شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۷:۵۸:۳۶ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس اشتغال

استیضاح آخوندی و ربیعی قطعی است و در نهایت مجبورند با کابینه خداحافظی کنند/ زیر مجموعه‌های وزارت کار مشکلات اقتصادی فراوانی دارند
نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس:

استیضاح آخوندی و ربیعی قطعی است و در نهایت مجبورند با کابینه خداحافظی کنند/ زیر مجموعه‌های وزارت کار مشکلات اقتصادی فراوانی دارند

اسماعیلی گفت: به جریان افتادن استیضاح آقای ربیعی و آخوندی را قطعی می‌دانم و این اتفاق قطعا خواهد افتاد. باتوجه به وضعیت و نگرشی که در میان نمایندگان وجود دارد، فکرمی‌کنم که در نهایت این اتفاق رخ دهد و مجبور باشند که با کابینه دولت دوازدهم خداحافظی کنند،

نرخ بیکاری پاییز امسال 11.9 درصد شد

نرخ بیکاری پاییز امسال 11.9 درصد شد

بر اساس یافته های این مرکز که عصر یکشنه منتشر شد، در پاییز امسال 40.1 درصد جمعیت 10 ساله و بیشتر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند.


نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس:
استیضاح آخوندی و ربیعی قطعی است و در نهایت مجبورند با کابینه خداحافظی کنند/ زیر مجموعه‌های وزارت کار مشکلات اقتصادی فراوانی دارند

اسماعیلی گفت: به جریان افتادن استیضاح آقای ربیعی و آخوندی را قطعی می‌دانم و این اتفاق قطعا خواهد افتاد. باتوجه به وضعیت و نگرشی که در میان نمایندگان وجود دارد، فکرمی‌کنم که در نهایت این اتفاق رخ دهد و مجبور باشند که با کابینه دولت دوازدهم خداحافظی کنند،

نرخ بیکاری پاییز امسال 11.9 درصد شد

بر اساس یافته های این مرکز که عصر یکشنه منتشر شد، در پاییز امسال 40.1 درصد جمعیت 10 ساله و بیشتر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند.

مجلس برای افراد دارای حداقل دستمزدتصمیم جدید می گیرد

احمد مشیریان افزود: امسال برای بررسی حداقل مزد کارگروه تخصصی در کنار شورای عالی کار تشکیل شده است که به طور هفتگی تشکیل جلسه می دهد و نتایج بررسی های خود را در اختیار شورای عالی کار قرار می دهد.

20 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال اختصاص می یابد

علی ربیعی گفت: 9 میلیون نفر از دهه 60 های کشور در دهه 80 باید وارد بازار کار می شدند اما این مهم محقق نشد که این موضوع اتفاقات تلخی را دامن می زند.

ورود منسوبین به افراد سیاسی در سطوح مدیریتی هلدینگ ها ممنوع!/ بدون هیچ ملاحظه ای مدیران دنبال ارتباطات سیاسی عزل می شوند

علی ربیعی تاکید کرده است: بدون هیچ ملاحظه ای و برای آخرین بار اعلام می کنم چنانچه مدیری به جای کار حرفه ای به دنبال ارتباطات با ذینفعان و یا انتصابات سیاسی باشد، بی درنگ عزل خواهد شد.

معاون وزیر کار:
هیچ پیش بینی در مورد افزایش حقوق کارگران نمی‌توان کرد/ امسال درصدی از عقب افتادگی معیشتی کارگران را جبران می‌کنیم

معاون وزیر کار گفت: هنوز پیشنهاد خاصی از سوی شرکای اجتماعی مطرح نشده است اما معمولا دولت با توجه به نرخ تورم درباره دستمزد با شرکای اجتماعی خود مذاکره و نتیجه کلی را اعلام می‌کند اما هنوز هیچ گروهی پیشنهاد خاصی در تعیین دستمزد سال آینده ارائه نکرده‌اند.

انتقاد جلودارزاده از عدم افزایش حقوق کارگران:
اگر حقوق کارگران دو میلیون و 400 هزار تومان نشود، عدالت در جامعه از بین می‌رود/ با حقوق 900 هزار تومانی اولیه‌های زندگی هم تامین نمی‌شود

جلودارزاده گفت: در حال حاضر محاسبات نشان می‌دهد که حداقل حقوقی که می‌تواند نیازهای اولیه کارگران را تامین کند دو‌میلیون و 400 هزارتومان است و اگر این مبلغ به آنها پرداخت نشود عدالت در جامعه از بین می‌رود که نبود عدالت باعث مخدوش شدن اوضاع و به هم خورن نظم اجتماعی می‌شود. اگر برخی از افراد فکر می‌کنند ادای حق، تورم ایجاد می‌کند، سخت در اشتباه هستند.

معاون اسبق سازمان تامین اجتماعی مطرح کرد:
واردات پوشاک بی‌کیفیت چینی نیم میلیون نفر را بیکار کرده است/ تعداد بیکار شده‌ها از میزان اشتغالی که دولت ایجاد کرده بیشتر است

ایزدخواه گفت: گزارش‌ها نشان‌دهنده این واقعیت تلخ است که بالغ بر نیم میلیون نفر شغل خودشان را در حوزه لباس و پوشاک به علت واردات بی‌کیفیت کالاهای چینی از دست می‌دهند.

پرداخت 2 هزار میلیارد تومان وام اشتغال روستاییان از فردا/ادغام صندوق فولاد با صندوق بازنشستگان کشوری مشکلی را حل نمی کند

علی ربیعی، از افزایش منابع سبد حمایت غذایی به 220 میلیارد تومان خبر داد و در خصوص پاداش وعیدی بازنشستگان هم گفت: در این زمینه تامین منابع به طور کامل صوررت گرفته است و به موقع هم انجام می شود.

مدیر عامل گروه هتل‌های هما در گفتگو با «نود اقتصادی»:
هتلداران عرب در مشهد دنبال فروش هتل‌های خود هستند/ صنعت هتلداری ایران بعدِ برجام رشد نکرد!

اصغرخیامیان کاهش ضریب اشغال هتلها را ناشی از عوامل متعددی از جمله کاهش درآمد سرانه مردم و کاهش ورودی توریست ناشی از رویدادهای سیاسی و رکود اقتصادی دانست.

گزارش «نود اقتصادی» از یک انتصاب پر ابهام در زیر مجموعه علی ربیعی؛
انتصاب سیاسی در صندوق بازنشستگی کشوری!

وزیرتعاون، کارو رفاه اجتماعی روز گذشته، جمشید تقی زاده معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارتخانه متبوع خود را به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، یکی از بزرگترین صندوق‌های بازنشستگی موجود در کشور منصوب کرده است.

ریاست صندوق بازنشستگی کشوری به معاون پارلمانی ربیعی رسید/واعظ مهدوی جایگزین محمدرضارستمی درصندوق عشایر شد

جمشید تقی زاده،تا پیش از این معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزیر تعاون بوده است.

دستکاری نرخ بیکاری این بار توسط وزارت کار؛
وزارت کار برای کاهش نرخ بیکاری، 2.4 میلیون فارغ التحصیلِ جویای کار را غیرفعال اعلام کرد!

نکته قابل‌تأمل دراین گزارش این است که وزارت کار باحذف 2.4 میلیون نفر از جمعیت هفت میلیونی فارغ‌التحصیلان، این افراد را «جمعیت غیرفعال» ذکر و در نهایت اعلام می‌کند که از بین هفت میلیون فارغ‌التحصیل 3.7 میلیون نفر شاغل و تنها 900 هزار نفر بیکار هستند!

شدت انفجار سانچی حرارت بدنه کشتی را به 900 درجه رساند

علی ربیعی» اظهار داشت:کارشناسان اغلب معتقد بودند که هیچ کدام از دریانوردان زنده نیستند اما با این حال ما به خاطر ذره ای امید، همه اقدامات را انجام دادیم و آرزویمان این بود که حتی یکی دو نفر را به سلامت به دست بیاوریم.

اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه:
دولت در طرح ضربتی اشتغال و خود اشتغالی، شغلی ایجاد نکرد و فقط پول مردم را هدر داد/ در چند سال اخیر حتی یک درصد هم به اشتغال کشور اضافه نشد

پژویان گفت: 375 میلیارد ریال مبلغی است که دولت برای ایجاد اشتغال در بودجه در نظر گرفته که مبلغ هنگفتی است. اگر دولت همین سیاست فعلی را در نظر داشته باشد تمام این پول از بین خواهد رفت و هیچ‌اشتغالی به وجود نخواهد آمد.

مسوولیت کمیته رسیدگی به وضع نفتکش ایرانی به "ربیعی" سپرده شد

نفتکش ایرانی حامل 136 هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از تصادم یک کشتی باری با آن، طعمه حریق شد.

پروانه کار دارندگان گذرنامه تبدیل وضعیت صادر می شود

علی اقبالی افزود: فرصت تمدید و صدور مجوز کار از ‌20 دی تا 20 بهمن است و اتباع کشور افغانستان برای صدور و تمدید پروانه کار خود می توانند در زمان یاد شده به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌های محل اقامت خود مراجعه کنند.

چالش بیکاری مربوط به سه دهه گذشته است!/ فساد موجود در کشور مربوط به دستگاههای دولتی نیست

علی ربیعی اظهار داشت : مشکل اشتغال ما مربوط به نیروهای دهه 60 و 70 است که امروز به جمع متقاضیان اشتغال پیوستند و باید برای ایجاد اشتغال آنها کار اساسی و زیرساختی انجام شود.

وزارت تعاون آژیرخطر کمک به صندوق های بازنشستگی را به صدا درآورد/ وضعیت صندوق تامین اجتماعی ناخوشاینداست/ افراد را سر سفره دیگران ننشانیم

علی ربیعی با بیان اینکه امسال بیمه 24 قلم تعهد آور نزدیک به 20 هزار میلیارد تومان بار مالی دارد، گفت: اما تا کنون هیچ اعتباری برای این 20 هزار میلیارد تومان دریافت نکردیم.

3893 نفر براثر حوادث ناشی از کار در سالهای 92 تا 95 فوت کردند

به گفته مظفری، میزان مرگ و میر ناشی از کار در ایران در سال 1389 را برابر با 1167نفر،سال 1390برابر با 1273نفر،سال 1391 برابر با 1199نفر،سال 1392 برابر با 1092نفر،سال 1393 برابر با 1084نفر ،سال 1394 برابر با 903نفر و سال 1395 برابر با 814 نفر عنوان کرد.

اتباع خارجی فاق پروانه کار حق دریافت خدمات تامین اجتماعی را ندارند

بر اساس این گزارش، اتباع فوق باید برای استفاده از دفترچه خدمات درمانی و بیمه تامین اجتماعی از تاریخ 25 آذرماه جاری تا 25 دیماه 1396 با مراجعه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان محل سکونت خود، نسبت به دریافت پروانه کار اقدام کنند.

تهران،قم و البرز دارنده بیشترین بنگاه های پر رشد/38 درصد مشاغل جدید مربوط به بنگاه های پر رشد است

پریسا ریاحی توضیح داد: به طور میانگین طی دو دوره، در 13 استان کشور، بنگاه‌های پُررشد بیش از نیمی از مشاغل جدید را بوجود آورده اند.

صنعت حمل و نقل در آستانه فروپاشی است / هیچ نظارتی بر شرکت های حمل و نقلی وجود ندارد

عباس خاکبازان افزود: جاده ها و بنادر از کامیون و وسیله نقلیه اشباع شده است و از سوی دیگر هیچ ماشین فرسوده ای از رده خارج نمی شود بنابراین افزایش قیمت سوخت نتیجه مثبتی برای این صنف ندارد.

حقوق و مستمری بازنشستگان فولاد تا آخر مهرماه امسال پرداخت شد

اکبر نوروزی افزود: به جهت اینکه خللی در مطالبات بحق بازنشستگان پیش نیاید مقرر شد با مطالعه مناسب بازار و در بهترین موقعیت نسبت به تامین منابع برای پرداخت حقوق در ماه های آتی از محل فروش سهام های در اختیار صندوق اقدام شود.

مشاور وزیر کار:
نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی ۸ درصد بیشتر از جامعه است/ نمی‌توان با فشار مالی ۹۵۰ هزار شغل ایجاد کرد

ازوجی گفت: عموما در سطح دنیا نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دلایل مختلف از سایر افراد جامعه یا به عبارتی کم‌سوادان و بی‌سوادان آن جامعه کمتر است.اما متاسفانه این موضوع در ایران وضعیتی کاملا عکس وضعیت جهانی دارد.

نیمی از وسایل کمک توانبخشی بین معلولان توزیع نشد/خانواده های دارای یک معلول صاحب مسکن می شوند

علی ربیعی افزود: در زمان حاضر تامین مسکن برای خانواده های دارای دو معلول به بالا در نظر گرفته می شود اما هدف گذاری ما از سال 97 شامل خانواده های دارای یک معلول هم می شود.

اعتبار اشتغال فراگیر درتعاونی روستاها 200 هزار میلیارد ریال است

حمید کلانتری با بیان اینکه 1200 عرصه کاری در این روستاها شناسایی شده، گفت: از میان روستاهای منتخب 130روستا می خواستند تعاونی های خود را توسعه دهند و 140 روستا نیز در صدد بودند تعاونی جدید ایجاد کنند.

16.2 درصد شاغلان بازار کار زن هستند/51درصد مردان شاغل مدرک تحصیلی ابتدایی و راهنمایی دارند

مردان شاغل 24.5درصد دارای تحصیلات ابتدایی، 26.5درصد راهنمایی، 0.6درصد متوسطه، 25.7درصد دیپلم و پیش دانشگاهی،17.2درصد فوق دیپلم و لیسانس،4.4درصد فوق لیسانس و بالاتر و 1.2درصد سواد آموزی هستند.

تولیدکانکس برای زلزله زدگان کرمانشاه به سازمان آموزش فنی و حرفه ای رسید

سلیمان پاک سرشت، با اشاره به اهمیت کارآفرینی برای ساکنان منطقه زلزله زده گفت: خط تولید کانکس را در این منطقه راه اندازی می کنیم.

١٢هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستائیان اختصاص می یابد

علی ربیعی تاکید کرد: اشتغال حمایتی زیر 10هزار نفر در روستاها باید پیگیری شود تا این افراد بتوانند در چرخه توانمندسازی در حوزه رفاه قرار گیرند و می توان این افراد را با برنامه و پیگیری مداوم به اشتغال خرد وصل کرد.

انتقاد معاون وزیرتعاون از صادرات ناچیز فرش دستباف پس از برجام

حمید کلانتری تاکید کرد: اگر به سمت بخواهیم بازار صادرات فرش را حفظ کنیم، باید بدانیم که کشورهای چین و هند می خواهند با عرضه فرش هایی با قیمت ارزانتر، بازارهای جهانی را بدست بیاورند.

بخشی از منابع صندوق توسعه ملی به کارگروه های اشتغال اختصاص می یابد

علی ربیعی تاکید کرد: برای کاهش سطح فقر نیازمند افزایش فرصت های شغلی هستیم و یکی از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم ایجاد فرصت های شغلی و ازبین بردن فقر مطلق است.

هپکو اراک به تولید باز می گردد!

علی ربیعی دامه داد: واگذاری برخی از شرکت های صنعتی نقاط مختلف کشور و از جمله شهرستان اراک به دلایل مختلف با مشکلاتی روبرو شد اما این فرآیند در دولت های یازدهم و دوازدهم بر اساس ضوابط قانونی و اصل اهلیت افراد انجام شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفتگو با «نود اقتصادی»
دولت اعلام کند در 4 سال اخیر چقدر شغل از بین رفته است

مؤمنی گفت: آیا این میزان سرمایه خارجی جذب شده در حیطه‌هایی بوده است که کشور به آن نیاز دارد و یا این که خارجی‌ها علائمی دریافت کرده‌اند که مثلا در ایران توزیع رانت بیداد می‌کند!

تحلیل یک اقتصاددان از وضعیت آمارهای بیکاری
در آمار اشــتغال دانشــجو را به‌ عنوان شــاغل مــحاسبه کردیم!/ 15 میلیون بیکار داریم نه 3 میلیون

یکی از مسائل جدی در موضوع بیکاری این است که چه تعداد از افراد جامعه از بازار کار خارج شده‌اند. عده‌ای بر این باورند که گاهی مساله بیکاری بسیار بیشتر از آن چیزی که هست، نشان داده می‌شود اما بدون اغراق می‌توانم بگویم که بیش از ۱۵ میلیون نفر در کشور ما بیکار هستند.

١٠ میلیون بی سواد در کشور وجود دارد/ مشکل کنونی جامعه بیکاری، سالمندی و بی مهارتی است

علی ربیعی با اشاره به تخصیص 200 هزار میلیارد ریال برای توسعه اشتغال در کشور گفت: آموزش های مهارتی را به روستاها میبریم و اگر به شکل فیزیکی نشد به شکل های مجازی و سیار در روستاها انجام شود.

گزارش «نود اقتصادی» از تشتت بی‌سابقه آماری در اشتغال؛
آمار کدام مسئول دولتی را باور کنیم؟

به نظر می‌رسد بدعت تازه مقامات سیاسی دولت تدبیر و امید در اعلام آمارهای اقتصادی قبل از اظهار نظر دستگاههای مسئول مانند مرکز آمار و بانک مرکزی صدمات جدی را به نظام آماری کشور وارد می‌سازد و مردم و صاحب نظران اقتصادی کم کم باید اعتقاد به آمارهای اقتصادی از سوی دولت را از ذهن خود خارج کنند!

تحلیل یک اقتصاددان از دلایل افزایش بیکاری
سرمایه گذاری در بخش ساختمان در سال گذشته 20 درصد کاهش یافت/ بی سوادها وضعیت شغلی بهتری از تحصیلکرده‌ها دارند

زهرا کریمی گفت: اگر به آمارها نگاه کنید، خواهید دید سرمایه‌گذاری در بخش ساختمان در سال ٩٥ نزدیک به ٢٠ درصد کاهش یافته که به معنی بی‌کارشدن عمده کارگرانی است که در این بخش فعال بوده‌اند. در بخش صنعت نیز می‌بینیم بسیاری از کارفرمایان مجبور به تعدیل نیرو می‌شوند و این به جمعیت افراد بی‌کار اضافه می‌کند.

معاون وزیر اسبق کار:
مسئول دولتی قبل از اعلام مرکز آمار، آمار ندهد/ یک نفر هم در طرح کارورزی مشغول کار نشد!/ دولت برای حل مشکل بنگاههای کوچک فقط شعار می‌دهد

حمید حاجی عبدالوهاب گفت: #دولت شعار می‌دهد که مشکل بنگاه‌های کوچک را حل می‌کند، اما کار خاصی در این حوزه انجام نمی‌دهد.

شستا 130 شرکت خود را در دو مرحله واگذار می کند

به گفته مرتضی لطفی، کمیته ای به این منظور تشکیل شده که در مرحله اول، 41 شرکت شستا آماده فروش و واگذاری شده است و به زودی تشریفات قانونی آن اعلام خواهد شد.

کنایه دکتر داوود سوری، استاد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به برخی وزرای روحانی در گفتگو با «نود اقتصادی»
شخصی که از جوانی در دولت بوده، چطور می‌تواند ثروتمند شود

در همه جای دنیا افرادی که وارد بخش دولتی می‌شوند، فعالیت تجاری را کنار می‌گذارند، اما در ایران اینطور نیست/ دولت‌ها پول‌پاشی را انتخاب می‌کنند چون ساده‌تر است و نمود بهتری هم دارد. مخالف ایجاد شغل با پول‌پاشی هستم


گزارش «نود اقتصادی» از مسافرت‌های دائمی رئیس کل بیمه مرکزی به کشورهای اروپایی؛
همتی بخش خصوصی صنعت بیمه را به گردهمایی یورومانی نبرد!

پربیننده