سه شنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۱:۹ بعد از ظهر

برگزیده‌های سرویس راه و ساختمان

قیمت مسکن در برخی مناطق تا ۸۰ درصد گران شده است/ هیچ مرجعی برای مردم وجود ندارد تا قیمتهای نجومی مسکن را راستی آزمایی کند
انتقاد رئیس کمیسیون عمران مجلس از آشفتگی در بازار مسکن؛

قیمت مسکن در برخی مناطق تا ۸۰ درصد گران شده است/ هیچ مرجعی برای مردم وجود ندارد تا قیمتهای نجومی مسکن را راستی آزمایی کند

قیمت مسکن در برخی مناطق بین ۶۰ تا ۸۰ درصد افزایش داشته است که نشان می دهد نه تنها هیچ نظارتی نیست بلکه حتی هیچ حمایتی از مردم بی‌سرپناه و مستأجر نمی‌شود

افزایش قیمت مسکن در اردیبهشت طبیعی نبود/ به جای ساخت سالی 800 هزار خانه، سال گذشته 500 هزار خانه ساخته شد
روایت مدیر علمی طرح جامع مسکن از افزایش قیمت مسکن در ماه‌های اخیر؛

افزایش قیمت مسکن در اردیبهشت طبیعی نبود/ به جای ساخت سالی 800 هزار خانه، سال گذشته 500 هزار خانه ساخته شد

فردین یزدانی، مدیر علمی طرح جامع مسکن گفت میگویند قیمت مسکن چون حباب دارد به زودی به قیمت‌های قبلی بازمی‌گردد، این تحلیل درست نیست و به نظر من نباید منتظر بازگشت قیمتها باشیم.


انتقاد رئیس کمیسیون عمران مجلس از آشفتگی در بازار مسکن؛
قیمت مسکن در برخی مناطق تا ۸۰ درصد گران شده است/ هیچ مرجعی برای مردم وجود ندارد تا قیمتهای نجومی مسکن را راستی آزمایی کند

قیمت مسکن در برخی مناطق بین ۶۰ تا ۸۰ درصد افزایش داشته است که نشان می دهد نه تنها هیچ نظارتی نیست بلکه حتی هیچ حمایتی از مردم بی‌سرپناه و مستأجر نمی‌شود

روایت مدیر علمی طرح جامع مسکن از افزایش قیمت مسکن در ماه‌های اخیر؛
افزایش قیمت مسکن در اردیبهشت طبیعی نبود/ به جای ساخت سالی 800 هزار خانه، سال گذشته 500 هزار خانه ساخته شد

فردین یزدانی، مدیر علمی طرح جامع مسکن گفت میگویند قیمت مسکن چون حباب دارد به زودی به قیمت‌های قبلی بازمی‌گردد، این تحلیل درست نیست و به نظر من نباید منتظر بازگشت قیمتها باشیم.

انتقاد عضو هیات علمی دانشگاه تهران از اظهارات وزیر راه و شهرسازی:
التهابات بازار مسکن ربطی به مسائل سیاسی ندارد/ روند افزایش قیمت مسکن تا شهریور 97 ادامه خواهد یافت/ سرمایه‌ها تا سال 98 از بازار مسکن خارج نمی‌شود

ستاریان گفت: با توجه به خروج آمریکا از برجام به نظر می‌رسد سرمایه‌ها از بازار مسکن خارج نمی‌شوند و سال 98 هم همین روند ادامه پیدا خواهد کرد.

گفتگوی «نود اقتصادی» با حمیدرضا پهلوانی رئیس اسبق سازمان هواپیمایی کشوری

حمیدرضا پهلوانی رئیس اسبق سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با «نود اقتصادی» به سوالات خبرنگاران ما پاسخ داد.

بهره برداری از قطعه اول آزادراه تهران – شمال، باز هم به تاخیر خورد

خیرالله خادمی درباره آخرین وضعیت آزادراه تهران – شمال نیز گفت: مقرر شدکه تا پایان آبان ماه، قطعه اول آزادراه تهران – شمال به بهره‌برداری برسد اما مجری این پروژه (بنیاد مستضعفان و شرکت آزادراه تهران – شمال) اعلام کرد در تابستان ساخت این قطعه به پایان می‌رسد. با این حال برآوردها نشان می‌دهد که تا پایان تابستان نیز ساخت این پروژه به اتمام نمی‌رسد.

فعالیت ۱۵ مرکز هوانوردی عمومی در فرودگاه‌های کوچک ایران

طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۱۵ مرکز هوانوردی عمومی در فرودگاه های کوچک ایران با هدف توسعه هوانوردی عمومی در کشور، فعال است.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
نمره آخوندی در مسکن ناپلئونی 10 است

عقبایی گفت: با توجه به افزایش شدید قیمت مسکن، بازار مسکن در زمینه خرید، فروش و اجاره در بهار امسال، نسبت به 5 سال گذشته بسیار پرتلاطم بوده است.

6 هزار واگن باری با مشارکت روسها در کشور تولید می شود

حسین یعاشوری یادآورشد:در 2 سال گذشته بیش از 130 واگن مسافری وارد ناوگان ریلی شده است؛ ضمن اینکه سال گذشته 2 رام قطار ریل باس که در داخل کشور تولید شده وارد ناوگان شد و سه رام قطار ریل باس دیگر در چند ماه آینده وارد ناوگان ریلی کشور می شود.

گفتگوی «نود اقتصادی» با حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک

حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفتگو با «نود اقتصادی» به سوالات خبرنگاران ما پاسخ داد.

چرا قیمت مسکن در محله های "شب مرده" ارزان نیست؟

درحال حاضر میانگین قیمت مسکن در منطقه ۶ تهران به حدود ۸ میلیون تومان رسیده که این میزان از مناطق ۴ و ۵ که دو کانون آپارتمان‌های مصرفی بازار ملک هستند، بیشتر است.

اسکلت سالن ورزشی سر پل ذهاب نصب شد

محسن نیکخواه افزود:از زمان کلنگ زنی پروژه ورزشی سرپل ذهاب که اسفندماه سال گذشته با سرمایه گذاری این بانک آغاز شد، مراحل احداث آن با سرعت تداوم دارد وهم اکنون، عملیات نصب اسکلت این پروژه نیز پایان یافته است.

بازخوانی اظهارات وزیر راه و شهرسازی در سال 95 به بهانه احتمال لغو قرارداد با ایرباس و بوئینگ
عباس آخوندی در گفتگو با اقتصاد آنلاین ( سال 95): اگر ایرباس و بوئینگ به ما هواپیما ندهند، از آنها غرامت می گیریم

وزیر راه و شهرسازی سال 95 اعلام کرده بود که در صورت عدم دریافت هواپیما از ایرباس و بوئیگ از این دو شرکت غرامت دریافت خواهد کرد.

معاون فنی و زیربنایی شرکت راه‌آهن در گفتگو با «نود اقتصادی»:
شرکت‌های اروپایی هنوز از طرح‌های توسعه ریلی ایران بیرون نرفته‌اند

مازیار یزدانی گفت علاقه شرکت‌های اروپایی و چینی برای حضور در این طرح ها بسیار بالا بوده اما اروپایی ها در شرایط فعلی درحال بررسی برای قرار نگرفتن در زیر تبعات تحریم ترامپ هستند.

«نود اقتصادی» بررسی کرد؛ بعد از گذشت 2.5 سال از برجام، فقط چند هواپیمای ملخ دار نصیب ایران شد
بوئینگ بدون پرداخت ریالی جریمه، هیچ هواپیمایی به ایران تحویل نخواهد داد!/ آیا آخوندی و فخریه کاشان نباید برای "سرکارگذاشتن" به ملت ایران پاسخ دهند

اما در این میان اصغر فخریه کاشان مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل مدعی شده که وزارت راه و شهرسازی حداکثر استفاده از فرصت پسابرجام را کرده است!

اختصاصی «نود اقتصادی»:
تعرفه خدمات مهندسی ساختمان 25 درصد افزایش می یابد!

احمد خرم ،درعین حال تصریح کرده است که عدم افزایش تعرفه خدمات مهندسی درسال 97 سبب شده تا جمع کثیری از مهندسان درتماس با سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران،مراتب نارضایتی شدید خود را اعلام کنند.

سهم واحدهای مسکونی ۲۰۰ میلیون تومانی ازمعاملات به ۵/ ۲۰ درصد رسید

همین‌طور واحدهای دارای ارزش ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون و ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان نیز به ترتیب سهم ۵/ ۱۷ و ۵/ ۱۱ درصدی داشته‌اند.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
روابط عمومی صنعت حمل ونقل هوایی در سیطره خاندان جعفرزاده!

جعفرزاده پدر، در جایی گفته که به دلیل نداشتن قوم و خویش در پایتخت، به ناچار دختران جعفرزاده مجبور بوده‌اند که تخصص روابط عمومی را تمرین کرده و تخصص ما را بیاموزند!

بازار مسکن رابا اعمال سیاست های سرکوبگرانه نمی توان کنترل کرد / قیمت مسکن نامتعارف رشد کرده است

فرشید پورحاجت یکی از مولفه های موثر بر میزان تولید مسکن در کشور را افزایش نرخ تورم برشمرد و با اشاره به افزایش قیمت مسکن در ماه های اخیر در شهر تهران اظهار داشت: افزایش نامتعارف قیمت مسکن بر میزان عرضه آن نیز تاثیرگذار است و در مجموع ثبات بازار مسکن را به هم می زند.

متوسط قیمت هر مترمربع بنای مسکونی درتهران 34.8 درصد افزایش یافت

براساس گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت سال 1397، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران معادل 125.5 میلیون ریال به منطقه 1 و کمترین آن با 27.1 میلیون ریال به منطقه 18 تعلق داشته است.

2400 میلیارد ریال برای توسعه متروی کلانشهر مشهد اختصاص یافت

کیانوش کیامرز ،با بیان اینکه هم اکنون پیشروی در خطوط دو و سه قطار شهری مشهد با سرعت مناسب در حال انجام است، گفت: با وجود مشکلات اقتصادی ، مراحل مختلف کار در دست انجام است و پیشروی در تمامی بخش‌ها وجود دارد.

شخصاً با نرخ‌گذاری کرایه حمل کامیونداران ازجانب دولت مخالفم/ وزارت راه ازواردات لوازم‌یدکی حمایت می کند

عباس آخوندی اظهار کرد: اعتراض رانندگان و نمایندگان آنها به هیچ وجه باعث ناراحتی نشده، زیرا حق اعتراض را قبول دارم و معتقدم اعتراض حق قانونی و طبیعی رانندگان است. اما باید توجه داشت که حق اعتراض با سنگ پراکنی متفاوت است.

رونق به بازار آپارتمان‌های بیش از ۱۰۰ متر بازگشت

همین قاعده موجب شده آپارتمان‌های بیش از ۱۰۰ مترمربع عمدتا با قیمتی متناسب با ارزش واقعی ملک در منطقه و آخرین معاملات انجام‌شده فایل شوند.

دریافت هرگونه شارژثابت از تاکسیرانان ممنوع است

علیرضا قنادان، با بیان اینکه از ابتدای بهمن ماه سال 96، شرکت های خصوصی تاکسیرانی حق دریافت شارژ ثابت ماهیانه از تاکسی ها را ندارند، گفت: دریافت هرگونه بهای خدمات ثابت خارج از ضوابط و مصوبات شورای اسلامی شهرتهران و روش های تعیین شده انجام کار و یا هرگونه توافق با تاکسیران برای دریافت شارژ ثابت از تاکسی ها موردتائید سازمان نخواهد بود.

بیشترین تقاضای بازار اجاره مربوط به آپارتمان‌های «میان‌سال» است/ متوسط مبلغ اجاره ماهانه پایتخت ۲۶ درصد افزایش یافت

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های مسکن در شهر تهران زمستان سال گذشته اندکی بیش از ۲۸ هزار تومان بوده که نسبت به فصل قبل-پاییز ۹۶- معادل ۹ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶/ ۲۶ درصد افزایش داشته است.

فخریه کاشان، مسئول سابق خرید هواپیماهای پسابرجامی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اتحادیه اروپا بخواهد، ایرباس هواپیماها را به ایران تحویل می‌دهد

اصغر فخریه کاشان گفت: به هیچ وجه قصد خروج از ایران را ندارم. 10 سال است که من و فرزندانم در هیچ شرکت خصوصی عضو هیات مدیره نیستیم. وی اذعان کرد: هم اکنون مشاور وزرات راه هستم و به صورت نیمه وقت با آنها همکاری دارم

فیلم:: حسین عبده تبریزی، اقتصاددان و مشاور وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
ژاپن، کره جنوبی و هند به جای دادن پول نفت، کالا به ما می‌دهند

عبده تبریزی گفت: ژاپن، کره جنوبی و هند به جای دادن پول نفت، کالا به ما می‌دهند

انتقاد یک کارشناس مسکن از بی‌توجهی دولت به سوداگری در مسکن
مالیات بر عایدی مسکن و مالیات بر خانه‌های خالی با لابی‌گری لغو شد/ آخوندی جلوی تصویب این طرحها را گرفت

پروین پور گفت: فعالیت‌های سوداگرانه باعث تورم و رکود اقتصادی می‌شود و از سوی دیگر اشتغالی را ایجاد نمی‌کند، در حالی که دولت‌ها باید مسیر ایجاد اشتغال از طریق تولید را تسهیل کنند و آن هم دریافت مالیات بر عایدی سرمایه است.

وزارت راه و شهرسازی 15 درصد تقاضای حمل و نقل عمومی را پاسخ می دهد

امیر امینی تأکید کرد:سطح جاده و ریل نقطه پیوند حمل و نقل یکپارچه است و ما برای آنکه بتوانیم سیستم‌های حمل و نقل ریلی را افزایش دهیم باید بخش جاده را به بخش حمل و نقل ریلی متصل کنیم.

رونق بازار خرید و فروش مسکن تا 6 ماه آینده ادامه دارد

حامد مظاهریان با بیان اینکه پیش بینی می کنیم قیمت مسکن کمی بیشتر از نرخ تورم باشد ابراز امیدواری کرد با ثبات بازارهای موازی مسکن، اطمینان خاطر بیشتری برای خریداران و سرمایه گذاران در این بخش فراهم شود.

مسکن کماکان در شرایط رکود تورمی قرار دارد؛
قیمت مسکن در تهران یک ساله ۳۰ درصد افزایش داشت/ تعداد معاملات کاهش یافت + جدول و نمودار

در بهمن‌ سال گذشته مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد که برنامه بانک مسکن ۱۴۰۰ برای تثبیت دستاوردهای بانک تهیه شده و چشم‌انداز بانک مسکن در افق 1400 ارائه اثربخش خدمات تامین مالی به فعالیت‌های مسکن و توسعه شهری و تبدیل شدن به یکی از توانمندترین بانک‌های توسعه‌ای تخصصی در منطقه غرب آسیاست.

روایت مدیر مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه علم و صنعت از افزایش 30 درصدی قیمت مسکن:
گرانی دلار دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن در یک سال گذشته است/ تاثیر التهابات بازار ارز بر بازار مسکن بیشتر در تهران اتفاق افتاد

بیضایی گفت: هر اتفاقی که در بازار ارز رخ می‌دهد، تغییراتی را در بازارهای سرمایه‌ای ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر، بازارهای دارایی و سرمایه‌ای معمولا از بازار ارز پیروی و خود را با شرایط بازار ارز همسو می‌کنند.

روایت معاون وزیر راه و شهرسازی از خروج دو شرکت خارجی از ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دو شرکت خارجی"مائرسک" و "ام‌اس‌سی" بعد از خروج آمریکا از برجام: از ایران می‌رویم/ معاون وزیر راه: قراردادی با شما نداشتیم!

گفتنی است"مائرسک" و "ام‌اس‌سی" حتی بعد از برجام نیز از طریق شرکت‌های ثالث و واسطه برای حمل و نقل بین ایران و جبل علی در امارات متحده عربی استفاده میکردند.

نرخ میانگین اجاره‌بها در تهران دو برابر تورم یک‌ساله مسکن افزایش یافت

در حالی که میانگین رشد قیمت مسکن در سال گذشته حدود ۱۰ درصد بوده است، میانگین رشد نرخ اجاره‌بها در همین مدت حدود ۲۰ درصد ثبت شده و این وضعیت در نرخ‌گذاری فایل‌های اجاره مسکن در بهار امسال نیز اثرگذار بوده است.

خروج آمریکا از برجام مشکلی برای بنادر تجاری ایران ایجاد نمی کند

محمد راستادافزود: توسعه ترانزیت و صنعت حمل و نقل دریایی زمینه های بسیار خوبی را برای جمهوری اسلامی ایران در منطقه به وجود آورده و باید از این ظرفیت مهم اقتصادی استفاده کنیم.

مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
یکی از دلایل بحران ارزی امسال، تامین دلار برای مسافران خارجی است/ افزایش نرخ هتل‌ها تاپایان شهریور امسال منتفی است

مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی دلیل بازدید زیاد مسافران ایرانی از کشور ترکیه عملکرد قوی ترکیه در حوزه گردشگری است، حال آنکه ایران در حوزه گردشگری به اندازه پتانسیل و توان خود کار نکرده است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
137 هتل و مهمانسرا بدون ارزیابی ریالی به صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی واگذار شد

براساس اطلاعاتی که خبرنگار «نود اقتصادی» کسب کرده است، انتقال 137 هتل و مهمانسرا در زمان دولت اصلاحات بدون هرگونه بررسی ارزش ریالی صورت گرفته و جالب تر اینکه هیچ رقمی از دیون دولت بابت واگذاری این تعداد هتل و مهمانسرا کاسته نشده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
وزیر راه و شهرسازی باید پروانه رجبی، رئیس نظام مهندسی کشور را لغو کند!/ آقایان دنبال تعطیل کردن سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران مدعی شده که "آقایان دنبال تعطیل کردن سازمان نظام مهندسی ساختمان بوده‌اند تا سازمان نظام مهندسی با شورای انتظامی خود، فقط مهندسان ناظر را مجازات کنند!"

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در گفتگو با «نود اقتصادی»:
وکیلمان را برای اعتراض به ایرباس و بوئینگ به آمریکا فرستادیم

مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایران ایرتور گفته است که خرید هواپیمای سوخو از روسیه توسط شرکت متبوع او در پاسخی مستقیم به تاخیر در تحویل هواپیماهای بوئنیگ و یا ایرباس نبوده زیرا مذاکره برای خرید هواپیمای سوخو از دوسال قبل و پیش از انجام مذاکرات با ایرباس و بوئینگ صورت گرفته بود.

سرمایه‌گذاری در نوسازی ریلی صفر است/میزان سرمایه‌گذاری در صنعت هوایی موفقیت‌آمیز نیست

عباس آخوندی، با بیان اینکه متاسفانه بنگاه‌داری در ایران در حال فرسایش است، گفت: ریشه این فرسایش بی‌توجهی دولت نیست بلکه دلیل اصل آن از بین رفتن اصل تجارت و رقابت‌پذیری و بنگاه‌داری است.

نتیجه نهایی حادثه کشتی سانچی، هفته آینده اعلام می‌شود

محمد راستاد،درباره آخرین وضعیت کشتی غرق شده سانچی اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای در خصوص حادثه کشتی با کشورهای ذی‌ربط و اعضای مجمع شانگهای از جمله چین برگزار کردیم.

گزارش «نود اقتصادی» از عملکرد 900 روزه سیاسی‌ترین رئیس سازمان امور مالیاتی؛
طرح‌هایی که تقوی‌نژاد در سازمان مالیاتی نیمه کاره رها کرد

گفته می‌شود تقوی نژاد سهمیه حزب اعتماد ملی در وزارت اقتصاد است. کرباسیان هم با او کاری ندارد؛ او مهره وزیر اقتصاد نیست و از جایی دیگری حمایت می‌شود


پربیننده