگار نود اقتصادی» از صورت‌های مالی 12 بانک غیردولتی نشان می‌دهد این بانکها در اسفند سال 96 در مجموع حدود حدود 136 هزار و 646 میلیارد تومان به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی بدهکار بوده اند که این میران با افزایش 21 درصدی در 9ماهه سال جاری به 165هزار و 692 میلیارد تومان رسیده است.

انتقاد ایرج توتونچیان، عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا و معاون وزیر اسبق اقتصاد به نحوه نظارت بانک مرکزی:
نظارت بانک مرکزی خوابیده است، اصلا بانک مرکزی نظارتی نمی‌کند!

توتونچیان گفت: نظارت بانک مرکزی خوابیده است، اصلا بانک مرکزی نظارتی نمی‌کند!

اختصاصی «نود اقتصادی»؛
فشار 4600 میلیارد تومانی بانک مرکزی به جیب مردم در لایحه بودجه 98+ نمودار

در لایحه بودجه 98، بانک مرکزی 55 میلیارد تومان بودجه برای نظارت بر سایت‌های اعلام نرخ ارز، 274 میلیارد تومان برای تنظیم مقررات ارزی صرافی‌ها، 274 میلیارد تومان برای تهیه و ابلاغ فرمت جدید صورت مالی به بانکها، 818 میلیارد تومان برای تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز و 3 هزار و 237 میلیارد تومان برای اجرای سامانه نظارت بر بانکها بودجه در نظر گرفته است.

عطا بهرامی تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مسکن به عنوان موتور محرک تولید شش سال است که خوابیده

نظام بانکی در خدمت تولید نیست/ تعدد بخشنامه ها صادرکنندگان را گیج کرده/ موتور محرک تولید یعنی بخش مسکن، در شش سال اخیر خوابیده است


پربیننده