دوشنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰:۳ بعد از ظهر

اخبار مهدی زریباف

مهدی زریباف، اقتصاددان و رئیس مرکز مطالعات و مبانی مدل‌های اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مشاور اقتصادی روحانی در 5 سال اخیر ضربات بزرگی به اقتصاد ایران زد/ نیلی آمریکا را به ایران آورد/ نیلی غربگرایی کلاسیک را در مکتب نیاوران تاسیس کرد

رئیس مرکز مطالعات و مبانی مدل های اقتصادی گفت: باید از خود مسعود نیلی پرسید که چرا در این اوضاع اقتصادی کشور خواستاراستعفا است. مسعود نیلی در طی این 5سال گذشته خیلی حرف از دنیای غرب زده است و به نوعی غرب گرایی کلاسیک را در مکتب نیاوران به وجود آورده است و در واقع می توان گفت آمریکا را به ایران آورده است. مسعود نیلی، چه ضربه ای ازاین بدترمی تواند به کشور بزند؟

واکنش رئیس مرکز مطالعات مبانی و مدل‌های اقتصاد بومی به اظهارات دیروز روحانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اغلب مردم مطالبات اقتصادی دارند

زریباف گفت: بخشی که شامل معترضین اصلی بودند، اعتراضات اقتصادی داشتند ولی گروهی که آشوب کردند اعتراضات سیاسی داشتند. آنها گروه براندازی بودند که می‌خواستند از این فضا استفاده کنند.

رئیس مرکز مطالعات و مبانی مدل‌های اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
کرباسیان هیچ‌کاره است، نیلی همه کاره است

مهدی زریباف گفت: وزارت اقتصاد در این دوره که آقای کرباسیان وزیر است محدود به مالیات، گمرک، خصوصی سازی و یا سرمایه‌گذاری خارجی شده است.

در یک برنامه تلوزیونی با موضوع مکتب نیاوران و اندیشه اقتصادی دولت مطرح شد:
عبده تبریزی: در کاهش اتکای دولت به درآمدهای نفتی نقصهای زیادی وجود دارد/ زریباف: کجای اقتصاد مقاومتی می‌گوید منابع کشور را به سمت واردات هواپیما ببرید؟

در یک مناظره تلوزیونی عبده تبریزی و زریباف به عنوان موافق و منتقد سیاست‌های اقتصادی دولت به مناظره پرداختند.

واکنش یک اقتصاددان به انتخاب نهاوندیان به عنوان معاون اقتصادی روحانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
طیب نیا از سایر دولتی‌ها اقتصاددان تر بود که رفت/ آمدن نهاوندیان به معاونت اقتصادی، تشتت آراء را در تیم اقتصادی دولت بیشتر می‌کند

زریباف گفت: انتصاب آقای نهاوندیان نه تنها هماهنگی را در تیم اقتصادی دولت بیشتر نمی‌کند بلکه تشتت آرا در تیم اقتصادی دولت را بیشتر می‌کند.

گزارش «نود اقتصادی» از کم‌کاری وزرای نیرو در دولت روحانی؛
چرا قطعی‌های برق تقصیر وزارت نیرو است؟


پربیننده