دوشنبه ششم خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰:۱۲ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس بانک، بیمه و بورس

چرا دولت امسال همایش پولی و ارزی را برگزار نکرد!؟
دکتر بیژن عبدی،‌ تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:

چرا دولت امسال همایش پولی و ارزی را برگزار نکرد!؟

عبدی گفت: این همایش هر سال برگزار میشد و مهمترین هدفش اعلام آمارهای جدید اقتصادی و تبیین سیاستهای اقتصادی است. یعنی این همایش که در اوایل هر سال برگزار میشود نشان میدهد دولت و بانک مرکزی قصد دارد در سال جاری چه سیاستی را برای اقتصاد ایران اجرایی کند؟

سیاستهای اقتصادی دولت روحانی پس انداز مردم را کاهش داد/ بانک مرکزی دولت یازدهم سود پرداختی برای پس اندازهای مردم را به یک سال جهت داد
حیدر مستخدمین حسینی معاون اسبق بانک مرکزی مطرح کرد:

سیاستهای اقتصادی دولت روحانی پس انداز مردم را کاهش داد/ بانک مرکزی دولت یازدهم سود پرداختی برای پس اندازهای مردم را به یک سال جهت داد

مستخدمین حسینی گفت: بانک مرکزی دولت یازدهم سود پرداختی برای پس اندازهای مردم را به یک سال جهت داد


توضیحات بانک رفاه درباره گزارش «نود اقتصادی»

بانک رفاه درباره گزارش «نود اقتصادی» توضیحاتی را به این شرح ارسال کرد.

افزایش بی‌سابقه رشد پایه پولی در دولتهای یازدهم و دوازدهم؛
ادعای نادرست رئیس‌جمهور درباره پایه پولی/ روحانی روی احمدی‌نژاد را سفید کرد + نمودار

اگر از نگاه آقای روحانی، افزایش پایه پولی از محل بدهی دولت به بانک مرکزی ایراد دارد، دولت وی بیش از دولت احمدی‌نژاد مقصر است.

یادداشت اختصاصی دکتر احسان قمری، تحلیلگر مسائل اقتصادی برای «نود اقتصادی»:
بسته ارزی جدید بانک مرکزی و اما و اگرهای آن

بسته جدید ارزی بانک مرکزی در حالی رونمایی شد که همانند بخشنامه ها و اطلاعیه های قبلی بانک مرکزی ، سراسر ابهام بوده و انتقادات زیادی بر آن وارد است . متاسفانه سرعت در صدور بخشنامه ها و اطلاعیه های بانک مرکزی در حوزه ارز به حدی است که فرصت کارشناسی را از بدنه بانک مرکزی گرفته و بدون توجه به تبعات اینگونه تصمیمات ، موجبات چالشهای جدی در فضای تجارت خارجی کشور را فراهم می کند .

دکتر بیژن عبدی،‌ تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
چرا دولت امسال همایش پولی و ارزی را برگزار نکرد!؟

عبدی گفت: این همایش هر سال برگزار میشد و مهمترین هدفش اعلام آمارهای جدید اقتصادی و تبیین سیاستهای اقتصادی است. یعنی این همایش که در اوایل هر سال برگزار میشود نشان میدهد دولت و بانک مرکزی قصد دارد در سال جاری چه سیاستی را برای اقتصاد ایران اجرایی کند؟

توضیحات اریا تک در خصوص مطلب منتشر شده در «نود اقتصادی»

اریا تک در خصوص مطلب منتشر شده در «نود اقتصادی» توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیحات شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش درباره گزارش «نود اقتصادی»

شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش درباره گزارش «نود اقتصادی» توضیحاتی را ارائه کرد.

«نود اقتصادی» گزارش می دهد
فرار بانک رفاه کارگران از شفافیت/ بانک رفاه از سال ۱۳۹۰ اطلاعات مالی خود را در سامانه کدال قرار نمی‌دهد

بررسی سامانه کدال نشان می‌دهد بانک رفاه از سال ۱۳۹۰ به بعد هیچ اطلاعاتی از صورت مالی خود را در این سامانه منتشر نکرده است.

مدیرعامل صندوق تامین خسارهای بدنی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مجلس بودجه جداگانه‌ای به صندوق تامین خسارت‌های بدنی اختصاص می‌دهد/ از صندوق جدا نمی‌شوم

مدیرعامل صندوق تامین خسارهای بدنی خبر داده است که از سال آینده و در قانون بودجه، منابعی جداگانه برای این صندوق اختصاص می‌یابد تا از آن محل، هزینه درمانی مرتکبین حادثه اسید پاشی جبران شود.

نرخ سکه به 4 میلیون و 735 هزار تومان رسید

در ساعت 15 امروز، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم چهار میلیون و 600 هزار تومان به فروش رسید.

شاخص بورس صعودی شد

فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با 366 واحد، بانک ملت (وبملت) با 212 واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با 192 واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با 175 واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با 171 واحد، پتروشیمی مبین (مبین) با 159 واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با 114 واحد واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

حیدر مستخدمین حسینی معاون اسبق بانک مرکزی مطرح کرد:
سیاستهای اقتصادی دولت روحانی پس انداز مردم را کاهش داد/ بانک مرکزی دولت یازدهم سود پرداختی برای پس اندازهای مردم را به یک سال جهت داد

مستخدمین حسینی گفت: بانک مرکزی دولت یازدهم سود پرداختی برای پس اندازهای مردم را به یک سال جهت داد

بنیاد شهید و امور ایثارگران 750 میلیارد تومان به بیمه دی بدهکار است/ 5 هزار میلیارد تومان کسری بودجه برای بنیاد شهید

منصور میرمرادی،امسال برای بحث بیمه تکمیلی خانواده های شهدا و ایثارگران نیز کمبود بودجه خواهیم داشت، اما انتظار می رود که توجه ویژه ای به بنیاد شهید داشته باشند زیرا پارسال در بخش بیمه تکمیلی 2 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشتیم.

میانگین عمر مدیریتی هلدینگ بزرگ شستا از سال 68 به بعد 18 ماه بوده است + جدول
شستا در 6 سال دولت روحانی 6 مدیرعامل عوض کرد!

بی‌شک، بی‌‎ثباتی در مدیریت را می‌توان نقطه‌ای تاریک بر حیات بنگاه‌های اقتصادی منجمله شستا به حساب آورد، زیرا که هرچه دوره مدیریت مدیران در بنگاه‌ها کوتاه و پرنوسان‌تر باشد روند فعالیت در آنجا نیز تحت تاثیر منفی قرار گرفته و دچار چالش‌های ریز و درشت بیشتری قرار خو اهد گرفت.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
دو شرکت دکتر عبیدی ۷۴/۷ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند+ جدول

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد دو شرکت داروسازی و شرکت بهداشتی دکتر عبیدی طی یکسال اخیر ۷۴/۷ میلیون دلار ارز 4200 تومانی دریافت کرده‌اند.

تیزرآسیا برگزیده شد

لحن گوینده در روندی معقولانه از تصویرسازی در ابتدای تیزر، اطمینان­ بخشی در میانه تیزر و ایجاد احساس آرامش در مخاطب در پایان تیزر تغییر می ­کند و این ویژگی، نشان از توانمندی گوینده و هدفمند بودن تیزر است."

آرین بانک ایرانی نیست!

این مقام دولتی اظهار داشت: آرین بانک به نام افغانی مجوز گرفته و تنها سهامدار آن ایرانی بود و بر اساس قوانین بانک مرکزی بعنوان بانک داخلی مجبور به رعایت قوانین این کشوراست.

قیمت سکه به چهار میلیون و 865 هزار تومان کاهش یافت

صرافی ها امروز هر اسکناس دلار آمریکا را 14 هزار و 600 تومان و هر یورو را 16 هزار و 550 تومان عرضه کردند.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
نرخ تورم در افغانستان طی ۱۶ سال اخیر از ۳۵ درصد به ۳/. درصد رسیده است+ جدول

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد نرخ تورم در افغانستان طی ۱۶ سال اخیر از ۳۵ درصد در سال ۲۰۰۳ به ۳/. درصد در مارس ۲۰۱۹ رسیده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
زیان انباشته بانک دی به ۶۷۰۰ میلیارد تومان رسید + جدول

به گزارش خبرنگار «نود اقتصادی» صورت مالی ۶ماهه اول سال ۹۷ (آخرین صورت مالی حسابرسی شده) بانک دی نشان می‎‌دهد زیان انباشته این بانک به بیش از ۶۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
تا زمانیکه اساسنامه سندیکا اصلاح نشود، انتخابات را برگزار نمی‌کنیم!/ کاهش اختیارات بیمه مرکزی در حد کلام و بحث بود!

علیپور یزدی، درباره انتقادات مطرح شده پیرامون عملکرد دو ساله خود او به عنوان دبیر کل سندیکای بیمه گران اذعان داشت که با توجه به ضعف در ضمانت اجرا،هر فرد دیگری هم دبیر کل سندیکا باشد مادامی که ضمانت اجرایی وجود ندارد نمی تواند تصمیمات را در صنعت بیمه جاری کند و در حال حاضر، عمده مشکلات در سندیکا با تعارف و اخلاق حل می شود.

آلبرت بغزیان استاد اقتصاد دانشگاه تهران:
مردم عادی سهمی در افزایش قیمت ارز ندارند/ سوداگران بزرگ ارزی از ساعت 11 صبح براساس شرایط یک نرخ را به بازار ارز تحمیل می‌کنند/ افزایش صادرات سفره مردم را کوچکتر کرده

بغزیان گفت: سوداگران بزرگ اقتصادی اکنون در بخش‌های مختلف از جمله بازار ارز مشغول قیمت سازی هستند، آنها با معاملات صوری و یا سایر روش ها اقدام به تعیین قیمت کرده و دلالان خرد نیز خواسته یا ناخواسته در زمین آنها بازی می کنند.

مارال تریلر ۴/۱ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده است/ آیا خدمات این شرکت بر مبنای ارز ۴۲۰۰ بوده؟

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد شرکت مارال صنعت جاوید مشهور به مارال تریلر در یکسال اخیر  بیش از ۴/۱ میلیون دلار ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده است. فعالیت این شرکت در حوزه خودروهای سنگین بویژه کامیون‌ها است.

حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین:
تصمیم دلار 4200 تومانی محصول علوم غربی است

عباسی گفت: تصمیم گیرنده دلار ۴۲۰۰ تومانی محصول علوم شکست خورده غربی است.

وحید شقاقی شهری اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی مطرح کرد:
یک فرد بی‌سواد سال گذشته 370 میلیون دلار ارز دولتی گرفته و کالایی وارد نکرده/ در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی با یک جعبه سیاه مواجه هستیم

شقاقی شهری گفت: آمارهای اخیر نشان می‌دهد که در سال گذشته تقریبا ۲۳ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی در کشور توزیع شده است که ۱۳.۵ میلیارد دلار آن برای کالاهای اساسی بوده است و بنده هنوز متوجه نشده‌ام که آن ۹ میلیارد دلار دیگر برای چه منظوری بوده است.

ثبات در بازار آزاد ارز حاکم شد

صرافی ها امروز هر اسکناس دلار آمریکا را 14 هزار و 850 تومان و هر یورو را 16 هزار و 850 تومان فروختند.

بیمه نوین چک وام ۶ میلیارد ریالی را به دارنده بیمه عمر داد

یکی از ویژگی­های بیمه عمر و سرمایه­‌گذاری، امکان دریافت وام بدون ضامن بعد از سپری شدن ۲ سال از صدور این بیمه‌نامه و تا ۹۰ درصد ارزش بازخرید است.

مجامع بانک های ادغام شونده پس از مشخص شدن میزان بدهی ها برگزار می شود

فرهاد حنیفی، معاون نظارت بانک مرکزی در این نشست با اشاره به وضعیت سهام غیر وابسته واگذار شده واحدهای ادغام شونده گفت: خوشبختانه تاکنون اقدامات مفیدی در این خصوص انجام شده و این مرحله سهام به زودی نهایی خواهد شد.

شیرکانی به صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستائیان و عشایر رفت

خاطرنشان می‌شود که پیش از این «محمدرضا واعظ مهدوی» مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستائیان و عشایر بود.

فیلم/ موسی الرضا ثروتی نماینده سابق مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دولت پارسال ۱۴ میلیارد دلار ارز دولتی به کالاها تخصیص داد، اما معلوم نیست افرادی که این ارز را گرفته‌اند، کالا وارد کرده‌اند یا نه؟/ دولتی‌ها خودشان با واردکنندگان در ارتباطند

ثروتی گفت: دولت سال گذشته 14 میلیارد دلار ارز دولتی به کالاها تخصیص داد، اما معلوم نیست افرادی که این ارز را گرفته‌اند، کالا وارد کرده‌اند یا نه؟ این چه دولتی است که نمی‌داند چه مقدار ارز دولتی به کدام وارد کننده داده و این وارد کننده با این ارز چه کار کرده است؟

شاخص بورس از مرز 207 هزار واحد عبور کرد

بانک اقتصاد نوین (ونوین) با 66 واحد، ایران خودرو (خودرو) با 40 واحد، سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با 31 واحد و مخابرات ایران (اخابر) با 29 واحد از جمله گروه هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند. در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، ایران خودرو، گروه مپنا ( سهامی عام)، پارس خودرو و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

پافشاری دلار برای ماندن در کانال 14 هزار تومانی بازار آزاد

در ساعت 14 و 20 دقیقه امروز هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید پنج میلیون و 45 هزار تومان ارزش داشت و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم چهار میلیون و 900 هزار تومان فروخته شد.

رئیس کل اسبق بیمه مرکزی به سرمایه گذاری خوارزمی پیوست

جواد فرشباف ماهریان به تازگی جایگزین عباسعلی ارجمندی شده و به عنوان رئیس موظف هیات مدیره سرمایه گذاری خوارزمی معرفی شده است.

امکان خرید اینترنتی هدیه کارت در بانک ایران زمین فراهم شد

به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین، هدیه کارت محصولی است که در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک از طرف بانک ایران‌زمین رونمایی شد و مشتریان این امکان را داشتند که این کارت را از شعب بانک ایران زمین تهیه و خود اقدام به شارژ آن کنند.

فیلم/ پرویز عقیلی کرمانی اقتصاددان و مدیرعامل بانک خاورمیانه:
اقتصاد مریضی داریم که قیمت دلار پایین و بالا شود، برایش مشکل ایجاد می‌شود/ دولت برای حفظ ارزش ریال مدام در حال آتش زدن ذخایر ارزی کشور است/ مقادیر ارزی بسیار زیادی در مدت اخیر غارت شده است

عقیلی کرمانی گفت: دولت برای حفظ ارزش ریال مدام در حال آتش زدن ذخایر ارزی کشور است.

فیوچر بانک بحرین ۹/۱ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده است

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد فیوچر بانک بحرین در یکسال گذشته بیش از ۹/۱ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته است.

زیان انباشته بانک سرمایه به ۱۶/۶ هزار میلیارد تومان رسید/ حال شرکت‌های بانک سرمایه خوب نیست

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد براساس آخرین صورت مالی بانک سرمایه، زیان انباشته این بانک به ۱۶/۶هزار میلیارد تومان رسیده است. همچنین زیان انباشته دو شرکت زیرمجموعه این بانک نیز برای شرکت توسعه تجارت سرمایه پایدار قشم ۱۵۸ میلیارد تومان و برای صرافی سرمایه نیز ۲۸ میلیارد تومان به ثبت رسیده است.

تراکنش‌های همه بانک ها ماهانه به سازمان مالیات گزارش می شود

بر اساس قانون بودجه سال 98، به منظور افزایش شفافیت تراکنش‌های بانکی، مبارزه با پولشویی و جلوگیری از فرار مالیاتی، بانک مرکزی مجاز است ظرف مدت یک ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون حساب‌های بـانکی اشـخاص حقیقی فاقد شماره ملی و افراد حقوقی فاقد شناسه ملی را مسدود کند.

پرداخت الکترونیک سامان قصد خرید شرکت «اول بلاک» را ندارد

موضوع اختلافى که در گزارش اشاره شده است، بین یکی از سهامداران شرکتى به نام «اول معماران زنجیره بلوک ایرانیان» و شرکت «آریا تک» در قراردادى شخصى بوده که در تسویه حساب فى ما بین، شخص سهامدار انتقال قسمتى از سهام خود در شرکت مذکور را به شرط حل و فصل اختلافات وعده داده که این موضوع و شرکت مذکور مطلقا ارتباطی با پرداخت الکترونیک سامان و بانک سامان نداشته

شاخص بورس دوهزار واحد ریخت

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با 420 واحد، معدنی و صنعتی گل گهر ( کگل) با 263 واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با 245 واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با 224 واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با 212 واحد ، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با 207 واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین ( تاپیکو) با 167 واحد از جمله گروه هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برنامه عملیاتی برای اصلاح ترکیب پورتفوی به نمایندگان ارائه می شود

مسعود بادین با اعلام تحقق پیش­ بینی ­ها در سال1397 در بخش فنی، به بررسی اهم اقدامات بیمه ­آسیا در سال گذشته پرداخت و اهداف و برنامه­های شرکت در سال 1398را عنوان کرد.

واکنش تحلیلگر مسائل اقتصادی به افزایش اختیارات رئیس جمهور در گفتگو با «نود اقتصادی»:
سخنان روحانی درباره افزایش اختیاراتش فرافکنی است!

سخنان روحانی درباره افزایش اختیاراتش برای فرافکنی از بی‌برنامگی‌های دولت است!/ رئیس‌جمهور برای مدیریت اقتصادی خیلی اختیار دارد، بلد نیست از این اختیارات استفاده کند


رئیس اسبق سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با «نود اقتصادی» پاسخ عباس آخوندی را داد
خرید هواپیما ربطی به تصویب FATF ندارد
محمدرضا جهان بیگلری، اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی» افشا کرد
اقدام تازه برخی تاجران خاص و مفسدان اقتصادی در فروش املاک!/ پیشنهاداتی به قوه قضایه برای گرفتن مچ مفسدان اقتصادی

پربیننده