شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۷:۵۸:۱۰ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس فناوری

کدام ماهواره های بومی در دست توسعه و ساخت است؟

کدام ماهواره های بومی در دست توسعه و ساخت است؟

براری تصریح کرد: امیدواریم با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و تلاش و همت مضاعف کارشناسان و متخصصان کشور، تا افق چشم انداز 1404 شاهد دستیابی کشور به ماهواره های حرفه ای و عملیاتی بومی باشیم.

شهرداری ها اقدام به بستن مراکز کسب وکارهای مجازی می کنند

شهرداری ها اقدام به بستن مراکز کسب وکارهای مجازی می کنند

رضا الفت نسب، افزود:شهرداری ها در سراسر کشور اقدام هایی علیه کسب و کارهای مجازی انجام می دهند که سبب می شود مشکلات این کسب و کارها بیش از پیش شود و هر روز درگیر رسیدگی به آنها باشند به جای آنکه به فکر توسعه باشند.


کدام ماهواره های بومی در دست توسعه و ساخت است؟

براری تصریح کرد: امیدواریم با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و تلاش و همت مضاعف کارشناسان و متخصصان کشور، تا افق چشم انداز 1404 شاهد دستیابی کشور به ماهواره های حرفه ای و عملیاتی بومی باشیم.

شهرداری ها اقدام به بستن مراکز کسب وکارهای مجازی می کنند

رضا الفت نسب، افزود:شهرداری ها در سراسر کشور اقدام هایی علیه کسب و کارهای مجازی انجام می دهند که سبب می شود مشکلات این کسب و کارها بیش از پیش شود و هر روز درگیر رسیدگی به آنها باشند به جای آنکه به فکر توسعه باشند.

اجرای فرایند فنی رجیستری عامل افزایش قیمت گوشی موبایل نیست

حمیدرضا دهقانی نیا،دریافت پنج درصد مالیات بر ارزش افزوده در امارات، حذف ارز مبادله‌ای برای وارد کنندگان گوشی و افزایش نرخ دلار را از جمله علل افزایش قیمت این محصول برشمرد و گفت: بنابراین اجرای فرایند فنی رجیستری نمی تواند افزایش قیمت کالا را سبب شود.

کسب و کارهای نوآور در سالهای آغازین خودسودی نخواهند داشت

فرشاد وکیل زاده گفت که بسیاری از جوانان ما فاقد دانش و مهارت های کافی جهت فعالسازی یک کسب و کار جدید هستند.

جبهه گیری کسب و کارهای سنتی در برابر استارت آپ ها یک تعارض در کسب و کاراست

وی به مقاومت کسب و کارهای سنتی بخش حمل و نقل در برابر شیوه های نوین حمل و نقل اشاره کرد و گفت: گرچه کسب و کارهای سنتی نیز درحال تغییر با استفاده از شیوه های نوین هستند اما تعامل و همفکری می تواند موانع را برطرف سازد.

1700 خدمت دولتی در دوسال بر بستر تلفن همراه فراهم می شود

به گفته رسول سراییان، همه دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق دولت الکترونیکی موظفند با هماهنگی کمیسیون دولت الکترونیک نسخه الکترونیکی همراه (موبایلی) خدمات خود را تهیه و پس از تائید از طریق درگاه دولت همراه سازمان فناوری اطلاعات ایران در دسترس مردم قرار دهند.

3 درصد روستاهای کشور به هیچ نوع خدمات ارتباطی دسترسی ندارند

محمد جواد آذری جهرمی افزود: در چند ماه گذشته برای ایجاد شفافیت از وضعیت ارتباطی روستاهای سراسر کشور از طریق پیمانکاری نسبت به پایش 64 هزار روستا و آبادی اقدام شد که در این پایش علاوه بر وضعیت ارتباطی، وضعیت پوشش صدا و سیما و مراکز بهداشتی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور شاهد بی توازنی زیادی است

ابوالحسن فیروزآبادی با بیان اینکه از اقتصاد 60 هزار میلیارد تومانی بخش آی.سی.تی کشور بیش از 65درصد متعلق به پایپ است، خاطرنشان ساخت:باید این مشکل حل شود و توازان در این بخش حاکم شود.

نتوانستیم توانمندی ماهواره ای را تثبیت کنیم

مرتضی براری اظهار کرد: اینک در برنامه 10 سال دوم نیازمند تحرک در اقتصاد فضا هستیم چرا که اقتدار و اقتصاد دو بال صنعت فناوری فضایی است.

سرمایه گذاری های خردبه سمت کسب و کارهای نوپاهدایت می شود

محمدجواد آذری جهرمی،افزود: براساس آمار گردآوری شده، تا هفته گذشته واردات گوشی ها آیفون رشد 600 درصدی نسبت به سال گذشته ثبت شده است.

5 هزار گوشی اپل از دریافت شبکه تلفن همراه محروم شدند

فرید خلیلی، افزود:همه کسانی که بعد از چهاردهم آذرماه اقدام به خرید محصولات اپل کرده اند و گوشی های آنها با مشکل نداشتن آنتن مواجه شده است که باید طبق قانون به فروشنده مراجعه و سرنوشت گوشی خود را روشن کنند.

صنعت وبلاگ ایران بزودی سرویس خود را خاموش خواهد کرد

محمد جواد آذری جهرمی نوشت: زمانی نه چندان دور، صنعت وبلاگ در ایران همگام با دنیا در حال رشد و رقابت بود و شبکه اجتماعی بومی ایرانی پا به پای نمونه های بین المللی رقابت می‌کرد.

پاسخ دهی به 10 درصد متقاضیان دریافت تلفن ثابت بیش از یکماه زمان می برد

داود زارعیان افزود:اکنون بیش از 90درصد تقاضاهای دریافت تلفن ثابت در کمتر از یک ماه در کل کشور پاسخ داده می شود و ثبت نام کنندگان تلفن های خود را دریافت می کنند.

آنتن 3 هزار گوشی تلفن همراه اپل از امروز قطع می‌شود

مهدی محبی افزود: شهروندانی که این نوع گوشی ها را خریداری کرده اند از عصر امروز شنبه خدمات شبکه تلفن همراه کشور را روی تلفن های خود دریافت نخواهند کرد و گوشی های آنها با محدودیت برقراری ارتباط مواجه خواهند شد.

آذری جهرمی از فعالان کسب و کارهای اینترنتی عذرخواهی کرد

وی افزود: با بازگشت آرامش، در حال مذاکره با شورای امنیت کشور برای رفع محدودیت ها هستیم.

امکان واگذاری تلفن ثابت در شهرک های تازه تاسیس وجود ندارد

داود زارعیان افزود: تجهیزات جدید برای افزایش ظرفیت خریداری شده است و با استقرار آنها در مراکز مخابراتی تهران روند به روز رسانی سرعت خواهد گرفت.

مجمع صاحبان سهام مخابرات بدون انتخاب مدیرعامل به کار خود پایان داد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت مخابرات ایران امروز یکشنبه 10 دی برگزار شد و سرمایه شرکت مخابرات ایران از 6 هزار میلیارد تومان به 6600 میلیارد تومان رسید.

تمامی روستاهای بالای 20 خانواربه اینترنت پرسرعت مجهزمی شوند

وی تصریح کرد: برای اجرای فاز نخست این طرح افزون بر پنج هزار میلیارد ریال اعتبار از صندوق توسعه ملی پیش بینی شده است.

محصولات بلک بری،گوگل و موتورولا در شبکه رجیستری ثبت می شوند/اجرای مرحله سوم طرح رجیستری از روز جمعه هشتم دی ماه

مهدی محبی گفت: با توجه به اعلام رسمی نام های جدید از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهلتی در نظر گرفته شده تا دارندگان آن نشان ها اقدام های لازم را برای شناسایی تلفن خود در شبکه مخابراتی کشور به انجام برسانند.

دستورالعمل های قدیمی اجازه حذف کاغذبازی را نمی دهد

نصرالله جهانگرد ادامه داد:رایزنی هایی با مجلس شورای اسلامی و دولت درحال انجام است تا بتوان این رویه را تغییر داد و اگرچه چندین و چند مصوبه در این باره صادر شده است اما اعمال تغییر زمان بر است.

اینترنت پرسرعت (ADSL) تهران فردا مختل می شود

تعداد مشترک پهن باند ثابت کشور تا پایان شهریورماه امسال در حالی به 10 میلیون و 490 هزار و 118مشترک رسیده که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال 9 میلیون و 408 هزار و 23 مشترک بوده است.

گزارش اختصاصی «نود اقتصادی»؛ بذرافشان بی سر و صدا از صنعت غذا به مخابرات پیوست
انتصاب عجیب در هلدینگ بزرگ مخابراتی کشور

شنیده شده حسین بذر افشان، یکی از اعضای هیات مدیره انجمن بین‌المللی مدیران ایرانی بوده است، انجمنی که نطفه آن در سال 84 در کشور کانادا و با هدف ایجاد شبکه‌ای از مدیران حوزه اقتصاد و با همکاری ایرانیان مقیم خارج کشور بسته شد که تا همین چندی پیش هم مقر مرکزی آن در شهر تورنتوی کانادا بوده است

180 صندوق بیمه ای کشور مشخص نیست چه نیازی را برطرف می کند

رضا باقری اصل گفت: اکنون 49درصد فعالیت دولت به صدور مجوزها و اعتبارسنجی اختصاص دارد درحالی که می توان با الکترونیک کردن و لحاظ کردن معماری صحیح سازمانی این روند را متوقف کرد.

قرارداد سابق خرید اینترنت حجمی تا زمان پایان اعتبار دارد

داوود زارعیان ادامه داد:پس از پایان زمان قراردادهای سابق این شرکت مشترکان می توانند در باره نوع اینترنتی که نیاز دارند تصمیم گرفته و براساس آن عمل کنند و اینترنتی را که بیشتر برای آنها کاربرد دارد، انتخاب کنند.

واردات گوشی تلفن همراه به 2 برابر افزایش یافت

در یک ماه گذشته تعداد 380 هزار دستگاه انواع گوشی تلفن همراه با ثبت IMEI در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک وارد کشور شد؛ ارزش این تعداد گوشی تلفن همراه وارداتی 50 میلیون دلار بود.

تعرفه‌های جدید اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات اعلام شد

«محمدرضا بیدخام» گفت: تعرفه‌های جدید در حوزه دسترسی ارتباطات ثابت در راستای اجرای مصوبه 266 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و در راستای بهبود کیفیت خدمات عرضه شده باتوجه به نیاز مشتریان، طراحی و با بررسی های کارشناسی تدوین شده که متعاقبا اجرایی خواهد شد.

وضعیت دولت الکترونیک در کشور مطلوب نیست / مرحله دوم طرح رجیستری از چهاردهم آذر ماه آغاز می شود

آذری جهرمی افزود: مرحله دوم طرح رجیستری از چهاردهم آذر ماه آغاز می شود و در این مرحله گوشی ها و تبلت های تولید اپل که غیر قانونی وارد کشور شوند، مشمول اجرای طرح خواهند شد.

انحصار مخابرات در فروش اینترنت رفع شد

محمد جواد آذری جهرمی در صفحه توئیتر خود نوشت:پیشتر مشترکان این خطوط تنها قابلیت دریافت سرویس از مخابرات ایران را داشتند و اکنون امکان ارائه سرویس برای سایر شرکتها نیز فراهم شده است.

قیمت هر گیگ اضافه در تعرفه جدید اینترنت ٢ هزار تومان شد

درصورت فروش حجم اضافه، سقف تعرفه هر گیگابایت ترافیک بین­ الملل، بیست هزار (20000) ریال تعیین می­ شود که ارایه ­کننده خدمت موظف است تا نسبت به اعمال سقف تعرفه ترافیک داخلی، به میزان پنجاه درصد(50%) سقف تعرفه ترافیک بین­الملل اقدام کند.

تلفن پنج مرکز مخابرات تهران فردا مختل می شود

بر اساس آمارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تلفن های ثابت دایری کشور تا پایان خردادماه امسال به 30 میلیون و 590 هزار و 323 شماره رسید. این رقم تا پایان پارسال 30 میلیون و 506 هزار و 633 شماره بود.

استفاده ازمحتوای خارجی در اینترنت مستلزم صرف هزینه بیشتر است

رسول سراییان از تقسیم شدن ترافیک اینترنت به سه بخش استانی، ملی و بین المللی خبرداد و خاطرنشان ساخت:اینترنت استانی ارزان ترین نرخ را به همراه خواهد داشت.

یک میلیون و ۱۴۱ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه راهی بازار پایتخت شد

صادرات گوشی تلفن همراه از ایران به خارج از کشور نیز در شش ماه ابتدای سال 2 میلیون و 607 هزار دلار بود و عراق و امارات متحده عربی کشورهای هدف صادراتی گوشی تلفن همراه بوده اند.

نرخ جدید اینترنت غیرحجمی ثابت از 10 آذر اعمال می شود

محمد جواد آذری جهرمی نوشت: تعرفه سرویس های غیرحجمی مبتنی بر یک مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) بنا شده و سقف مصرف منصفانه در بین 18 شرکت فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد.

ارتباطات ماهواره ای مناطق زلزله زده برقرار است

به دنبال وقوع زلزله در مناطق غربی کشور سازمان فضایی ایران با برقراری ارتباط ماهواره ای از طریق ماهواره ایرانست 21 و هماهنگی های لازم با سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، پهنای باند ماهواره ای در اختیار این سازمان قرار گرفته است.

ایران قربانی حمله های سایبری بوده/ 10 هزار نیروی متخصص سایبری تربیت می شود

محمدجواد آذری جهرمی گفت:پیش از این به عنوان هدیه به مهمانان خارجی صنایع دستی و تابلوهای نفیس اهدا می کردیم اما از این پس به جای این هدایا، تجهیزات ساخت داخل از جمله تبلت ایرانی هدیه کنیم.

تعرفه رومینگ همراه اول زایران اربعین کاهش یافت

پیش از این، با تخفیف ویژه تعرفه هر دقیقه مکالمه با ایران 1200 تومان، دریافت مکالمه دقیقه ای1000 تومان، مکالمه داخلی عراق دقیقه ای 800 تومان، ارسال پیامک 500 تومان و هر مگابایت اینترنت همراه 800 تومان بود.

انتقال سرورهای تلگرام به داخل ایران داستان قدیمی است

محمدجواد آذری جهرمی گفت: همه کشورها با چارچوب ها و تهدیدات فضای مجازی درگیر هستند و پالایش در همه کشورها وجود دارد با این تفاوت که نوع نگاه ها فرق می کند بنابراین باید واقعیت های این فضا را بپذیریم و برای آن برنامه ریزی کنیم که البته این خواسته عمومی است.

تعرفه تماس با کشورهای مختلف دنیا + جزئیات/ مکالمه با زائران اربعین در عراق گرانتر از مکالمه با آمریکا!

مقایسه هزینه مکالمه تلفنی با زوار اربعین نسبت به تماس با سایر کشورها نشان از اختلاف حدود 13 برابری قیمت دارد که با سیاست کاهش هزینه‌های سفر به عتبات در بازه اربعین متناقض است.

3700 جایگاه سوخت صاحب فناوری های جدید ارتباطی می شوند

رسول سراییان توضیح داد: تمامی مراکز سوخت کشور به مرکز داده متصل هستند اما فناوری فعلی دیگر پاسخگوی نیاز جایگاه های سوخت نیست و از این رو نیاز به ارتقاء فناوری ضروری شده است.

پنج درصد کل گوشی های موبایل به صورت رسمی وارد می شود

محمدجواد آذری جهرمی به وجود بازار 6 میلیارد دلاری گوشی که در کشور به صورت سالانه اشاره کرد و افزود:پنج درصد این گوشی ها به صورت رسمی واردکشور می شود که نشان دهنده وضعیت اسفناک قاچاق در کشور است.

کنایه دکتر داوود سوری، استاد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به برخی وزرای روحانی در گفتگو با «نود اقتصادی»
شخصی که از جوانی در دولت بوده، چطور می‌تواند ثروتمند شود

در همه جای دنیا افرادی که وارد بخش دولتی می‌شوند، فعالیت تجاری را کنار می‌گذارند، اما در ایران اینطور نیست/ دولت‌ها پول‌پاشی را انتخاب می‌کنند چون ساده‌تر است و نمود بهتری هم دارد. مخالف ایجاد شغل با پول‌پاشی هستم


گزارش «نود اقتصادی» از مسافرت‌های دائمی رئیس کل بیمه مرکزی به کشورهای اروپایی؛
همتی بخش خصوصی صنعت بیمه را به گردهمایی یورومانی نبرد!

پربیننده