سه شنبه سی ام بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۴:۴۹:۴ قبل از ظهر

اخبار حمل و نقل ریلی

هندی ها 2 میلیارد دلار در حوزه بندری و ریلی ایران سرمایه گذاری می کنند

عباس آخوندی با بیان این که یکی از این سرفصل‌های همکاری با هندوستان در این حوزه مربوط به بحث سرمایه‌گذاری هند در راه‌ آهن چابهار به زاهدان است، گفت: این خط آهن استراتژیک است که ما همکاری با هندی‌ها در راه‌اندازی و تکمیل آن را دنبال کردیم و موافقت اولیه برای همکاری در این حوزه با اعتباری بالغ بر 800 میلیون دلار اخذ شده و این قرارداد در این سفر نهایی خواهد شد.

شرکت رجا 890 میلیارد تومان زیان انباشته دارد/ شرایط رجاء مناسب نیست

محمد راشدی تأکید کرد: در شرایط کنونی هیچ کس حاضر به سرمایه‌گذاری در بخش ریلی نیست، زیرا نه تنها زیان‌ها، بلکه یارانه نیز پرداخت نمی‌شود.

تسهیلات ویژه به شرکت های بهره بردار ریلی پرداخت نمی شود

محمدرضا مختاری ادامه داد: تا پایان سال جاری نیز 30 دستگاه واگن باری و مسافربری در این واحد مادر تخصصی تولید خودروهای ریلی ساخته می شود و به ناوگان ریلی کشور می پیوندد.

مدیر عامل شرکت واگن پارس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مذاکره شرکت روسی- فرانسوی برای خرید بزرگترین کارخانه واگن‌ سازی ایران/ اروپایی‌ها روی خوشی برای ورود به ایران از خود نشان ندادند

محمدرضا مختاری تذکر داد که اگر دولت بتواند تسهیلات مناسب را در اختیار شرکت بهره بردار و خریدار واگن داخلی قرار دهد دیگر هیچ احتیاجی به فاینانس روسیه و واردات واگن از هیچ کشوری وجود ندارد و ازا ینکه به دلیل نبود نقدینگی چنین رخدادی صورت پذیرفته ابراز تاسف کرد.

حضور مدیران دولتی آسیب زیادی را به صنعت حمل ‌و نقل ریلی وارد کرده

سعید محمدزاده افزود: بر اساس تمام گزارش‌ها مستند، در طی 4 سال گذشته درآمد راه‌آهن ثابت مانده و هزینه‌های راه‌آهن بر اساس قوانین کشوری سالی 19.4 درصد افزایش‌ یافته است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
سقوط ۶ پله‌ای رتبه ایران در گردشگری حلال!


پربیننده