جمعه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۲:۱۵ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس انرژی

خبری موجود نیست

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
عجایب شرکت بیمه دولتی که ۳۳ درصد بازار بیمه را در دست دارد

یکی از ابزارهای شفافیت مالی و اقتصادی بنگاه‌ها، ارائه صورت مالی فعالیت‌ها است. مزیت ارائه صورت مالی، اطمینان جامعه و به ویژه کسب اطمینان گروه‌های هدفی است که در سود و زیان و همه تحولات آن بنگاه ذینفع هستند.

سید موید حسینی‌صدر مشاور وزیر نفت:
وضع امروز بازار انرژی به ضرر چین و هند و کشورهای اروپایی است/ نمیخواهیم توازن بازار انرژی را بهم بریزیم

حسینی گفت: اگر شرایط سخت‌تر شود، تولید نفت عربستان نیاز داخلی این کشور را هم به دشواری می‌تواند تامین کند. اگر تاسیسات نفتی کشوری که تولید روزانه یک یا دو میلیون بشکه‌ای دارد آسیب می‌دید، اینقدر قیمت‌ها تغییر نمی‌کرد اما چون عربستان سهم بسیار بالایی دارد تاثیر خیلی زیاد و آنی بر بازار دارد.

ایرانول در جمع 40 شرکت برتر بازار سرمایه

40 شرکت برتر بورس در سال گذشته از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار معرفی شدند.

محمد علی خطیبی نماینده اسبق ایران در اوپک:
یمن یک بار دیگر به عربستان حمله کند، قیمت نفت افزایش زیادی پیدا خواهد کرد/ مشتریان نفتی به عربستان بی‌اعتماد شده‌اند

خطیبی گفت: یمن یک بار دیگر به عربستان حمله کند، قیمت نفت افزایش زیادی پیدا خواهد کرد.

دولت «مادورو» در ونزوئلا از ۵ کشور بنزین وارد می‌کند

پیش از تحریم آمریکا، دولت ونزوئلا تمام بنزین مصرفی خود را از خلیج آمریکا وارد می‌کرد اما با اعمال تحریم‌های آمریکا، حالا ونزوئلا از پنج کشور یونان، روسیه، ترکیه، نیجریه و امارات بنزین وارد می‌کند.

مدیرکل استاندارد استان تهران:
ایرانول برند شناخته شده و با کیفیتی است

مدیرکل استاندارد استان تهران در بازدید از پالایشگاه روغن سازی ایرانول گفت: ایرانول برند شناخته شده و با کیفیتی است .

مدیرکل استاندارد استان تهران:
ایرانول برند شناخته شده و با کیفیتی است

مدیرکل استاندارد استان تهران در بازدید از پالایشگاه روغن سازی ایرانول گفت: ایرانول برند شناخته شده و با کیفیتی است.

طرح مجلس برای الزام دولت به دریافت خسارات نفتی از آمریکا و انگلیس

به گزارش «نود اقتصادی» نمایندگان مجلس طرحی با عنوان «الزام دولت به بازپس گیری درآمدهای آمریکا و انگلیس از نفت ایران بعد از کودتای ۲۸ مرداد» ارائه کرده‌اند که در صورت تصویب آن، دولت مکلف به پیگیری‌های حقوقی برای دریافت خسارات نفت ایران از دو کشور آمریکا و انگلیس خواهد شد.

آیا مدیرعامل شرکت انتقال گاز به دادسرای دیوان محاسبات احضار شده است؟

مدیر روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، از هرگونه پاسخگویی و ایجاد شفافیت پیرامون درستی یا نادرستی خبر احضار مدیرعامل شرکت انتقال گاز به دادسرای دیوان محاسبات پرهیز کرده و نه این خبر را تایید و یا تکذیب نکرد!

ابوالقاسم هاشمی رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی:
اگر دولت بعد از برجام بخش خصوصی را وارد معاملات نفتی می‌کرد، اکنون مشکل فروش نفت نداشتیم/ نفت کالایی نیست که با حضور در بورس به راحتی به فروش برسد

هاشمی گفت: هر نوع تجارتی نیاز به تمرین‌های اولیه دارد و حتی یک کاسب عادی نیز شروع کار خود را با معاملات میلیاردی و یا میلیونی آغاز نمی‌کند و از معاملات کوچک آغاز کرده و تمرین می‌کند .در زمینه نفت خام نیز شرایط به همین صورت است.

اصغر ابراهیمی اصل، معاون سابق وزیر نفت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
خسارت 34 هزار میلیارد تومانی کشور از حذف کارت سوخت!

معاون سابق وزیر نفت در امور پتروشیمی، میزان واردات بنزین روزانه به کشور در فاصله زمانی 92 تا 98 را به دلیل حذف کارت سوخت 8.8 میلیون لیتر دانست و اعلام داشت که بابت این مقدار واردات بنزین به کشور 8 میلیارد دلار ارز پرداخت شده که با محاسبه دلار 4200 تومانی، رقم پرداخت شده حدود 34 هزار میلیارد تومان بوده است.

اعتراض یک تولیدکننده شیرآلات صنعتی به واردات کالاهای مشابه ساخت داخل در گفتگو با «نود اقتصادی»:
خودمان بهترین شیرآلات صنعتی را تولید می‌کنیم، آنوقت شرکت گاز از ایتالیا و چین وارد می‌کند!

رئیس هیات مدیره یک شرکت تولید کننده شیرآلات صنعتی مدعی شده است که شرکت ملی گاز ایران با وجود تولید شیرآلات مورد نیاز صنعت گاز در داخل کشور، به واردات این کالاها از کشورهایی چون ایتالیا، اسپانیا و چین مبادرت ورزیده است!

علی شمس‌اردکانی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد:
کسانی که کارت سوخت را کنار گذاشتند با قاچاقچیان ارتباط داشتند/ منابع مالی برخی از نمایندگان مجلس از طریق قاچاقچیان تامین می‌شود

شمس اردکانی گفت: کارت سوخت یک دستاورد ملی بود و کسانی از توقف استفاده از کارت سوخت سود بردند که ارتباط تنگاتنگی با قاچاقچیان سوخت دارند.

تقدیرمدیرعامل ایران ترانسفو در نامه ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت؛
روغن"ترانسفورماتور توزیع" در سال رونق تولید در ایرانول ساخته شد

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو طی نامه ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همکاری مدیرعامل، مدیران وکارشناسان شرکت نفت ایرانول در تولید روغن صنعتی ترانسفورماتور که تا پیش از این از خارج وارد می شد، تقدیر وتشکر کرد.

اعتراض تولیدکننده دکل نفتی ایرانی به رفتار بانک‌ها در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مشکل ما فقط به دست بانک‌ها حل می‌شود، از دست وزیر صمت و نفت کاری بر نمی‌آید

نادریان گفت: مهمترین مشکل امروز اقتصاد ایران، بانک‌ها هستند. متاسفانه بانک‌ها تولیدکننده را اذیت می‌کنند. بانک‌ها از رسالت خود خارج شده و به وظایف خود عمل نمی‌کنند.

امام جمعه آبادان:
اقدامات انجام شده در پالایشگاه روغن سازی ایرانول آبادان قابل تقدیر است

حجت الاسلام والمسلمین نظرعلی ابراهیمی پورامام جمعه شهرستان آبادان و مهندس حمیدپور شهردار آبادان صبح دوشنبه ١٤ مرداد از پالایشگاه روغن سازی ایرانول آبادان بازدید و از اقدامات انجام شده دراین پالایشگاه طی سالهای اخیر تشکر کردند.

سخنگوی شرکت نفت ایرانول خبر داد
ایرانول محصولات جدید با بالاترین سطح کیفی دنیا به بازار عرضه کرد

مدیرروابط عمومی وتبلیغات شرکت نفت ایرانول از تولید و عرضه گسترده محصولات جدید ایرانول با بالاترین سطح کیفی روز دنیا از هفته جاری به بازار خبر داد.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
انتصاب عضو هیات مدیره پتروشیمی غدیر بدون سابقه موثر نفتی!

محسن بیگلربیگی، به تازگی و به نمایندگی از شرکت پتروشیمی فن آوران به عنوان عضو موظف به ترکیب هیات مدیره شرکت پتروشیمی غدیر اضافه شده است.

موسس اولین ساختمان اداری خورشیدی در تهران
مسئولان فکر می‌کنند تولید برق از طریق انرژی خورشیدی رایگان است/ هر کیلووات ساعت برق تولیدی از انرژی خورشیدی سه هزار تومان خواهد شد

منصور افشار گفت: متاسفانه بسیاری از مسئولان ما تصوری از تولید برق از انرژی خورشیدی ندارند. آنها تصور می‌کنند چون خورشید رایگان است پس تولید برق از آن نیز مفت و مجانی حاصل می‌شود در حالی که هر کیلووات ساعت برق تولیدی از این روش دست کم سه هزار تومان خواهد داشت.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
شرکت مایع سازی گاز طبیعی ایران مشمول ماده 141 قانون تجارت شد/ دوست قدیمی وزیر نفت در عین بازنشستگی مدیرعامل شرکت بزرگ نفتی است

شرکت مایع سازی گاز طبیعی ایران این روزها حال روز چندان خوشی را نمی‌گذراند. عملیات احداث و تکمیل تاسیسات و ماشین آلات این کارخانه به دلیل مشکلات ناشی از کمبود نقدینگی، از تابستان سال 92 متوقف شده و در سال های اخیر هم هیچ پیشرفتی نداشته است.

مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مبارزه با تخلفات در وزارت نفت بایگانی می‌شوند!

مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفته است که وقتی چارچوب قوانین در صنعت نفت رعایت نشده و انتصابات درستی صورت نمی‌گیرد و هیات کارگروه مناقصات هم آموزش‌های لازم را ندیده‌اند و با موارد مبارزه با تحلفات، یا اعمال نفوذ می‌شوند و یا بایگانی!

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
ادعای خسارت ۸۰۰ میلیون دلاری چین از شرکت وابسته به صندوق بازنشستگی وزارت نفت!/ ۱۳۲ میلیون دلار پیش پرداخت داده شد،‌ چینی ها آن‌ را هم نمی‌دهند!

ارش‌های رسیده به خبرنگار «نود اقتصادی» حاکیست یک شرکت وابسته به مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، بابت خرید ۱۵ دستگاه دکل حفاری خشکی و ۶ دستگاه دکل حفاری دریایی به شرکت‌های چینی cptdc و basswood به ترتیب ۱۳۱.۷ و ۱۴۶۰ میلیون دلار، پیش پرداخت داده است.

چرا از 6 وزیر نفتی که به جلسه با بیژن زنگنه دعوت شدند، 2 وزیر نرفتند؟

چرا از 6 وزیر نفتی که به جلسه با بیژن زنگنه دعوت شدند، 2 وزیر نرفتند؟

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
فقط ۱۵ درصد گاز مازاد ایران صادر می‌شود!

بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان تولید سالانه گاز ایران در تابستان سال ۱۳۹۷به روزانه ۶۴۶ میلیون مترمکعب و در پایان سال ۹۷ به حدود ۸۰۰ میلیون متر مکعب (معادل ۵ میلیون بشکه نفت) رسیده است.

پرداخت حقوق‌های نجومی در زیرمجموعه وزارت نفت
بازنشسته‌های شاغل در هلدینگ نفتی خلیج فارس حداقل ماهانه ۳۲ میلیون تومان حقوق می‌گیرند

شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد که یکی از شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج‌فارس است و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره آن هم شخصا توسط وزیر نفت تعیین می‌شود، با بکارگیری افراد بازنشسته و پرداخت حقوق‌های نجومی ( حداقل ۲۲ میلیون تومان) رکورد جدیدی در پرداخت حقوق‌های نجومی به جا گذاشته است.

رئیس هیات مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق در گفتگو با «نود اقتصادی»:
بی‌توجهی دولت به تعهداتش در قبال سازندگان نیروگاه!/ با این شرایط کسی جرات ورود به عرصه ساخت نیروگاه پیدا نمی‌کند!

محمد علی وحدتی تاکید کرد دولت به تعهدات خود در قبال سازندگان نیروگاهها به موقع عمل نکرده و این امر موجب شده تا اکنون، طرح‌های نیروگاهی از توجیه اقتصادی بیافتند و در شرایط فعلی کسی جرات ورود به عرصه ساخت نیروگاه پیدا نمی‌کند.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
مصرف برق کشور از وضعیت قرمز خارج شد

مطابق بررسی‌های شرکت توانیر همکاری مردم در کاهش و انتقال مصرف به ساعات غیر پیک مصرف، موجب شده مصرف برق کشور از وضعیت قرمز به وضعیت سبز برگردد.

وضعیت تولید و فروش ایرانول خوب است

عیسی اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در خصوص جایگاه شرکت نفت ایرانول در صنعت روانکاران و مجموعه فعالیت های این شرکت که منجر به روند رو به رشد و رکوردشکنی ایرانول در فروش، افزایش سهم بازار، سود آوری ، تولید، صادرات روغن موتور و کاهش خام فروشی طی شش سال اخیر شده است بیان و گفت: کارها در ایرانول بر اساس استرتژی تدوین شده هشت ساله (۱۴۰۴) پیش می رود.

دکتر هادی طحان نظیف، حقوقدان و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق:
شرکت‌های گاز،‌ پالایش و پخش و پتروشیمی اساسنامه ندارند!

طحان نظیف گفت: شرکت‌های گاز،‌ پالایش و پخش و پتروشیمی اساسنامه ندارند!

حمیدرضا صالحی، دبیر سابق سندیکای برق:
نساختن نیروگاه در سالهای گذشته اصلی‌ترین دلیل کمبود برق است/ ریشه اصلی کمبود برق، اقتصاد برق است نه استخراج ارز بیت کوین

صالحی گفت: گرمای هوا نسبت به سال‌های گذشته زودتر شروع شده و همزمان شاهد افزایش مصرف برق در کشور هستیم به همین دلیل وزارت نیرو بحث خاموشی‌ها را پیش کشیده است.

۳۰ درصد از بازار تأمین تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت در اختیار سازندگان داخلی است

این در حالی است که تنها ۳۰ درصد از بازار تأمین تجهیزات و قطعات مورد نیاز صنعت نفت و گاز در اختیار سازندگان داخلی است.

پتروشیمی قیمت مواد اولیه لوازم‌التحریر را ۵ برابر کرده است

وی با بیان کاهش قدرت خرید مردم در این بازار، اظهار کرد: بسیاری از واحدها پیش از تحریم‌ها مواد اولیه مورد نیازشان را تهیه و انبار کرده بودند و با مشکل چندانی مواجه نیستند، اما وقتی موجودی انبارها تمام شود و خرید شرکت‌ها به‌روز انجام شود، قطعاً با افزایش چند برابری قیمت‌ها مواجه خواهیم شد.

نماینده سابق ایران در هیات عامل اوپک در گفتگو با «نود اقتصادی»:
وزارت نفت با آرایش غیرتحریمی اداره می‌شود/ آمار غیررسمی صادرات نفت نگران کننده است/ مدیران فعلی کشور نگران آقازاده‌های خود در خارج از کشور هستند

محمدعلی خطیبی گفت:‌ کشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی بوده و این شرایط سازوکار و برنامه خاص خود را می‌طلبد، بنابراین اجرای روش‌های عادی در شرایط تحریمی کشور، به هیچ عنوان جواب نمی‌دهد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در گفتگو با «نود اقتصادی»:
نمی‌دانیم چه کسانی از برق ارزان برای بیت کوین استفاده می‌کنند!

استخراج بیت کوین در تهران گزارش نشده است، اما در استان‌های دیگر گزارش شده و توانیر هم در حال بررسی است تا در تعرفه‌های موجود، تعرفه جدیدی هم برای مصرف برق استخراج بیت کوین تعریف کند.

برق مصرفی برای استخراج بیت کوین در کشور500 مگاوات است

مصطفی رجبی‌مشهدی اظهار داشت: هنوز عدد دقیقی بدست نیامده است، بیت کوین‌ها بصورت غیر مجاز از شبکه استفاده می‌کنند، اما برآورد اولیه این است که حدود 500 مگاوات مصرف دارند که به اندازه یک نیروگاه سیکل ترکیبی بزرگ است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
کاهش 46 درصدی صادرات گاز LPG در دوره بیژن زنگنه

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد در سال 1393 میزان صادرات گاز LPG کشور بیش از 3/5 میلیارد دلار بوده که این میزان طی سال‌های اخیر در دوره مدیریت بیژن زنگنه روند نزولی خود را ادامه داده و در سال 1397 به 1/9 میلیارد دلار رسیده است. بر این اساس در سال 1397 میزان صادرات گاز LPG نسبت به سال 93 حدود 46 درصد کاهش نشان می‌دهد.

استفاده ازکارت سوخت از ۲۰ مرداد الزامی است /شهروندان فاقد کارت هوشمند سوخت به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند

وکیل‌زاده ابراز کرد: در همین راستا از مردم درخواست کردیم تا از ۲۰ مردادماه در جایگاه‌ها از کارت سوخت شخصی خودشان استفاده کنند و امیدواریم که با این کار بتوانیم در این حوزه ساماندهی بیش‌تری را انجام دهیم.

ارزان ترین آب شرب در ایران استفاده می شود/ شرکت‌های آب و فاضلاب با زیان‌های عملیاتی مواجه هستند

حمیدرضا جانباز در حاشیه نخستین رویداد سازگاری با کم آبی افزود: قیمت آب شرب در کشورمان حتی در مقایسه با کشورهای منطقه و همسایه از پایین‌ترین قیمت برخوردار است و این در حالی است که روند قیمت گذاری آن در همه نقاط جهان براساس محل صورت می‌گیرد.

ثبت بی نظیرترین سال ایرانول با رشد اکثر شاخص ها و تقسیم سود 2900 میلیارد ریالی

وی گفت: ایرانول در راستای افزایش کیفیت و تکمیل سبد کالای این شرکت، در سال گذشته در سال حمایت از کالای ایرانی، چهار محصول جدید به بازار عرضه کرد که از بالاترین سطح کیفی روز دنیا برخوردارند.

رئیس صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
در هیات مدیره شرکت‌های صندوق بازنشستگی نفت، 2 شغله نداریم

رئیس صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت خبر داده است که صورت‌های مالی مربوط به سال مالی 96 صندوق متبوع او بزودی در سایت کدال منتشر می‌شود و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
عجایب شرکت بیمه دولتی که ۳۳ درصد بازار بیمه را در دست دارد


خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
۸۱ درصد صادرات غیرنفتی ایران به ژاپن میعانات گازی است!
۲.۵ سال از نامه اقتصاددانان در حمایت از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری می‌گذرد، آیا حامیان ۹۶ روحانی پشیمانند؟ (۵)
اگر به ۲ سال قبل برگردم دیگر از روحانی حمایت نمی‌کنم/ با تورم افسارگسیخته چگونه میتوان از دولت روحانی حمایت کرد؟
محمود جامساز تحلیلگر مسائل اقتصادی مطرح کرد:
نقش عوامل داخلی در بازار ارز بیشتر از خارجی است/ بانک مرکزی دقیقا نمی‌داند که بخش عظیم نقدینگی کجاست؟!

پربیننده